Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IOC: doel is niet nul coronagevallen, maar nul verspreiding

IOC: doel is niet nul coronagevallen, maar nul verspreiding

BEIJING (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) doet er alles aan om de besmettelijkere omikronvariant van het coronavirus buiten de olympische 'bubbel' in Beijing te houden. De Chinese organisatie gebruikt de reguliere PCR-test om alle deelnemers dagelijks te controleren, maar heeft de test wel "op een zeer gevoelig niveau" ingesteld. "We willen omikron niet in ons gesloten systeem laten komen", zegt Brian McCloskey, hoofd van de medische commissie van het IOC voor de Winterspelen.

"Het doel is niet om nul coronagevallen te hebben; het doel is om voor nul verspreiding te zorgen. Bij de Spelen van vorig jaar in Tokio wisten we ook al dat er deelnemers zouden zijn die na aankomst positief zouden testen. De uitdaging is om ervoor te zorgen dat we die gevallen snel eruit pikken en dat het niet leidt tot meer besmettingen. Daarom testen we iedere dag."

Alle sporters, officials en journalisten die naar Beijing komen, moeten in de laatste vier dagen voor vertrek minimaal twee negatieve coronatests afleggen. Bij aankomst in China volgt direct weer een test op de luchthaven. Gedurende de Spelen worden ze iedere dag getest. Volgens experts zijn de tests in China 'gevoeliger' dan gebruikelijk, wat betekent dat ze sneller een positieve uitslag geven. "Hoewel we de tests heel gevoelig hebben ingesteld, hebben we diverse extra onderzoeksmethodes om vals-positieve tests uit te sluiten", aldus McCloskey. "We kijken dan naar eerdere testuitslagen, naar de waardes en naar de vaccinaties. Het kan zijn dat we sporters na een positieve test terug laten gaan naar het olympisch dorp, maar dan wel met extra restricties om de risico's te minimaliseren."

Wie geen coronagerelateerde klachten heeft maar toch positief test, mag weer uit isolatie na twee negatieve testuitslagen met een tussenpoos van minimaal 24 uur.

Meer uit Sport

Warmerdam speelt remise tegen Indiase koploper Tata Steel Chess

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Max Warmerdam heeft op het Tata Steel Chess in de vijfde ronde remise gespeeld tegen koploper Rameshbabu Praggnanandhaa uit India. Voor de 24-jarige schaker is het de derde remise op dit schaaktoernooi.

6 uur geleden
Sinner slaat zich in ijltempo naar laatste vier Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. De Italiaan was in drie sets duidelijk de baas over de Australiër Alex de Minaur: 6-3 6-2 6-1. De partij duurde 1 uur en 48 minuten en was daarmee de kortste partij van Sinner dit jaar in Melbourne.

13 uur geleden
Hamilton rijdt eerste rondjes in Formule 1-auto Ferrari

MARANELLO (ANP/DPA) - Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton heeft zijn eerste rondjes in een Formule 1-auto van Ferrari gereden. Dat deed de 40-jarige Brit op het Fiorano-circuit van het team, vlak bij het hoofdkantoor in het Italiaanse Maranello. Hamilton meldde zich maandag voor het eerst bij zijn nieuwe ploeg, na te zijn overgekomen van Mercedes.

13 uur geleden
Tennisser Shelton naar halve finales Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Ben Shelton heeft de halve finales bereikt op de Australian Open. De 22-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Sonego in vier sets: 6-4 7-5 4-6 7-6 (4).

15 uur geleden
Swiatek verslaat Navarro en bereikt halve finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Iga Swiatek heeft eenvoudig de laatste vier van de Australian Open bereikt. De als nummer 2 geplaatste Poolse rekende in twee sets (6-1 6-2) af met de als achtste geplaatste Amerikaanse Emma Navarro. Swiatek neemt het om een plek in de finale op tegen de Amerikaanse Madison Keys, die Jelina Svitolina uit Oekraïne in drie sets versloeg: 3-6 6-3 6-4.

19 uur geleden
Opnieuw remise schakers Giri en Van Foreest bij Tata Steel

WIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri wacht bij Tata Steel Chess nog altijd op zijn eerste overwinning. De oud-winnaar boekte dinsdag in de vierde ronde tegen de Amerikaan Fabiano Caruana zijn derde remise op rij. Giri was het toernooi begonnen met een nederlaag tegen de Indiase wereldkampioen Dommaraju Gukesh.

1 dag geleden
Handballers winnen op WK in slotseconde van Qatar

VARAZDIN (ANP) - Nederland heeft de hoop op een plek in de kwartfinales van het WK handbal levend gehouden met een zwaarbevochten zege op Qatar. Het team van bondscoach Staffan Olsson was in het Kroatische Varazdin voor matig gevulde tribunes met 38-37 net te sterk voor een ploeg vol genaturaliseerde Qatarezen. Niels Versteijnen maakte het winnende doelpunt in de allerlaatste seconde.

1 dag geleden