IOC: doel is niet nul coronagevallen, maar nul verspreiding
BEIJING (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) doet er alles aan om de besmettelijkere omikronvariant van het coronavirus buiten de olympische 'bubbel' in Beijing te houden. De Chinese organisatie gebruikt de reguliere PCR-test om alle deelnemers dagelijks te controleren, maar heeft de test wel "op een zeer gevoelig niveau" ingesteld. "We willen omikron niet in ons gesloten systeem laten komen", zegt Brian McCloskey, hoofd van de medische commissie van het IOC voor de Winterspelen.
"Het doel is niet om nul coronagevallen te hebben; het doel is om voor nul verspreiding te zorgen. Bij de Spelen van vorig jaar in Tokio wisten we ook al dat er deelnemers zouden zijn die na aankomst positief zouden testen. De uitdaging is om ervoor te zorgen dat we die gevallen snel eruit pikken en dat het niet leidt tot meer besmettingen. Daarom testen we iedere dag."
Alle sporters, officials en journalisten die naar Beijing komen, moeten in de laatste vier dagen voor vertrek minimaal twee negatieve coronatests afleggen. Bij aankomst in China volgt direct weer een test op de luchthaven. Gedurende de Spelen worden ze iedere dag getest. Volgens experts zijn de tests in China 'gevoeliger' dan gebruikelijk, wat betekent dat ze sneller een positieve uitslag geven. "Hoewel we de tests heel gevoelig hebben ingesteld, hebben we diverse extra onderzoeksmethodes om vals-positieve tests uit te sluiten", aldus McCloskey. "We kijken dan naar eerdere testuitslagen, naar de waardes en naar de vaccinaties. Het kan zijn dat we sporters na een positieve test terug laten gaan naar het olympisch dorp, maar dan wel met extra restricties om de risico's te minimaliseren."
Wie geen coronagerelateerde klachten heeft maar toch positief test, mag weer uit isolatie na twee negatieve testuitslagen met een tussenpoos van minimaal 24 uur.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
1 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
1 dag geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
1 dag geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
1 dag geleden