Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Invaller Rakitic redt FC Barcelona tegen Athletic Bilbao

Invaller Rakitic redt FC Barcelona tegen Athletic Bilbao

BARCELONA (ANP) - Invaller Ivan Rakitic heeft FC Barcelona gered van een nieuwe misstap in La Liga. Vier dagen na de teleurstellende remise bij Sevilla (0-0), waarmee de koppositie op het spel werd gezet, pakte de titelhouder op eigen veld tegen middenmoter Athletic Bilbao moeizaam drie punten: 1-0. Op aangeven van Lionel Messi maakte de Kroaat in de 71e minuut het kostbare doelpunt.

Met 68 punten mag Barcelona zich nu weer even koploper noemen. Rivaal Real Madrid speelt woensdag thuis tegen Mallorca. Bij winst komt de 'Koninklijke' weer op gelijke hoogte met Barça. Dankzij een beter onderling resultaat is Real Madrid dan weer lijstaanvoerder.

Frenkie de Jong ontbrak opnieuw bij Barcelona. De oud-Ajacied bleef eerder tegen Leganés (2-0) op de bank en tegen Sevilla behoorde hij al niet meer tot de wedstrijdselectie. Volgens trainer Quique Setién zou het om een lichte spierblessure in zijn onderbeen gaan. Spaanse media denken echter te weten dat De Jong ook de komende wedstrijden nog aan de kant moeten blijven.

FC Barcelona speelde tegen Athletic Bilbao slordig en had opvallend veel balverlies. Mede daardoor kon de thuisclub weinig kansen afdwingen. Athletic daarentegen gaf verrassend goed partij en was voor de rust misschien wel de gevaarlijkste ploeg. Verdediger Yeray Alvarez kopte van dichtbij naast en Inaki Williams kon in kansrijke positie net niet tot een schot komen.

Na de rust bleef Barcelona knoeien. Dankzij Rakitic liep de avond in het lege Camp Nou toch nog goed af voor de thuisclub.

Meer uit Voetbal

Voetballers kiezen Salah voor derde keer tot speler van het jaar

LONDEN (ANP) - De Professional Footballers' Association heeft aanvaller Mohamed Salah van Liverpool voor de derde keer uitgeroepen tot speler van het jaar in Engeland. Nooit eerder kroonde de spelersvakbond een voetballer drie keer. De 33-jarige Egyptenaar kreeg de prijs eerder in 2018 en 2022. Salah werd met het door Arne Slot getrainde Liverpool kampioen in de Premier League. Hij was goed voor 29 doelpunten en 18 assists.

7 uur geleden
Marseille wil van middenvelder Rabiot af na kleedkamerruzie

MARSEILLE (ANP) - Olympique Marseille heeft de Franse international Adrien Rabiot op de transferlijst geplaatst. De middenvelder is niet meer gewenst in de Franse havenstad na een ruzie in de kleedkamer met zijn Engelse ploeggenoot Jonathan Rowe. Die vond plaats vrijdag na de eerste competitiewedstrijd van Marseille, die met 1-0 werd verloren van Rennes. Ook Rowe mag vertrekken.

10 uur geleden
NEC legt middenvelder Proper vast tot medio 2027

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft Dirk Proper langer aan de club gebonden. De 23-jarige middenvelder heeft zijn handtekening onder een nieuw contract gezet en ligt vast tot de zomer van 2027.

11 uur geleden
Pröpper biedt PSV-spits Pléa excuses aan na ongelukkige tackle

ENSCHEDE (ANP) - Robin Pröpper heeft zijn excuses aangeboden aan Alassane Pléa van PSV. De verdediger van FC Twente kwam afgelopen zondag in aanraking met de spits van de Eindhovenaren, die zich daarbij zwaar blesseerde aan zijn knie. Pléa komt dit jaar niet meer in actie.

16 uur geleden
Hoes stopt als voorzitter van rvc MVV Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - Onno Hoes stopt als voorzitter van de raad van commissarissen van MVV Maastricht. Hij gaat zich volledig richten op zijn nieuwe functie als waarnemend burgemeester van Tilburg.

17 uur geleden
Geblesseerde Pléa speelt dit jaar niet meer voor PSV

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden geen beroep doen op aanvaller Alassane Pléa. De Franse aanwinst heeft een ernstige knieblessure opgelopen in de met 2-0 gewonnen uitwedstrijd tegen FC Twente op zondag, meldt de landskampioen uit Eindhoven.

1 dag geleden
PSV langer door met minst gepasseerde keepster Evrard

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft het contract van keepster Nicky Evrard met twee jaar verlengd. De Belgische international heeft nu een verbintenis tot medio 2028 bij het vrouwenteam uit Eindhoven.

1 dag geleden