Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Invaller Druijf leidt AZ naar volgende ronde

Invaller Druijf leidt AZ naar volgende ronde

DEN HAAG (ANP) - AZ heeft zich op sensationele wijze geplaatst voor de volgende ronde in de Europa League. De Alkmaarse ploeg keek in Den Haag tegen FK Partizan lange tijd tegen een achterstand van 0-2 aan. Dankzij Ferdy Druijf pakte de nummer twee van de eredivisie toch nog het vereiste punt voor kwalificatie: 2-2.

De invaller kwam in de 88e minuut en in de extra tijd tot scoren. AZ speelde in die fase al met tien man na de tweede gele kaart in de 83e minuut voor aanvaller Myron Boadu.

Druijf was in de 54e minuut in het veld gekomen voor verdediger Pantelis Hatzidiakos, die per brancard van het veld ging. De 21-jarige spits kon zich in het slotoffensief van AZ aanvankelijk amper onderscheiden. In de eindfase liet hij zich echter prima gelden, eerst met een achterwaartse kopbal en daarna met een trefzeker schot uit de draai. Daarmee zorgde hij voor een verrassende ontknoping in een wedstrijd die AZ gezien het spelbeeld zomaar had kunnen verliezen.

Ontregelen

Partizan kwam aanvankelijk niet veel verder dan afstoppen en ontregelen. Alleen van de Japanse middenvelder Takuma Asano ging enige dreiging uit. Een voorsprong voor AZ leek slechts een kwestie van tijd, maar niets bleek minder waar.

De ploeg van coach Arne Slot was opvallend kwetsbaar centraal achterin. Eerst profiteerde Asano van het gebrek aan dekking en concentratie in de Alkmaarse defensie (0-1). Daarna strafte Seydouba Soumah knullig balverlies van Teun Koopmeiners hard af (0-2). Doelman Marco Bizot ging evenmin vrijuit, aangezien hij zijn ploeggenoot nooit door het midden had mogen aanspelen.

Inhaalrace

AZ werd door de forse achterstand gedwongen tot een inhaalrace, maar tot aan de rust leverde de aanhoudende Alkmaarse druk geen grote kansen op. De neo-internationals Calvin Stengs en Myron Boadu waren vrijwel onzichtbaar en Oussama Idrissi was vooral ongelukkig in zijn doelgerichte acties.

Kort na de pauze was Partizan een paar keer dicht bij 0-3. De paal en Bizot voorkwamen een grotere achterstand voor het gammele AZ, dat er nog wel een slotoffensief uitperste. Idrissi schoot op de onderkant van de lat en op de buitenkant van de paal. Druijf wist het net wel te vinden, twee keer nog wel in de hectische slotminuten, waarmee hij de nieuwe held van AZ werd.

Meer uit Voetbal

Oranje-tegenstander Tunesië verliest van Oostenrijk

WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.

1 uur geleden
Saudische club Al Ettifaq neemt afscheid van Wijnaldum

DAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.

1 uur geleden
Turks voetbalelftal boekt oefenzege op Noord-Macedonië

ISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.

2 uur geleden
Oranje-opponent Zweden onderuit in oefenduel met Noorwegen

OSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.

3 uur geleden
Depay wil aflopend contract bij Corinthians graag verlengen

ZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.

4 uur geleden
AS Monaco neemt afscheid van trainer Pocognoli

MONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.

4 uur geleden
Debutant Summerville kan niet wachten op eerste fluitsignaal WK

ZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."

4 uur geleden