Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inwoners Poolse stad haalden door om dijkdoorbraak te voorkomen

Inwoners Poolse stad haalden door om dijkdoorbraak te voorkomen

NYSA (ANP/DPA) - De inwoners van de Poolse stad Nysa proberen te voorkomen dat een belangrijke dijk bezwijkt. Als dat gebeurt, kan de binnenstad onderlopen. De bevolking van de stad heeft de hele nacht doorgehaald om de dijk samen met het leger en de brandweer te versterken. De overheid heeft de overstromingen aangemerkt als natuurramp.

"Er stonden zo'n 2000 mensen op de dijk. Vrouwen, mannen, kinderen en ouderen", zei burgemeester Kordian Kolbiarz op de radio. Ze vormden volgens hem een menselijke keten om de zandzakken door te geven.

De burgemeester van dichtstbijzijnde grote stad Wroclaw heeft over het hoogwater crisisoverleg gevoerd met minister-president Donald Tusk. Het is mogelijk dat ook Wroclaw onderloopt. Volgens Tusk zijn de meteorologen het daar nog niet over eens.

Het hoogwater is aangemerkt als natuurramp omdat dan makkelijker noodmaatregelen getroffen worden en de hulpverlening verbeterd wordt. Er zijn voor zover bekend vier mensen omgekomen door de overstromingen in Polen. Ook Oostenrijk, Tsjechië en Roemenië troffen noodmaatregelen vanwege de overstromingen.

Meer uit Buitenland

Britse sancties na rapport over vergiftigingen uit 2018

LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.

4 uur geleden
Ex-buitenlandchef EU treedt af als rector om fraudeonderzoek

BRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.

4 uur geleden
Irak noemt vroegtijdige publicatie terrorismelijst een 'fout'

BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.

4 uur geleden
Ingelast gesprek Merz met EU-chef en premier België

BERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.

5 uur geleden
New York Times klaagt ministerie aan over beperking verslaggeving

NEW YORK (ANP) - The New York Times begint een procedure tegen het Pentagon, dat de Amerikaanse grondwet zou schenden met een reeks beperkingen voor journalisten in het defensiedepartement. Dat heeft recent verslaggevers opgedragen een verklaring van ruim twintig pagina's te ondertekenen waarin hun werkzaamheden worden beperkt.

6 uur geleden
Britse en Noorse marine gaan 'poort naar Noordzee' bewaken

LONDEN (ANP) - De Britse en Noorse marine gaan samen een vloot vormen om de toegang tot de Noordzee te bewaken tegen Russische onderzeeboten. De wateren tussen Groenland, IJsland en Schotland zijn cruciaal voor de aanvoer van Amerikaanse versterkingen en er liggen belangrijke verbindingskabels en pijpleidingen.

6 uur geleden
Tienduizenden zonder verwarming in regio Kherson na aanvallen

KHERSON (ANP/RTR) - Een warmte- en elektriciteitscentrale in de Oekraïense stad Kherson kan geen energie leveren door Russische aanvallen. Daardoor zitten circa 40.500 mensen zonder verwarming, meldt de lokale overheid.

6 uur geleden