Inwoners op Tholen ervaren overlast van hondenpoep: ‘Probleem is mentaliteitskwestie’
THOLEN - Veel inwoners op Tholen ervaren overlast van hondenpoep op stoepen, in bermen en op andere plekken. Dat is ter oren gekomen bij de facties van SGP en ABT. Onlangs stelden zij daarom vragen aan het college. “Een bron van ergernis voor voorbijgangers, kinderen en ouders.”
Veel inwoners ervaren overlast van hondenpoep op stoepen, in bermen en op andere plekken in de openbare ruimte. Een reden voor de fracties van SGP en ABT om vragen te stellen aan het college. “Binnen en buiten de kernen ligt hondenpoep. Soms zelfs pal naast speeltuinen en scholen, zoals bij de Rieburch in Sint-Maartensdijk. Of langs fiets- en wandelpaden, zoals over de dijk bij de Oesterputten in Tholen. Een bron van ergernis voor voorbijgangers, kinderen en ouders. Hoewel op verschillende plaatsen hondenpoepbakken zijn geplaatst, zijn er getuige het aantal drollen op straat en op de stoep nog veel hondenbezitters die niet de moeite nemen om de poep op te ruimen.”
De gemeente laat in reactie weten op de hoogte te zijn van de overlast. “Hondenbezitters zijn inderdaad verplicht de uitwerpselen op te ruimen. Lang niet alle hondenbezitters doen dit kennelijk. Het probleem van hondenpoep is een mentaliteitskwestie van hondenbezitters die moeilijk te veranderen blijkt”, aldus de gemeente. Er worden acties ondernomen om het hondenpoepprobleem aan te pakken. “In groenstroken wordt, op verzoek van een bewoner, een bordje geplaatst om duidelijk te maken dat het verboden is om hondenpoep achter te laten. Dit bordje blijft ongeveer drie weken blijven staan”, aldus het college. “Daarna wordt het verplaatst naar een andere locatie. Door het bordje op diverse plaatsen te rouleren willen we er de aandacht op vestigen. We hopen hiermee de hondenbezitters wakker te schudden. Ook staan er in elke kern een aantal rode afvalbakken voor hondenpoep. Uiteraard mag de hondenpoep ook in andere afvalbakken worden gedeponeerd.”
Op de vraag van SGP en ABT of het college het eens is dat er meer nodig is om de overlast aan te pakken, reageert het college: “Tot 2015 was er nog budget om controle op hondenpoep te laten uitvoeren door onze Buitengewoon Opsporings Ambtenaar (BOA) hierop te laten controleren. Dit was al erg lastig omdat hij voor handhaving van het hondenbeleid op het juiste moment op de juiste plaats moet zijn. Deze uren zijn door bezuinigingen door de Raad ingetrokken.”
Meer uit Tholen
[Advertorial] ZUNDERT - Er zijn een paar zekerheden in het leven. Je moet belasting betalen, het Nederlands elftal vliegt na penalty's uit een eindtoernooi en Corso Zundert is op de eerste zondag van september. Het grootste corso ter wereld belooft ook dit jaar een spectaculair feest voor alle zintuigen te worden. En jij kunt erbij zijn, als je tenminste een beetje snel bent.
1 uur geledenSINT-ANNALAND - Al vijftig jaar vliegen de tennisballen in het rond bij T.C. Sint Annaland aan de Stoofweg. "Hier zijn we begonnen. We zijn nog nooit verkast", vertellen André Santra en Martijn van der Graaf terwijl ze door de map bladeren met daarin de officiële oprichtingsakte en vele andere papieren die herinneren aan het roemrijke verleden van de club. "We zijn misschien niet de grootste tennisvereniging, maar wel eentje waar persoonlijke aandacht vooropstaat. Hier ben je geen nummer, maar kent iedereen je bij je voornaam."
5 uur geledenPOORTVLIET - PJZ Tholen Sint Philipsland organiseerde zaterdag de allereerste Boerenfamiliedag aan de Paasdijkweg in Poortvliet. De bezoekers konden kennismaken met landbouwtechniek en verschillende ambachten. Ook voor kinderen was er volop te doen. Een van de publiekstrekkers was het ringsteken, terwijl in de tent onder meer een linedanceworkshop werd gehouden. De dag werd afgesloten met een boerenveiling.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - De brandweerdemonstratie die vrijdagavond tijdens Jeugdland in Sint-Maartensdijk zou plaatsvinden, gaat niet door. De brandweer heeft vanwege de drukte en het aanhoudende droge weer geen toestemming om water te gebruiken voor oefeningen en demonstraties.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Na weken van zon, droogte en tropische temperaturen ziet de wereld er deze maandag ineens heel anders uit. De regen is terug en het is flink koeler. Is de zomer daarmee nu al voorbij? Nog niet, zegt meteoroloog Floris Lafeber van Weeronline. Maar voorlopig zijn we de hitte wel even kwijt.
2 dagen geledenPOORTVLIET - De toekomst van de dorpshuisfunctie in Poortvliet zorgt opnieuw voor politieke vragen. Zowel het CDA als FvD heeft het college om opheldering gevraagd over de nieuwe multifunctionele accommodatie (mfa), de gymzaal en de manier waarop inwoners bij de plannen worden betrokken.
2 dagen geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.
3 dagen geleden