Invaller Gudmundsson leidt AZ naar ruime zege
ALKMAAR (ANP) - Albert Gudmundsson heeft AZ aan een ruime thuiszege op Willem II geholpen (4-1). De IJslander mocht bij een gelijke stand (1-1) invallen en kreeg een strafschop, die hij via de handen van doelman Timon Wellenreuther benutte (2-1). Gudmundsson maakte even later ook de 3-1 en 4-1.
Scheidsrechter Allard Lindhout zag niet meteen dat Gudmundsson bij een gelijke stand (1-1) werd vastgehouden door de Griekse verdediger Nikos Michelis van Willem II. Op advies van de videoscheidsrechter ging hij het moment toch even op een tv-scherm bekijken. Vervolgens floot Lindhout alsnog voor een strafschop en kreeg Michelis ook nog een rode kaart.
AZ startte sterk, onder aanvoering van Jesper Karlsson. De Zweed bereidde in de negende minuut de openingstreffer van Dani de Wit voor. Willem II vocht zich na twintig lastige minuten steeds beter in de wedstrijd. Max Svensson was twee keer dichtbij de gelijkmaker. De aanvaller van de bezoekers stuitte eenmaal op Peter Vindahl Jensen, de doelman van AZ. Even later schoot hij rakelings naast. Een slippertje van Fredrik Midtsjø leidde alsnog de gelijkmaker van Willem II in. De Noorse middenvelder van AZ nam de bal verkeerd aan en zag Elton Kabangu profiteren (1-1).
AZ nestelde zich met de zege in de subtop van de Eredivisie. Willem II haalde slechts twee punten uit de laatste tien competitieduels.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."
49 minuten geledenMADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC blijft dankzij een overwinning bij Excelsior (0-2) zicht houden op plek twee in de Eredivisie. Bij de ploeg van trainer Dick Schreuder stond aanvoerder Tjaronn Chery, die voor Suriname uitkwam en verwikkeld raakte in de zogenoemde paspoortaffaire, aan de aftrap.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in aanloop naar het Conference League-duel tegen Shakhtar Donetsk met 2-0 gewonnen van Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Leeroy Echteld maakte beide goals in de eerste helft. In de tweede helft keerde aanvoerder Jordy Clasie terug op het veld na een maandenlange afwezigheid vanwege een enkelblessure.
1 uur geleden