Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inzetbaarheid AZ-speler Evjen nog onzeker voor duel met Sparta

Inzetbaarheid AZ-speler Evjen nog onzeker voor duel met Sparta

ZAANSTAD (ANP) - AZ-trainer Pascal Jansen weet nog niet of hij kan beschikken over Hakon Evjen voor de thuiswedstrijd met Sparta van aanstaande zondag. Aanvaller Jelle Duin, die afgelopen donderdag al ontbrak bij de 2-1-zege op Fortuna Sittard, is er zeker niet bij.

"Het gaat beter met Evjen en hij heeft vandaag individueel getraind", zegt de trainer. "Ik hoop dat hij zaterdag de stap kan maken naar de groep. Van onze medische staf heb ik in ieder geval begrepen dat als dat lukt, we het al rap voor elkaar hebben gekregen. We gaan zien of hij zondag erbij kan zijn."

Van Duin weet Jansen zeker dat hij niet inzetbaar is. Hij ontbrak donderdag al wegens een blessure. "Inhoudelijk kunnen we daar niks over melden, wel is duidelijk dat hij langdurig uitgeschakeld is. Dat is zwaar voor hem. We gaan hem steunen en ervoor zorgen dat hij alle hulp krijgt in zijn herstel."

Yusuf Barasi verving Duin donderdag in de selectie van AZ. Hij maakte als invaller zijn Eredivisie-debuut. "Deze week zou Yusuf sowieso al met ons trainen, maar de kans is nu wel groter dat hij wat langer bij ons blijft."

Jansen verwacht dat de Rotterdammers verdedigend sterk zullen zijn, maar de ploeg van Henk Fraser is volgens de coach ook aanvallend gevaarlijk. "De kwaliteit hebben ze zeker, en ze hebben ook een heel jonge, talentvolle spits", wijst hij op Emanuel Emegha. "Iemand om in de gaten te houden."

Meer uit Voetbal

Feyenoord wint dankzij vier treffers Ueda ruim van PEC Zwolle

ROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.

8 uur geleden
Messi pakt met Inter Miami eerste Amerikaanse landstitel

FORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.

8 uur geleden
Torres helpt FC Barcelona met hattrick aan zege op Betis: 3-5

BARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.

11 uur geleden
Ajax wint dankzij eigen treffers Fortuna voor tweede keer op rij

SITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.

11 uur geleden
Liverpool lijdt na late tegengoal ook puntenverlies tegen Leeds

LEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.

11 uur geleden
Internazionale wint op eigen veld ruim van Como

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.

11 uur geleden
Feyenoord-aanvoerder Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.

12 uur geleden