'IOC staat 2 vlaggendragers per land toe bij opening in Tokio'
BERLIJN (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) staat tijdens de openingsceremonie van de Zomerspelen komend jaar in Tokio (23 juli - 8 augustus) twee vlaggendragers per land toe. De lidstaten mogen zelf beslissen of ze van deze optie gebruik willen maken.
Dat zegt Alfons Hörmann, de voorzitter van de Duitse olympische sportbond (DOSB), in een interview in de Duitse krant Bild. Volgens de Duitse preses moeten de twee voorgangers tijdens de gebruikelijke opmars in het stadion dan wel uit een man en een vrouw bestaan.
In het verleden wezen de nationale olympische comités één sporter voor de openings- en één voor de sluitingsceremonie als vlaggendrager aan. Bij de Olympische Spelen van Rio 2016 droeg springruiter Jeroen Dubbeldam de Nederlandse vlag tijdens de opening en turnster Sanne Wevers bij de sluiting. Tijdens de Winterspelen van Pyeongchang 2018 viel die eer aan de schaatsers Jan Smeekens en Ireen Wüst te beurt.
Sportkoepel NOC*NSF was nog niet bereikbaar voor een reactie.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
8 minuten geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
4 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
12 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
16 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
17 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
19 uur geleden