Investeerders klagen Danske Bank aan om schandaal
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Een groep internationale investeerders wil een schadevergoeding van Danske Bank. De investeerders, verenigd in de stichting ISAF-Danske, zijn daarom een rechtszaak begonnen. Ze vinden dat Danske Bank beleggers jarenlang heeft misleid door niet openbaar te maken dat een deel van de opbrengsten en winsten afkomstig was uit witwaspraktijken waar Danske niets tegen deed.
ISAF-Danske vertegenwoordigt onder meer pensioenfondsen, verzekeraars en vermogensbeheerders uit diverse landen. Gezamenlijk hebben die bedrijven en institutionele investeerders naar eigen zeggen biljoenen euro's onder beheer. Ze willen ongeveer 1,5 miljard Deense kroon, omgerekend zo'n 200 miljoen euro.
Danske Bank wordt in de Verenigde Staten en een aantal Europese landen onderzocht omdat niet was gecontroleerd waar ongeveer 200 miljard dollar vandaan kwam die tussen 2007 en 2015 via de Estse tak van de bank was binnengekomen. Een deel van dat geld is waarschijnlijk crimineel geld dat op deze manier werd witgewassen.
Danske zegt zich tegen de claim te zullen verdedigen. ISAF-Danske sluit niet uit dat meer rechtszaken volgen tegen de bank.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
6 uur geleden