Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inzetbaarheid AZ-speler Evjen nog onzeker voor duel met Sparta

Inzetbaarheid AZ-speler Evjen nog onzeker voor duel met Sparta

ZAANSTAD (ANP) - AZ-trainer Pascal Jansen weet nog niet of hij kan beschikken over Hakon Evjen voor de thuiswedstrijd met Sparta van aanstaande zondag. Aanvaller Jelle Duin, die afgelopen donderdag al ontbrak bij de 2-1-zege op Fortuna Sittard, is er zeker niet bij.

"Het gaat beter met Evjen en hij heeft vandaag individueel getraind", zegt de trainer. "Ik hoop dat hij zaterdag de stap kan maken naar de groep. Van onze medische staf heb ik in ieder geval begrepen dat als dat lukt, we het al rap voor elkaar hebben gekregen. We gaan zien of hij zondag erbij kan zijn."

Van Duin weet Jansen zeker dat hij niet inzetbaar is. Hij ontbrak donderdag al wegens een blessure. "Inhoudelijk kunnen we daar niks over melden, wel is duidelijk dat hij langdurig uitgeschakeld is. Dat is zwaar voor hem. We gaan hem steunen en ervoor zorgen dat hij alle hulp krijgt in zijn herstel."

Yusuf Barasi verving Duin donderdag in de selectie van AZ. Hij maakte als invaller zijn Eredivisie-debuut. "Deze week zou Yusuf sowieso al met ons trainen, maar de kans is nu wel groter dat hij wat langer bij ons blijft."

Jansen verwacht dat de Rotterdammers verdedigend sterk zullen zijn, maar de ploeg van Henk Fraser is volgens de coach ook aanvallend gevaarlijk. "De kwaliteit hebben ze zeker, en ze hebben ook een heel jonge, talentvolle spits", wijst hij op Emanuel Emegha. "Iemand om in de gaten te houden."

Meer uit Voetbal

Southampton uitgesloten van finale play-offs om spionagerel

LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.

8 minuten geleden
Emery aast op succes met Aston Villa, niet op vijfde eigen prijs

ISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.

31 minuten geleden
Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentiniƫ afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

5 uur geleden
NAC neemt na degradatie afscheid van drie leden technische staf

BREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.

6 uur geleden
Willem II-fans blijven niet welkom bij play-offduel in Volendam

VOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.

6 uur geleden
Schotland met veel ervaring naar eerste WK in 28 jaar

GLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.

7 uur geleden
FC Groningen-fans toch welkom in Volendam voor duel met Ajax

VOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.

8 uur geleden