Invloedrijke Amerikaanse vakbond steunt geen presidentskandidaat
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de grootste en invloedrijkste vakbonden in de Verenigde Staten schaart zich in aanloop naar de presidentsverkiezingen niet achter een kandidaat. De International Brotherhood of Teamsters steunt doorgaans de Democratische presidentskandidaat.
Het is de eerste keer sinds 1996 dat de Teamsters niet met een steunbetuiging komen. Dit geldt vooral als een tegenslag voor de Democratische kandidaat Kamala Harris. De vakbond steunde sinds de verkiezingen van 2000 telkens een Democraat. De steun van Teamsters werd bovendien gezien als een belangrijke factor in een aantal swing states, omdat daar veel leden van de vakbond wonen.
De Teamsters melden dat zowel Harris als Republikein Donald Trump geen "serieuze toezeggingen hebben gedaan om ervoor te zorgen dat de belangen van werkenden altijd boven die van grote bedrijven worden gesteld". Vertegenwoordigers van de vakbond spraken afgelopen maandag met Harris. Ze hadden in januari al een overleg met Trump.
De vakbond heeft 1,3 miljoen leden en vertegenwoordigt een breed scala aan werknemers, waaronder vrachtwagenchauffeurs, piloten en dierenverzorgers. De Teamsters deelden woensdag een peiling onder de leden, waaruit naar voren kwam dat 59,6 procent Trump steunt en 34 procent Harris.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP/AFP) - Het Qatarese ministerie van Binnenlandse Zaken heeft het dreigingsniveau opgeschaald naar hoog en roept inwoners op om thuis te blijven, niet naar buiten te gaan en uit de buurt van ramen en open ruimtes te blijven, aldus het ministerie op X.
45 minuten geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft zijn steun uitgesproken voor de benoeming van Mojtaba Khamenei als de hoogste leider van Iran. Daarnaast veroordeelde Pyongyang de "illegale" aanval van de Verenigde Staten en Israël op Iran.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen hebben woensdag een flatgebouw in het centrum van Beiroet getroffen, aldus de Libanese staatsmedia. Het is nog onduidelijk of er slachtoffers zijn gevallen. Het Israëlische leger heeft nog niet gereageerd op de aanval.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïense troepen hebben dinsdag een belangrijke fabriek die raketonderdelen produceert getroffen in de Russische grensregio Bryansk, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.
9 uur geleden