Inzaghi is met Inter klaar om 'voetbalwereld te shockeren'
ISTANBUL (ANP) - Internazionale is klaar om zaterdag in de finale van de Champions League tegen Manchester City "de voetbalwereld te shockeren". Dat zei trainer Simone Inzaghi vrijdag op een persconferentie in Istanbul.
Manchester City is de grote favoriet en dat vindt Inzaghi niet erg. "We weten dat we een enorme kans hebben om voetbalgeschiedenis te schrijven", aldus de oud-spits. "We weten dat het heel moeilijk zal worden, maar we gaan het proberen. 'Samen' is het woord dat ons hier heeft gebracht en samen zullen we zaterdag proberen te winnen."
Inter won elf van de laatste twaalf officiële wedstrijden. Ook Manchester City, dat in Engeland de titel en de FA Cup won, is in vorm. Inzaghi: "We weten wat voor soort wedstrijd we morgen moeten spelen. City is het sterkste team ter wereld, dat hebben ze bewezen in de wedstrijden die ze hebben gespeeld. We zullen de fouten die we maken moeten beperken tot een minimum en zelf de kansen die we krijgen grijpen."
Lange reis
Manchester City won de Champions League nog nooit. Inter was drie keer de sterkste in het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams, in 2010 voor het laatst.
"De afgelopen weken hebben we weinig tijd gehad om na te denken over de finale van de Champions League", zei Inzaghi. "We waren druk met de bekerfinale. Nu telt voor ons de Champions League-finale. We spelen tegen Manchester City onze 57e wedstrijd van het seizoen. Het was een erg lange reis met enkele moeilijke momenten. We hebben geleerd van verdiende en onverdiende nederlagen en hebben ons waanzinnig ingespannen om in Istanbul te komen."
Inzaghi denkt dat de wedstrijd zaterdag beslist kan worden op het middenveld. "Die linie zal heel belangrijk zijn. Maar ik denk dat de benen, het hoofd en het hart van de spelers een nog grotere rol spelen. De benen zullen worden gebruikt om te rennen, het hoofd om helder te zijn en het hart om energie te vinden die je op sommige momenten niet denkt te hebben."
Meer uit Voetbal
SYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
12 uur geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
1 dag geleden