Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Invaller Druijf leidt AZ naar volgende ronde

Invaller Druijf leidt AZ naar volgende ronde

DEN HAAG (ANP) - AZ heeft zich op sensationele wijze geplaatst voor de volgende ronde in de Europa League. De Alkmaarse ploeg keek in Den Haag tegen FK Partizan lange tijd tegen een achterstand van 0-2 aan. Dankzij Ferdy Druijf pakte de nummer twee van de eredivisie toch nog het vereiste punt voor kwalificatie: 2-2.

De invaller kwam in de 88e minuut en in de extra tijd tot scoren. AZ speelde in die fase al met tien man na de tweede gele kaart in de 83e minuut voor aanvaller Myron Boadu.

Druijf was in de 54e minuut in het veld gekomen voor verdediger Pantelis Hatzidiakos, die per brancard van het veld ging. De 21-jarige spits kon zich in het slotoffensief van AZ aanvankelijk amper onderscheiden. In de eindfase liet hij zich echter prima gelden, eerst met een achterwaartse kopbal en daarna met een trefzeker schot uit de draai. Daarmee zorgde hij voor een verrassende ontknoping in een wedstrijd die AZ gezien het spelbeeld zomaar had kunnen verliezen.

Ontregelen

Partizan kwam aanvankelijk niet veel verder dan afstoppen en ontregelen. Alleen van de Japanse middenvelder Takuma Asano ging enige dreiging uit. Een voorsprong voor AZ leek slechts een kwestie van tijd, maar niets bleek minder waar.

De ploeg van coach Arne Slot was opvallend kwetsbaar centraal achterin. Eerst profiteerde Asano van het gebrek aan dekking en concentratie in de Alkmaarse defensie (0-1). Daarna strafte Seydouba Soumah knullig balverlies van Teun Koopmeiners hard af (0-2). Doelman Marco Bizot ging evenmin vrijuit, aangezien hij zijn ploeggenoot nooit door het midden had mogen aanspelen.

Inhaalrace

AZ werd door de forse achterstand gedwongen tot een inhaalrace, maar tot aan de rust leverde de aanhoudende Alkmaarse druk geen grote kansen op. De neo-internationals Calvin Stengs en Myron Boadu waren vrijwel onzichtbaar en Oussama Idrissi was vooral ongelukkig in zijn doelgerichte acties.

Kort na de pauze was Partizan een paar keer dicht bij 0-3. De paal en Bizot voorkwamen een grotere achterstand voor het gammele AZ, dat er nog wel een slotoffensief uitperste. Idrissi schoot op de onderkant van de lat en op de buitenkant van de paal. Druijf wist het net wel te vinden, twee keer nog wel in de hectische slotminuten, waarmee hij de nieuwe held van AZ werd.

Meer uit Voetbal

Pjaca keert terug in selectie FC Twente voor uitduel met Heracles

ENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).

32 minuten geleden
Feyenoord verwacht geblesseerde Read pas in maart terug

ROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.

1 uur geleden
Afgelaste wedstrijd NEC - FC Utrecht op 11 februari ingehaald

ZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.

1 uur geleden
Liverpool-trainer Slot kijkt uit naar terugkeer aanvaller Salah

LIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.

3 uur geleden
Musiala staat na halfjaar voor rentree bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.

3 uur geleden
Fortuna Sittard huurt Spartaan Duijvestijn tot einde seizoen

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard huurt tot het einde van het seizoen Lance Duijvestijn van Sparta. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 27-jarige middenvelder speelde sinds afgelopen zomer voor Sparta.

4 uur geleden
Le Monde: salaris Infantino flink gegroeid sinds zijn aanstelling

ZÜRICH (ANP) - Het inkomen van FIFA-voorzitter Gianni Infantino is vier keer zo hoog sinds zijn aanstelling in 2016. Dat blijkt uit documenten die door de Franse krant Le Monde zijn ingezien. Infantino verdiende in 2024 ruim 5 miljoen euro. Hij kreeg tien jaar geleden een beginsalaris van 1,28 miljoen euro.

5 uur geleden