Invloedrijke Amerikaanse vakbond steunt geen presidentskandidaat
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de grootste en invloedrijkste vakbonden in de Verenigde Staten schaart zich in aanloop naar de presidentsverkiezingen niet achter een kandidaat. De International Brotherhood of Teamsters steunt doorgaans de Democratische presidentskandidaat.
Het is de eerste keer sinds 1996 dat de Teamsters niet met een steunbetuiging komen. Dit geldt vooral als een tegenslag voor de Democratische kandidaat Kamala Harris. De vakbond steunde sinds de verkiezingen van 2000 telkens een Democraat. De steun van Teamsters werd bovendien gezien als een belangrijke factor in een aantal swing states, omdat daar veel leden van de vakbond wonen.
De Teamsters melden dat zowel Harris als Republikein Donald Trump geen "serieuze toezeggingen hebben gedaan om ervoor te zorgen dat de belangen van werkenden altijd boven die van grote bedrijven worden gesteld". Vertegenwoordigers van de vakbond spraken afgelopen maandag met Harris. Ze hadden in januari al een overleg met Trump.
De vakbond heeft 1,3 miljoen leden en vertegenwoordigt een breed scala aan werknemers, waaronder vrachtwagenchauffeurs, piloten en dierenverzorgers. De Teamsters deelden woensdag een peiling onder de leden, waaruit naar voren kwam dat 59,6 procent Trump steunt en 34 procent Harris.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.
53 minuten geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.
1 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.
1 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.
3 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.
3 uur geledenCHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.
5 uur geleden