Invaller Gudmundsson leidt AZ naar ruime zege
ALKMAAR (ANP) - Albert Gudmundsson heeft AZ aan een ruime thuiszege op Willem II geholpen (4-1). De IJslander mocht bij een gelijke stand (1-1) invallen en kreeg een strafschop, die hij via de handen van doelman Timon Wellenreuther benutte (2-1). Gudmundsson maakte even later ook de 3-1 en 4-1.
Scheidsrechter Allard Lindhout zag niet meteen dat Gudmundsson bij een gelijke stand (1-1) werd vastgehouden door de Griekse verdediger Nikos Michelis van Willem II. Op advies van de videoscheidsrechter ging hij het moment toch even op een tv-scherm bekijken. Vervolgens floot Lindhout alsnog voor een strafschop en kreeg Michelis ook nog een rode kaart.
AZ startte sterk, onder aanvoering van Jesper Karlsson. De Zweed bereidde in de negende minuut de openingstreffer van Dani de Wit voor. Willem II vocht zich na twintig lastige minuten steeds beter in de wedstrijd. Max Svensson was twee keer dichtbij de gelijkmaker. De aanvaller van de bezoekers stuitte eenmaal op Peter Vindahl Jensen, de doelman van AZ. Even later schoot hij rakelings naast. Een slippertje van Fredrik Midtsjø leidde alsnog de gelijkmaker van Willem II in. De Noorse middenvelder van AZ nam de bal verkeerd aan en zag Elton Kabangu profiteren (1-1).
AZ nestelde zich met de zege in de subtop van de Eredivisie. Willem II haalde slechts twee punten uit de laatste tien competitieduels.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
12 uur geledenBREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.
12 uur geledenDEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.
16 uur geleden