IOC-voorzitter Bach gaat naar WK voetbal in Qatar
LAUSANNE (ANP/AFP) - IOC-voorzitter Thomas Bach zal aanwezig zijn bij het wereldkampioenschap voetbal dat van 20 november tot en met 18 december wordt gehouden in Qatar. De 68-jarige Duitser hielp daarmee geruchten over een mogelijke boycot uit de wereld.
"Ik zal daarheen gaan voor de opening en voor de finale", zei Bach die als IOC-voorzitter al de WK's van 2014 in Brazilië en 2018 on Rusland bijwoonde.
Verschillende organisaties hebben opgeroepen tot een boycot van het WK in Qatar vanwege mensenrechtenschendingen in het land en de slechte behandeling van arbeidsmigranten. Desgevraagd zei Bach die oproepen voor een boycot te verwerpen. "Ons standpunt is heel duidelijk: de grote sportevenementen, en in het bijzonder de Olympische Spelen, zijn er om de wereld te verenigen, niet om te verdelen", aldus de IOC-voorzitter.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
34 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.
37 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Fernando Diniz is de nieuwe trainer van Corinthians. De oud-bondscoach van de Braziliaanse voetballers ondertekent een contract tot het einde van het jaar, meldt de club van Oranje-international Memphis Depay.
2 uur geledenNAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
13 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
14 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
14 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
16 uur geleden