Invaller Gudmundsson leidt AZ naar ruime zege
ALKMAAR (ANP) - Albert Gudmundsson heeft AZ aan een ruime thuiszege op Willem II geholpen (4-1). De IJslander mocht bij een gelijke stand (1-1) invallen en kreeg een strafschop, die hij via de handen van doelman Timon Wellenreuther benutte (2-1). Gudmundsson maakte even later ook de 3-1 en 4-1.
Scheidsrechter Allard Lindhout zag niet meteen dat Gudmundsson bij een gelijke stand (1-1) werd vastgehouden door de Griekse verdediger Nikos Michelis van Willem II. Op advies van de videoscheidsrechter ging hij het moment toch even op een tv-scherm bekijken. Vervolgens floot Lindhout alsnog voor een strafschop en kreeg Michelis ook nog een rode kaart.
AZ startte sterk, onder aanvoering van Jesper Karlsson. De Zweed bereidde in de negende minuut de openingstreffer van Dani de Wit voor. Willem II vocht zich na twintig lastige minuten steeds beter in de wedstrijd. Max Svensson was twee keer dichtbij de gelijkmaker. De aanvaller van de bezoekers stuitte eenmaal op Peter Vindahl Jensen, de doelman van AZ. Even later schoot hij rakelings naast. Een slippertje van Fredrik Midtsjø leidde alsnog de gelijkmaker van Willem II in. De Noorse middenvelder van AZ nam de bal verkeerd aan en zag Elton Kabangu profiteren (1-1).
AZ nestelde zich met de zege in de subtop van de Eredivisie. Willem II haalde slechts twee punten uit de laatste tien competitieduels.
Meer uit Voetbal
AGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
13 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
16 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
18 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
21 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
1 dag geleden