Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Investeerders azen op bioscoopketen Vue, aldus Bloomberg

Investeerders azen op bioscoopketen Vue, aldus Bloomberg

LONDEN (ANP) - Bioscoopketen Vue International, ook in Nederland actief, is benaderd door investeringsmaatschappijen voor een mogelijke overname. Bronnen zeggen tegen persbureau Bloomberg dat Vue financiële adviseurs heeft ingeschakeld om de opties voor een verkoop te bekijken.

Het gaat volgens de ingewijden om interesse van onder meer CVC Capital Partners, dat een notering heeft aan de Amsterdamse beurs, en de activistische investeerder Elliott Management. De onderhandelingen over een mogelijke overname bevinden zich nog in een vroege fase en er is geen zekerheid dat een deal bereikt wordt, aldus Bloomberg.

Vue heeft volgens de eigen website ruim 280 bioscopen met meer dan 2400 schermen. Het bedrijf is in verschillende Europese landen en in Taiwan actief. Vue wordt sinds 2022 gecontroleerd door zijn geldschieters, na een deal rond schuldenherstructurering.

Tijdens de coronapandemie hadden bioscoopketens het erg moeilijk omdat ze door de lockdowns dicht moesten. Sindsdien zijn de bezoekersaantallen nog niet volledig hersteld, na het recordniveau in 2019.

Meer uit Financieel

China boos over legeroefening VS, Filipijnen en Japan

MANILLA (ANP/RTR/DPA) - China is boos over militaire oefeningen van de Verenigde Staten, de Filipijnen en voor het eerst ook Japan. "De komst van troepen van buiten schept verdeeldheid en confrontatie", waarschuwt China.

25 minuten geleden
Bloomberg: Brussel kijkt naar verdeling vliegtuigbrandstof EU

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil kijken hoe het de verdeling van vliegtuigbrandstof in de EU kan "optimaliseren", meldt Bloomberg op basis van concept-energiemaatregelen die het heeft ingezien. De Europese Commissie presenteert woensdag een pakket energiemaatregelen vanwege de hoge energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.

28 minuten geleden
Studie: verhuurversoepeling remt verkoop huurwoningen nauwelijks

DEN HAAG (ANP) - De verkoopgolf van huurwoningen neemt nauwelijks af, ondanks versoepelingen van de Wet betaalbare huur die de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening (VRO) Elanor Boekholt-O'Sullivan heeft aangekondigd. Dat zegt Vastgoed Belang, de belangenvereniging voor particuliere verhuurders, na onderzoek onder ruim 1100 verhuurders naar aanleiding van die aangekondigde versoepelingen.

32 minuten geleden
Duitse industrie schrapt groeiverwachting, nu stagnatie in 2026

HANNOVER (ANP/DPA) - De Duitse industrie verwacht dit jaar geen groei van de productie meer, mede door de oorlog in het Midden-Oosten die voor onzekerheid bij bedrijven zorgt. Dat heeft de industriële lobbygroep BDI maandag gezegd. Voor dit jaar wordt nu hoogstens op stagnatie van de industriële productie in de grootste economie van Europa gerekend door de BDI, voluit Bundesverband der Deutschen Industrie.

1 uur geleden
Veel interesse voor failliete onlinewoonwinkel FonQ

UTRECHT (ANP) - Onlinewoonwinkel FonQ kan rekenen op veel interesse van partijen voor een doorstart. Dat melden de curatoren in het eerste faillissementsverslag. Om hoeveel geïnteresseerden het gaat, melden de curatoren niet.

1 uur geleden
Nederlandse CO2-uitstoot gestegen door toename in energiesector

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse uitstoot van CO2 is in 2025 met 2,3 procent gestegen tot 72 megaton. Dat meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) in zijn jaarverslag. Volgens de NEa kwam die stijging vooral doordat de energiesector meer uitstootte omdat meer elektriciteit werd geproduceerd voor export naar het buitenland.

2 uur geleden
FT: Zweden beschuldigt Rusland van manipuleren cijfers economie

STOCKHOLM (ANP) - Rusland manipuleert systematisch economische gegevens om de westerse bondgenoten van Oekraïne te misleiden. Zo willen de Russen hen laten geloven dat hun economie de druk van oorlogsuitgaven en westerse sancties kan doorstaan. Dat heeft Thomas Nilsson, het hoofd van de Zweedse Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst, gezegd in een interview met de Financial Times.

2 uur geleden