Invloedrijke Amerikaanse vakbond steunt geen presidentskandidaat
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de grootste en invloedrijkste vakbonden in de Verenigde Staten schaart zich in aanloop naar de presidentsverkiezingen niet achter een kandidaat. De International Brotherhood of Teamsters steunt doorgaans de Democratische presidentskandidaat.
Het is de eerste keer sinds 1996 dat de Teamsters niet met een steunbetuiging komen. Dit geldt vooral als een tegenslag voor de Democratische kandidaat Kamala Harris. De vakbond steunde sinds de verkiezingen van 2000 telkens een Democraat. De steun van Teamsters werd bovendien gezien als een belangrijke factor in een aantal swing states, omdat daar veel leden van de vakbond wonen.
De Teamsters melden dat zowel Harris als Republikein Donald Trump geen "serieuze toezeggingen hebben gedaan om ervoor te zorgen dat de belangen van werkenden altijd boven die van grote bedrijven worden gesteld". Vertegenwoordigers van de vakbond spraken afgelopen maandag met Harris. Ze hadden in januari al een overleg met Trump.
De vakbond heeft 1,3 miljoen leden en vertegenwoordigt een breed scala aan werknemers, waaronder vrachtwagenchauffeurs, piloten en dierenverzorgers. De Teamsters deelden woensdag een peiling onder de leden, waaruit naar voren kwam dat 59,6 procent Trump steunt en 34 procent Harris.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Israël en Libanon hebben ingestemd met een bestand van tien dagen. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend via zijn platform Truth Social.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.
7 uur geledenBAMENDA (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in een toespraak in het westen van Kameroen gezegd dat "de wereld wordt verwoest door een handvol tirannen" die miljarden aan wapens verspillen. Hij uitte ook kritiek op leiders "die religieuze taal bezigen om oorlogen te rechtvaardigen".
7 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.
7 uur geleden