Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IOC: doel is niet nul coronagevallen, maar nul verspreiding

IOC: doel is niet nul coronagevallen, maar nul verspreiding

BEIJING (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) doet er alles aan om de besmettelijkere omikronvariant van het coronavirus buiten de olympische 'bubbel' in Beijing te houden. De Chinese organisatie gebruikt de reguliere PCR-test om alle deelnemers dagelijks te controleren, maar heeft de test wel "op een zeer gevoelig niveau" ingesteld. "We willen omikron niet in ons gesloten systeem laten komen", zegt Brian McCloskey, hoofd van de medische commissie van het IOC voor de Winterspelen.

"Het doel is niet om nul coronagevallen te hebben; het doel is om voor nul verspreiding te zorgen. Bij de Spelen van vorig jaar in Tokio wisten we ook al dat er deelnemers zouden zijn die na aankomst positief zouden testen. De uitdaging is om ervoor te zorgen dat we die gevallen snel eruit pikken en dat het niet leidt tot meer besmettingen. Daarom testen we iedere dag."

Alle sporters, officials en journalisten die naar Beijing komen, moeten in de laatste vier dagen voor vertrek minimaal twee negatieve coronatests afleggen. Bij aankomst in China volgt direct weer een test op de luchthaven. Gedurende de Spelen worden ze iedere dag getest. Volgens experts zijn de tests in China 'gevoeliger' dan gebruikelijk, wat betekent dat ze sneller een positieve uitslag geven. "Hoewel we de tests heel gevoelig hebben ingesteld, hebben we diverse extra onderzoeksmethodes om vals-positieve tests uit te sluiten", aldus McCloskey. "We kijken dan naar eerdere testuitslagen, naar de waardes en naar de vaccinaties. Het kan zijn dat we sporters na een positieve test terug laten gaan naar het olympisch dorp, maar dan wel met extra restricties om de risico's te minimaliseren."

Wie geen coronagerelateerde klachten heeft maar toch positief test, mag weer uit isolatie na twee negatieve testuitslagen met een tussenpoos van minimaal 24 uur.

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

6 uur geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

8 uur geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

8 uur geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

10 uur geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 dag geleden
Schaatsster Schulting wint NK sprint, ook Fledderus mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.

1 dag geleden
Atlete Klaver Nederlands kampioen 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.

1 dag geleden