Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Investeerder Prosus onderaan in AEX na resultaten Tencent

Investeerder Prosus onderaan in AEX na resultaten Tencent

AMSTERDAM (ANP) - Prosus was woensdag de grootste daler in de AEX-index op het Damrak, die opnieuw een verlies liet zien. De techinvesteerder werd dik 3 procent lager gezet na de resultaten van Tencent, waarvan het grootaandeelhouder is. Dat Chinese internet- en gamesbedrijf zag de winst afgelopen kwartaal met ruim 40 procent stijgen. Het bedrijf profiteerde onder meer van kostenbesparingen en toenemende opbrengsten bij de onderdelen games, cloud en fintech. De omzetgroei viel echter tegen.

De stemming op de Europese beursvloeren bleef verder terughoudend, na de zware verliezen een dag eerder. De zorgen over het kwakkelende economische herstel in China bleven daarbij boven de markten hangen. Op het Damrak verwerkten beleggers daarnaast het nieuws dat de Nederlandse economie na twee kwartalen van krimp op rij in een recessie is beland. De economie van de eurozone liet ondanks de krimp in Nederland wel een groei zien in het afgelopen kwartaal.

De AEX-index noteerde rond het middaguur 0,4 procent lager op 756,06 punten. De MidKap daalde 0,2 procent tot 886,68 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs gingen licht vooruit. Londen zakte 0,4 procent. De Britse inflatie koelde in juli flink af tot 6,8 procent, van 7,9 procent in juni, maar viel iets hoger uit dan verwacht.

Adyen

Naast Prosus stond Adyen in de staartgroep van de AEX, met een verlies van ruim 2 procent. Het betaalbedrijf komt donderdag met resultaten. ABN AMRO (min 4,2 procent) noteerde ex dividend. Doordat het aandeel niet langer recht geeft op het dividend over de afgelopen periode daalt de koers doorgaans.

Verzekeraar Aegon, die donderdag ook de boeken opent, ging aan kop in de Amsterdamse hoofdindex, met een plus van 0,9 procent. ASML won 0,3 procent. Uit het halfjaarrapport van de Zuid-Koreaanse chipmaker Samsung bleek dat het bedrijf zijn belang in de chipmachinemaker in het afgelopen kwartaal heeft teruggebracht tot 0,7 procent.

TKH

In de MidKap veerde TKH 3 procent op na de koersval een dag eerder. De technologiegroep kelderde dinsdag bijna 13 procent na tegenvallende resultaten. Bij de kleinere bedrijven daalde Avantium 1 procent. Het chemiebedrijf wist de omzet in de eerste jaarhelft flink op te voeren, maar leed wel meer verlies.

De euro was 1,0920 dollar waard, tegen 1,0927 dollar een dag eerder. De olieprijzen bleven vrijwel onveranderd na de forse daling op dinsdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 81,01 dollar en Brentolie werd verhandeld voor 84,90 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Meerdere cruiseschepen uit Perzische Golf gevaren

HAMBURG (ANP/RTR) - Ondanks dat de Straat van Hormuz zaterdag kort na heropening al weer sloot, is het meerdere cruiseschepen toch gelukt uit de Perzische Golf te varen. TUI Cruises heeft zondag bekendgemaakt dat haar schepen Mein Schiff 4 en Mein Schiff 5 door de zeestraat zijn gevaren. MSC Cruises kwam met een verklaring dat de MSC Euribia Dubai had verlaten en nu op weg is naar Europa.

13 uur geleden
Volgende ECB-vergadering komt mogelijk te vroeg voor rentestap

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kan beter nog even wachten voordat ze de rente verhoogt, in plaats van te snel te handelen, gezien de nog altijd grote onzekerheid over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het Maltese centralebankhoofd Alexander Demarco, tevens een van de beleidsbepalers bij de ECB, gezegd bij de voorjaarsvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Washington.

14 uur geleden
IEA wil nieuwe oliepijpleiding van Irak naar Middellandse Zee

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.

15 uur geleden
Ook in Tsjechië en Slowakije babyvoeding met rattengif gevonden

WENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.

15 uur geleden
BOVAG vindt gerichte energiesteun verstandiger dan accijnskorting

HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.

17 uur geleden
Zwitserland merkt terugloop toeristen door Iranoorlog

GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.

20 uur geleden
Duitse spoorwegen geven meer dan duizend stations een opknapbeurt

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.

20 uur geleden