Invloedrijke Amerikaanse vakbond steunt geen presidentskandidaat
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de grootste en invloedrijkste vakbonden in de Verenigde Staten schaart zich in aanloop naar de presidentsverkiezingen niet achter een kandidaat. De International Brotherhood of Teamsters steunt doorgaans de Democratische presidentskandidaat.
Het is de eerste keer sinds 1996 dat de Teamsters niet met een steunbetuiging komen. Dit geldt vooral als een tegenslag voor de Democratische kandidaat Kamala Harris. De vakbond steunde sinds de verkiezingen van 2000 telkens een Democraat. De steun van Teamsters werd bovendien gezien als een belangrijke factor in een aantal swing states, omdat daar veel leden van de vakbond wonen.
De Teamsters melden dat zowel Harris als Republikein Donald Trump geen "serieuze toezeggingen hebben gedaan om ervoor te zorgen dat de belangen van werkenden altijd boven die van grote bedrijven worden gesteld". Vertegenwoordigers van de vakbond spraken afgelopen maandag met Harris. Ze hadden in januari al een overleg met Trump.
De vakbond heeft 1,3 miljoen leden en vertegenwoordigt een breed scala aan werknemers, waaronder vrachtwagenchauffeurs, piloten en dierenverzorgers. De Teamsters deelden woensdag een peiling onder de leden, waaruit naar voren kwam dat 59,6 procent Trump steunt en 34 procent Harris.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Iraanse Hoge Nationale Veiligheidsraad heeft de burgers opgeroepen om naar veilige steden te trekken. Het regeringsorgaan zei niet welke steden wel en niet veilig zijn. Teheran houdt er in elk geval rekening mee dat de Israëlische en Amerikaanse aanvallen voorlopig doorgaan.
9 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft 20.000 reservisten van het leger opgeroepen, meldt nieuwssite Times of Israel. Die maatregel komt te midden van de Israëlische aanvallen op Iran en de Iraanse vergeldingsaanvallen op Israël.
21 minuten geledenMANAMA (ANP/AFP/RTR) - In Bahrein is het luchtalarm afgegaan en zijn ontploffingen gehoord. De Golfstaat ligt ongeveer 230 kilometer van de Iraanse kust en huisvest een grote Amerikaanse marinebasis. Die heeft bevestigd dat er een raketaanval op het complex is uitgevoerd.
31 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Volgens het Duitse persbureau dpa proberen Iraniërs in groten getale om de hoofdstad Teheran te ontvluchten. Die stad werd geraakt door de Israëlische en Amerikaanse luchtaanvallen en ooggetuigen zeggen dat er nu lange rijen staan bij de benzinestations, zodat mensen met hun auto ergens anders naartoe kunnen rijden.
33 minuten geledenDOHA (ANP) - Qatar heeft een Iraanse raket onderschept, meldt Al Jazeera op basis van het Qatarese leger. In dat land hebben de Amerikanen een militaire basis. Die viel Iran ook aan na de vorige Amerikaanse aanvallen in de zomer van 2025.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft bevestigd dat er raketten zijn afgevuurd richting Israël. Het Israëlische leger meldde eerder al bezig te zijn met het onderscheppen van die aanvallen. Er zouden inmiddels enkele raketten uit de lucht zijn geschoten, meldt nieuwssite Times of Israel op basis van een legerbron. Niemand zou gewond zijn geraakt.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gezegd dat de aanvallen die zijn land en de Verenigde Staten op Iran uitvoeren, "de voorwaarden kunnen scheppen voor het moedige Iraanse volk om het lot in eigen hand te nemen".
1 uur geleden