Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inwoners Poolse stad haalden door om dijkdoorbraak te voorkomen

Inwoners Poolse stad haalden door om dijkdoorbraak te voorkomen

NYSA (ANP/DPA) - De inwoners van de Poolse stad Nysa proberen te voorkomen dat een belangrijke dijk bezwijkt. Als dat gebeurt, kan de binnenstad onderlopen. De bevolking van de stad heeft de hele nacht doorgehaald om de dijk samen met het leger en de brandweer te versterken. De overheid heeft de overstromingen aangemerkt als natuurramp.

"Er stonden zo'n 2000 mensen op de dijk. Vrouwen, mannen, kinderen en ouderen", zei burgemeester Kordian Kolbiarz op de radio. Ze vormden volgens hem een menselijke keten om de zandzakken door te geven.

De burgemeester van dichtstbijzijnde grote stad Wroclaw heeft over het hoogwater crisisoverleg gevoerd met minister-president Donald Tusk. Het is mogelijk dat ook Wroclaw onderloopt. Volgens Tusk zijn de meteorologen het daar nog niet over eens.

Het hoogwater is aangemerkt als natuurramp omdat dan makkelijker noodmaatregelen getroffen worden en de hulpverlening verbeterd wordt. Er zijn voor zover bekend vier mensen omgekomen door de overstromingen in Polen. Ook Oostenrijk, Tsjechië en Roemenië troffen noodmaatregelen vanwege de overstromingen.

Meer uit Buitenland

Japan beschuldigt China van 'gevaarlijke' manoeuvre met radar

TOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Japan beschuldigt China ervan dat Chinese gevechtsvliegtuigen hun radar hebben gericht op Japanse vliegtuigen boven internationale wateren. Het Japanse ministerie van Defensie betitelt de actie als "gevaarlijk".

3 uur geleden
Merz: steun aan Israël is 'kernprincipe' voor Duitsland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.

5 uur geleden
17 doden gevonden in migrantenboot bij Kreta

HERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.

7 uur geleden
Hamas bereid tot ontwapening bij einde Israëlische bezetting

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.

9 uur geleden
Merz prijst rol Jordanië in Gaza-oorlog

AMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.

10 uur geleden
Zelensky ontmoet Europese leiders maandag in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.

11 uur geleden
Oekraïne valt Russische olieraffinaderij aan

KYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.

12 uur geleden