Inwoners op Tholen ervaren overlast van hondenpoep: ‘Probleem is mentaliteitskwestie’
THOLEN - Veel inwoners op Tholen ervaren overlast van hondenpoep op stoepen, in bermen en op andere plekken. Dat is ter oren gekomen bij de facties van SGP en ABT. Onlangs stelden zij daarom vragen aan het college. “Een bron van ergernis voor voorbijgangers, kinderen en ouders.”
Veel inwoners ervaren overlast van hondenpoep op stoepen, in bermen en op andere plekken in de openbare ruimte. Een reden voor de fracties van SGP en ABT om vragen te stellen aan het college. “Binnen en buiten de kernen ligt hondenpoep. Soms zelfs pal naast speeltuinen en scholen, zoals bij de Rieburch in Sint-Maartensdijk. Of langs fiets- en wandelpaden, zoals over de dijk bij de Oesterputten in Tholen. Een bron van ergernis voor voorbijgangers, kinderen en ouders. Hoewel op verschillende plaatsen hondenpoepbakken zijn geplaatst, zijn er getuige het aantal drollen op straat en op de stoep nog veel hondenbezitters die niet de moeite nemen om de poep op te ruimen.”
De gemeente laat in reactie weten op de hoogte te zijn van de overlast. “Hondenbezitters zijn inderdaad verplicht de uitwerpselen op te ruimen. Lang niet alle hondenbezitters doen dit kennelijk. Het probleem van hondenpoep is een mentaliteitskwestie van hondenbezitters die moeilijk te veranderen blijkt”, aldus de gemeente. Er worden acties ondernomen om het hondenpoepprobleem aan te pakken. “In groenstroken wordt, op verzoek van een bewoner, een bordje geplaatst om duidelijk te maken dat het verboden is om hondenpoep achter te laten. Dit bordje blijft ongeveer drie weken blijven staan”, aldus het college. “Daarna wordt het verplaatst naar een andere locatie. Door het bordje op diverse plaatsen te rouleren willen we er de aandacht op vestigen. We hopen hiermee de hondenbezitters wakker te schudden. Ook staan er in elke kern een aantal rode afvalbakken voor hondenpoep. Uiteraard mag de hondenpoep ook in andere afvalbakken worden gedeponeerd.”
Op de vraag van SGP en ABT of het college het eens is dat er meer nodig is om de overlast aan te pakken, reageert het college: “Tot 2015 was er nog budget om controle op hondenpoep te laten uitvoeren door onze Buitengewoon Opsporings Ambtenaar (BOA) hierop te laten controleren. Dit was al erg lastig omdat hij voor handhaving van het hondenbeleid op het juiste moment op de juiste plaats moet zijn. Deze uren zijn door bezuinigingen door de Raad ingetrokken.”
Meer uit Tholen
THOLEN - De Provincie Zeeland stelt ook in 2026 subsidie beschikbaar voor de restauratie van rijksmonumenten. Vorig jaar profiteerden vier projecten op Tholen van deze regeling. Dit jaar is een totaalbudget van 3,1 miljoen euro beschikbaar.
14 uur geledenTHOLEN - De aanhoudende vorst zorgt niet alleen voor gladde wegen en bevroren autoruiten, maar ook voor een toename van muizen- en rattenoverlast in huis. Volgens het landelijke platform Beestjeskwijt zoeken knaagdieren massaal hun toevlucht tot spouwmuren en isolatielagen van woningen. Vooral goed geïsoleerde huizen blijken in trek als warme schuilplaats tijdens koude nachten.
18 uur geledenTHOLEN - De stichting Zomerconcerten Tholen zoekt optredens voor de concerten van juni tot en met oktober. Tijdens deze zaterdagmiddagen krijgen muzikanten een podium. Solo, met een ensemble of koor; alles is welkom.
1 dag geledenSINT ANNALAND / OUD VOSSEMEER / SINT PHILIPSLAND - Er zijn oplichters actief in meerdere dorpen op Tholen. Daarvoor waarschuwt de Zeeuwse politie.
1 dag geledenTHOLEN - Raadslid Han van 't Hof (ABT) snapt niet waarom het college meewerkt aan een vergunning voor de huisvesting van arbeidsmigranten aan de Slabbecoornweg in Tholen. Een eerder besluit staat verblijf van gastarbeiders op Thoolse bedrijventerreinen niet toe, maar het college wil dit omzeilen via een zogeheten BOPA-procedure. In schriftelijke vragen aan het bestuur verzoekt Van 't Hof om onderbouwing.
1 dag geledenTHOLEN - De ChristenUnie Tholen heeft maandagmiddag het verkiezingsprogramma voor de verkiezingen in maart gepresenteerd. Onder de leus 'Opstaan voor een mooi Tholen' kijkt de partij vooruit op de komende vier jaar. De ChristenUnie maakt inmiddels al twaalf jaar deel uit van het dagelijks bestuur van de gemeente.
2 dagen geledenTHOLEN - In de bibliotheek van de Brede School in Tholen zijn woensdagochtend vier nieuwe leesmeterfietsen in gebruik genomen. Oussama, Chayenne, Noah en Kees mochten de eerste leesmeters maken.
2 dagen geleden