Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Invloedrijke Amerikaanse vakbond steunt geen presidentskandidaat

Invloedrijke Amerikaanse vakbond steunt geen presidentskandidaat

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de grootste en invloedrijkste vakbonden in de Verenigde Staten schaart zich in aanloop naar de presidentsverkiezingen niet achter een kandidaat. De International Brotherhood of Teamsters steunt doorgaans de Democratische presidentskandidaat.

Het is de eerste keer sinds 1996 dat de Teamsters niet met een steunbetuiging komen. Dit geldt vooral als een tegenslag voor de Democratische kandidaat Kamala Harris. De vakbond steunde sinds de verkiezingen van 2000 telkens een Democraat. De steun van Teamsters werd bovendien gezien als een belangrijke factor in een aantal swing states, omdat daar veel leden van de vakbond wonen.

De Teamsters melden dat zowel Harris als Republikein Donald Trump geen "serieuze toezeggingen hebben gedaan om ervoor te zorgen dat de belangen van werkenden altijd boven die van grote bedrijven worden gesteld". Vertegenwoordigers van de vakbond spraken afgelopen maandag met Harris. Ze hadden in januari al een overleg met Trump.

De vakbond heeft 1,3 miljoen leden en vertegenwoordigt een breed scala aan werknemers, waaronder vrachtwagenchauffeurs, piloten en dierenverzorgers. De Teamsters deelden woensdag een peiling onder de leden, waaruit naar voren kwam dat 59,6 procent Trump steunt en 34 procent Harris.

Meer uit Buitenland

WSJ: Iran vuurde raketten af richting basis in Indische Oceaan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft onlangs twee ballistische raketten afgevuurd richting de Amerikaans-Britse militaire basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Dat meldt de Amerikaanse krant The Wall Street Journal op gezag van Amerikaanse functionarissen.

2 uur geleden
Iran praat met Japan over toegang Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran is bereid om Japanse schepen door de Straat van Hormuz te laten varen. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met het Japanse persbureau Kyodo.

2 uur geleden
New York Times wint zaak rond persvrijheid Pentagon

NEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.

4 uur geleden
Trump overweegt militaire operaties Iran af te schalen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.

5 uur geleden
Trump sluit staakt-het-vuren in Iran uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.

9 uur geleden
VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

13 uur geleden
Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

13 uur geleden