Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Invaller Gudmundsson leidt AZ naar ruime zege

Invaller Gudmundsson leidt AZ naar ruime zege

ALKMAAR (ANP) - Albert Gudmundsson heeft AZ aan een ruime thuiszege op Willem II geholpen (4-1). De IJslander mocht bij een gelijke stand (1-1) invallen en kreeg een strafschop, die hij via de handen van doelman Timon Wellenreuther benutte (2-1). Gudmundsson maakte even later ook de 3-1 en 4-1.

Scheidsrechter Allard Lindhout zag niet meteen dat Gudmundsson bij een gelijke stand (1-1) werd vastgehouden door de Griekse verdediger Nikos Michelis van Willem II. Op advies van de videoscheidsrechter ging hij het moment toch even op een tv-scherm bekijken. Vervolgens floot Lindhout alsnog voor een strafschop en kreeg Michelis ook nog een rode kaart.

AZ startte sterk, onder aanvoering van Jesper Karlsson. De Zweed bereidde in de negende minuut de openingstreffer van Dani de Wit voor. Willem II vocht zich na twintig lastige minuten steeds beter in de wedstrijd. Max Svensson was twee keer dichtbij de gelijkmaker. De aanvaller van de bezoekers stuitte eenmaal op Peter Vindahl Jensen, de doelman van AZ. Even later schoot hij rakelings naast. Een slippertje van Fredrik Midtsjø leidde alsnog de gelijkmaker van Willem II in. De Noorse middenvelder van AZ nam de bal verkeerd aan en zag Elton Kabangu profiteren (1-1).

AZ nestelde zich met de zege in de subtop van de Eredivisie. Willem II haalde slechts twee punten uit de laatste tien competitieduels.

Meer uit Voetbal

Deportivo Alavés wint van kampioen FC Barcelona

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.

5 uur geleden
Internazionale wint na titel in Serie A ook Coppa Italia

ROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.

5 uur geleden
Paris Saint-Germain Frans kampioen na zege op RC Lens

LENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.

5 uur geleden
Manchester City blijft na zege in het spoor van Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.

6 uur geleden
Willem II wint eerste halve finale in play-offs van Almere City

ALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.

6 uur geleden
Chery, Godts, Saibari, Veerman of Trenskow Speler van het Jaar

UTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.

14 uur geleden
Atlético Madrid herstelt zich in La Liga met zege op Osasuna

PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.

1 dag geleden