Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Investeerders stapten in crisisjaar 2020 massaal in woningen

Investeerders stapten in crisisjaar 2020 massaal in woningen

DEN HAAG (ANP) - Investeerders stapten vorig jaar massaal in woningen. Volgens het Kadaster zijn er nog nooit zoveel woningen verkocht aan investeerders als afgelopen jaar. Met name huizen in de vier grote steden vielen vaak ten prooi aan mensen die er niet zelf in gingen wonen. Volgens consumentenprogramma Kassa ging het om een derde van de woningen in Amsterdam en zelfs 40 procent van de huizen in Den Haag.

Het Kadaster merkt ook op dat investeerders ook buiten de grote steden steeds vaker hun slag slaan. Een van de oorzaken van hun huizenhonger is de wijziging van de overdrachtsbelasting. Sinds 1 januari 2021 betalen particuliere investeerders 8 procent in plaats van 2 procent overdrachtsbelasting voor woningen waarin ze niet zelf gaan wonen.

Vooral in het slotkwartaal van vorig jaar nam het aantal transacties door investeerders een vlucht om zo nog te profiteren van het lagere tarief. Dat zorgde ervoor dat het totale aandeel gekochte woningen door investeerders in heel Nederland opliep. Van de circa 8 miljoen woningen in Nederland zijn er inmiddels circa 680.000 in handen van particuliere investeerders. Doordat investeerders zich bij het slot van 2020 op de huizenmarkt stortten, liepen de huizenprijzen nog harder op.

Dit veroorzaakte weer problemen voor starters op de woningmarkt. Zij kunnen vaak niet opbieden tegen de particuliere investeerders. En als ze hetzelfde huis vervolgens willen huren, worden ze geconfronteerd met hoge huurprijzen. Verder stelden veel jonge starters de aankoop van hun woning uit tot in het nieuwe jaar. Starters tot 35 jaar krijgen sinds 1 januari namelijk vrijstelling van de overdrachtsbelasting bij de aankoop van hun eerste huis.

Deze week stemde de Tweede Kamer in met een zelfbewoningsplicht voor een periode van vijf jaar. Gemeenten krijgen dan de mogelijkheid bepaalde wijken aan te wijzen waarbij de koper van een woning daar minimaal vijf jaar zelf moet wonen voor het pand verhuurd kan worden.

Meer uit Financieel

Franse aanklagers willen arrestatie managers streamingsite Kick

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers willen dat meerdere bestuurders van het Australische streamingplatform Kick worden aangehouden na de dood van Raphael Graven. De 46-jarige Fransman, bekend om zijn extreme challenges, overleed in augustus tijdens een livestream waarin hij op zijn kanaal twaalf dagen lang werd vernederd en misbruikt.

2 uur geleden
Gemengd slot op Wall Street in aanloop naar rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Beleggers kijken uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag, waarbij algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten onveranderd laat.

2 uur geleden
Omzet luxeconcern LVMH daalt door lager consumentenvertrouwen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, heeft de omzet en winst vorig jaar zien dalen. "Ondanks een geopolitieke en macro-economische omgeving die onzeker blijft", heeft het concern vertrouwen voor dit jaar, stelt LVMH in een toelichting. De Franse onderneming had onder meer last van importheffingen en de gespannen geopolitieke situatie, die het consumentenvertrouwen aantastten.

5 uur geleden
Eigenaar Pornhub beperkt toegang tot websites in VK

LONDEN (ANP/AFP) - De eigenaar van Pornhub en Youporn beperkt de toegang tot zijn websites in het Verenigd Koninkrijk. Vanaf 2 februari kunnen er geen nieuwe gebruikersaccounts meer worden gemaakt. Britse gebruikers die al een account hebben en hun leeftijd hebben geverifieerd, houden wel toegang, aldus moederbedrijf Aylo.

5 uur geleden
TikTok schikt in rechtszaak over verslavingsgevoeligheid jongeren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - TikTok schikt in een rechtszaak over socialemediaverslaving. Dat stellen de advocaten van de 19-jarige vrouw die het socialemediaplatform voor de rechter daagde. Zij klaagde ook YouTube, Meta en Snap aan. Dat laatste bedrijf trof eerder ook een schikking.

5 uur geleden
Europese beurzen hoger na historisch handelsakkoord EU-India

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beursgraadmeters eindigden dinsdag overwegend hoger, geholpen door de historische handelsovereenkomst van de Europese Unie met India. De onderhandelingen over de deal versnelden nadat de EU en India te maken kregen met handelstarieven van de Amerikaanse president Donald Trump. In het handelsverdrag is onder meer afgesproken dat de importtarieven op Europese auto's omlaaggaan van 110 naar 10 procent. Brussel verwacht dat de EU-export naar India wordt verdubbeld door de deal.

6 uur geleden
CNBC: pakketbezorger UPS schrapt nog eens 30.000 banen

ATLANTA (ANP) - De Amerikaanse pakketbezorger UPS gaat opnieuw reorganiseren en schrapt daarvoor 30.000 extra banen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite CNBC. In oktober liet het bedrijf al weten 34.000 banen te schrappen, vooral onder chauffeurs en pakketverwerkers, om kosten te besparen en de winstgevendheid te vergroten.

7 uur geleden