IOC: deelname Russen aan Aziatische Spelen 'niet haalbaar'
LAUSANNE (ANP) - Russische en Belarussische atleten zullen niet deelnemen aan de Aziatische Spelen. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft geconcludeerd dat het plan sporters uit beide landen toe te laten tot het evenement, dat op 23 september in het Chinese Hangzhou begint, 'niet haalbaar' is.
"Het concept om atleten met Russische en Belarussische paspoorten deel te laten nemen aan de Aziatische Spelen 2023 is onderzocht zoals besproken op de olympische top in december 2022, maar is niet haalbaar vanwege technische redenen", meldt website insidethegames op basis van informatie van het IOC. Sporters uit beide landen zijn sinds de Russische inval in Oekraïne uitgesloten van de meeste internationale sporttoernooien.
In juli stemde de olympische raad van Azië (OCA) voor de toelating van maximaal 500 sporters uit Rusland en Belarus onder neutrale vlag. Het IOC was ook al aan het onderzoeken hoe sporters uit beide landen aan enkele Aziatische kwalificatietoernooien voor de Olympische Spelen van Parijs kunnen deelnemen. Een woordvoerder van de OCA bevestigde dat het besluit de sporters toch niet toe te laten genomen is door het IOC. Russen en Belarussen waren eerder dit jaar ook niet welkom op de Europese Spelen.
Een beslissing over deelname aan de Spelen van Parijs zal 'te zijner tijd' worden genomen, liet het IOC eerder al weten.
Meer uit Sport
DOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
37 minuten geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
1 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
18 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
21 uur geleden