Inwoners mogen wensen indienen voor nieuw park
SINT-MAARTENSDIJK - In de wijk Smerdiek-West in Sint-Maartensdijk komt een nieuw park. De exacte inrichting van het park staat nog niet vast. De gemeente Tholen, Stadlander en Bouwgroep De Nijs-Soffers horen graag de wensen van inwoners en andere betrokkenen over de verdere inrichting van het park.
Binnen bepaalde randvoorwaarden kunnen nog verschillende zaken ingepast worden in het ontwerp. De enquête is te vinden op www.tholen.nl/park-smerdiek-west. Inwoners zonder internet, kunnen voor het invullen van de enquête contact opnemen met de gemeente via tel. 140166.
Groter dan de eerste plannen
Dat er een nieuw park zou komen in Smerdiek-West was al bekend. Nu is ook duidelijk hoe groot het precies gaat worden, namelijk zeker twee keer zo groot als in de eerste plannen. Dit komt, omdat er meer hoogbouw geplaatst wordt en minder laagbouw en omdat er nog een ander stukje grond bij is gekomen. Frank Hommel, wethouder in de gemeente Tholen, is blij met de plannen.
“Dit park draagt bij aan de leefbaarheid in de kern. Dit park is er niet alleen voor Smerdiek-West, maar voor heel Sint-Maartensdijk. Mensen kunnen elkaar hier ontmoeten en ontspannen. Daarnaast is het ook goed voor de diversiteit van vogels, insecten en bloemen in de wijk.”
Locatie nieuw park
Het park wordt omringd door de Bloemenlaan, de Frank van Borselenstraat, de Jacoba van Beierenstraat, de M.A. de Ruijterstraat en de Cornelis Vermuydenstraat. De Frank van Borselenstraat wordt in de plannen ook groen. De bestaande verharding gaat weg en er komen fiets- en voetpaden voor terug. Zo wordt het park nóg groter, groener en wordt de biodiversiteit vergroot. Binnen het plangebied blijft ten minste de moeraseik behouden. Deze boom zal tijdens werkzaamheden beschermd worden, zodat hij gespaard kan blijven.
De gemeente wil ook een kleine rij linden in de Frank van Borselenstraat als bomenrij behouden. Het park verbetert ook de waterafvoer in de wijk. Bij extreme neerslag kan het park gebruikt worden als buffer om de omliggende straten droog te houden. Zo worden twee vliegen in één klap geslagen.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND/POORTVLIET - Ze hebben er even op moeten wachten, maar nu hij eenmaal 'uitruk gereed' op de kazerne staat te pronken, zijn de brandweerlieden er maar wat blij mee. Brandweer Sint-Annaland heeft als eerste kazerne van Zeeland haar nieuwe blusvoertuig in ontvangst mogen nemen.
3 uur geledenPOORTVLIET/SINT-MAARTENSDIJK - Op vrijdag 6 en zaterdag 7 november zijn de Nationale Natuurwerkdagen. Ook op Tholen gaan mensen aan de slag: schoolklassen in Poortvliet en vrijwilligers bij Sint-Maartensdijk.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Piet Alkema die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM- De politie heeft gisteren een 44-jarige man uit Tholen aangehouden. De man wordt verdacht van het plegen van een woninginbraak aan de Schaepmanlaan in Bergen op Zoom. De inbraak vond plaats op 14 augustus van dit jaar.
1 dag geledenTHOLEN - Deelname aan een beurs is een kostbaar en arbeidsintensief traject. Door samen te werken op een plein kunnen zaken in gezamenlijkheid worden geregeld. Dat ontzorgt de deelnemers. Dit is de basis van het Tholen Plein wat voor de vierde keer op rij wordt georganiseerd tijdens Contacta in de Zeelandhallen van Goes.
2 dagen geledenTHOLEN - De gemeente houdt op dinsdag 3 november een informatieavond over het Masterplan Tholen. Inwoners kunnen de plannen zien voor de Meulvliet, het Calvijn College en Tholense Boys en vragen stellen. Iedereen is welkom.
2 dagen geledenTHOLEN - Car Tuning Zeeland houdt komende zaterdag 31 oktober de laatste meeting van het seizoen. Het is een Halloween-editie op de Oesterdam. Bezoekers zijn welkom van 19.00 tot 23.00 uur. De toegang is gratis.
2 dagen geleden