
Inzegening voor vernieuwde veldkapel Vreelandsedijk Kwadendamme
KWADENDAMME - Zondagmiddag (7 mei) vindt de inzegening van het nieuwe veldkapelletje op de Vreelandsedijk bij Kwadendamme plaats. Iedereen is hierbij welkom.
In 2008 werd vanuit de Bonifaciuskerk in Kwadendamme voor het eerst na vele decennia weer een sacramentsprocessie georganiseerd. ‘Bezoekers kwamen samen in de boerderij van familie De Winter aan de Kaneelpolderdijk en met een paar honderd deelnemers werd een prachtig katholiek feest gevierd’, aldus de kerkgemeenschap. ‘Ter herinnering aan deze eerste processie werd op het driehoekje aan de Vreelandsedijk een kleine veldkapel geplaatst. Deze symboliek werd gewaardeerd, want met enige regelmaat zagen we passanten even stilstaan, mijmeren, bidden misschien.’
Maar de populieren werden vorig jaar als kaprijp betiteld en daarmee sneuvelde ook de devotiekapel. ‘Hoe te handelen? De ontwerper van het eerste kapelletje zorgde voor een nieuw exemplaar. Een nieuw Mariabeeldje werd geschonken en bij loonbedrijf Markusse mocht een mooie boomstam worden uitgezocht. Het was Ben de Winter die ervoor zorgde dat de stam stevig in de grond werd geboord. Restte nog de plaatsing van het kapelletje. Kortom, we zijn is langs alle kanten geholpen.’
Inzegening
‘Naar goed katholiek gebruik vindt op 7 mei om 14.30 uur de inzegening plaats. U bent van harte welkom hierbij aanwezig te zijn, wellicht wat bloemen te plaatsen. In gezamenlijkheid brengen we een toost uit op Maria. Dat ze heel veel jaren haar bemoedigende en vredelievende blik over de bezoekers van onze dieken en wegen mag laten gaan, dat is onze diepste wens.’
Meer uit Beveland
's-GRAVENPOLDER - Mevrouw Steijn-Vermue uit 's-Gravenpolder is honderd jaar geworden.
6 uur geledenHEINKENSZAND - Lokaal Impact Fonds Borsele houdt op dinsdag 20 mei een bijeenkomst voor alle verenigingen en stichtingen in De Stenge in Heinkenszand. Het fonds is bedoeld om lokale initiatieven in de gemeente Borsele financieel te steunen. Het gaat om initiatieven die bijdragen aan de leefbaarheid, duurzaamheid en sociale samenhang in de dorpen van Borsele.
7 uur geledenGOES - Op de kruising van de Wijngaardstraat en de Kolveniershof in Goes zijn gisteravond rond 22.30 uur een auto en een elektrische step met elkaar in botsing gekomen.
10 uur geledenGOES - De gemeente Goes behoort tot de duurste gemeenten in Zeeland om te trouwen op vrijdagmiddag. Een bruidspaar betaalt 503 euro voor een vrijdagmiddagceremonie. Daarmee staat Goes op de vijfde plek qua kosten. Middelburg is met 730 euro de duurste gemeente.
14 uur geledenWie kan er mooier vertellen over zijn werk dan degene die er dagelijks mee bezig is? Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er zo mooi aan? En hoe ziet een werkdag eruit? Deze keer in de rubriek 'Op de werkvloer bij': Rubin Timmer (planner/coördinator) en Ferry van Yperen (Lead Engineer) van TA Control Systems.
16 uur geledenGOES - Vrijwilligers bij sportverenigingen in Zeeland kunnen in mei deelnemen aan een cursus tot vertrouwenscontactpersoon (VCP-V). Het Coördinatiepunt Clubondersteuning Zeeland organiseert de training in samenwerking met Centrum Veilige Sport. De bijeenkomsten vinden plaats op woensdagavond 14 en 21 mei.
1 dag geledenGOES - Hulpdiensten zijn afgelopen nacht in actie gekomen nadat een levenloos persoon werd aangetroffen in de buurt van de Westwal in Goes. Het slachtoffer zou zijn gereanimeerd, maar de hulp mocht niet baten. De politie heeft onderzoek gedaan en liet vanochtend weten dat er sprake is van een natuurlijke dood.
1 dag geleden