Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inzaghi is met Inter klaar om 'voetbalwereld te shockeren'

Inzaghi is met Inter klaar om 'voetbalwereld te shockeren'

ISTANBUL (ANP) - Internazionale is klaar om zaterdag in de finale van de Champions League tegen Manchester City "de voetbalwereld te shockeren". Dat zei trainer Simone Inzaghi vrijdag op een persconferentie in Istanbul.

Manchester City is de grote favoriet en dat vindt Inzaghi niet erg. "We weten dat we een enorme kans hebben om voetbalgeschiedenis te schrijven", aldus de oud-spits. "We weten dat het heel moeilijk zal worden, maar we gaan het proberen. 'Samen' is het woord dat ons hier heeft gebracht en samen zullen we zaterdag proberen te winnen."

Inter won elf van de laatste twaalf officiële wedstrijden. Ook Manchester City, dat in Engeland de titel en de FA Cup won, is in vorm. Inzaghi: "We weten wat voor soort wedstrijd we morgen moeten spelen. City is het sterkste team ter wereld, dat hebben ze bewezen in de wedstrijden die ze hebben gespeeld. We zullen de fouten die we maken moeten beperken tot een minimum en zelf de kansen die we krijgen grijpen."

Lange reis

Manchester City won de Champions League nog nooit. Inter was drie keer de sterkste in het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams, in 2010 voor het laatst.

"De afgelopen weken hebben we weinig tijd gehad om na te denken over de finale van de Champions League", zei Inzaghi. "We waren druk met de bekerfinale. Nu telt voor ons de Champions League-finale. We spelen tegen Manchester City onze 57e wedstrijd van het seizoen. Het was een erg lange reis met enkele moeilijke momenten. We hebben geleerd van verdiende en onverdiende nederlagen en hebben ons waanzinnig ingespannen om in Istanbul te komen."

Inzaghi denkt dat de wedstrijd zaterdag beslist kan worden op het middenveld. "Die linie zal heel belangrijk zijn. Maar ik denk dat de benen, het hoofd en het hart van de spelers een nog grotere rol spelen. De benen zullen worden gebruikt om te rennen, het hoofd om helder te zijn en het hart om energie te vinden die je op sommige momenten niet denkt te hebben."

Meer uit Voetbal

Iraanse minister van Sport sluit deelname WK voetbal in VS uit

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.

9 uur geleden
Tottenham-coach Tudor achtte vroege keeperswissel noodzakelijk

MADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.

11 uur geleden
Infantino: Iran mag van Trump meedoen aan WK voetbal

MIAMI (ANP/RTR/DPA) - De voetballers van Iran kunnen gewoon meedoen aan het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump verzekerd aan Gianni Infantino, de baas van wereldvoetbalbond FIFA. "Vanavond heb ik Trump gesproken over de voorbereidingen voor het WK. De president herhaalde dat het Iraanse team welkom is. Ik dank hem oprecht voor zijn steun", meldde Infantino via sociale media.

11 uur geleden
Bayern München laat Atalanta kansloos en is dicht bij kwartfinale

BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.

21 uur geleden
Slot na nederlaag bij Galatasaray ontevreden over arbitrage

ISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.

21 uur geleden
Tudor wisselt Tottenham-doelman Kinsky na twee blunders

MADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.

22 uur geleden
Galatasaray klopt Liverpool in eerste duel achtste finales CL

ISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.

23 uur geleden