Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Invallen in veel Europese landen na gezamenlijke politieactie'

'Invallen in veel Europese landen na gezamenlijke politieactie'

DEN HAAG (ANP) - In meerdere Europese landen zijn maandag grootschalige politieacties geweest. In onder meer Zweden, Duitsland en Nederland zouden huiszoekingen zijn gedaan in het kader van een internationale actie waar zestien landen en Europol bij betrokken zouden zijn.

In Duitse media is veel te lezen over de actie, die het zwaartepunt had in de deelstaat Hessen. In Duitsland zouden zeker honderd huizen zijn doorzocht, er zouden onder meer grondstoffen voor drugs zijn gevonden en arrestaties zijn verricht. In Zweden zijn ook invallen gedaan. Daar zijn meerdere mensen opgepakt, meldt Aftonbladet. De Duitse, Zweedse en Nederlandse politie kunnen nog niet reageren en verwijzen allemaal naar de aangekondigde persconferentie van Europol dinsdag om 10.00 uur.

De Zweedse minister van Binnenlandse Zaken Mikael Damberg zei tegen Aftonbladet dat de regering op de hoogte is gesteld van de actie. "Veel criminelen zullen zich nu zorgen maken." Hij zegt trots te zijn op de Zweedse bijdrage.

De Telegraaf wist maandagavond te melden dat agenten cryptotelefoons hebben verkocht aan criminelen. De criminelen dachten dat de telefoons versleuteld waren, maar dat bleek niet zo te zijn. Zo konden politiekorpsen veel informatie in handen krijgen. De Frankfurter Allgemeine Zeitung meldt dat er een versleuteld netwerk is gekraakt door de politie en dat de informatie zo werd buitgemaakt. Op de persconferentie wordt dinsdag meer uitleg gegeven over de handelswijze van de politie.

Meer uit Binnenland

OM geeft stand van zaken op eerste zitting over kunstroof Assen

ASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie geeft vrijdagochtend in de rechtbank in Assen een toelichting op de stand van zaken in het onderzoek naar de kunstroof uit het Drents Museum in Assen op 25 januari. Twee verdachten staan terecht tijdens deze eerste openbare zitting in de internationaal geruchtmakende zaak. De buit is nog altijd zoek.

58 minuten geleden
Den Haag wil gratis openbaar vervoer tijdens NAVO-top

DEN HAAG (ANP) - Reizigers in Den Haag zouden tijdens de NAVO-top eind juni gratis gebruik moeten kunnen maken van bijvoorbeeld bus en tram. Het kabinet moet regelen dat het openbaar vervoer tijdelijk kosteloos beschikbaar is "als gebaar naar Hagenaars", vindt de Haagse gemeenteraad unaniem. De partijen willen dat er daarom een verzoek naar de overheid gaat.

3 uur geleden
Den Haag wil beelden relschoppers Scheveningen online

DEN HAAG (ANP) - Als het aan de gemeenteraad van Den Haag ligt, worden beelden van de jongeren die vorige week deelnamen aan rellen in Scheveningen zo snel mogelijk online gezet. De meeste fracties steunden in een raadsvergadering donderdagavond een motie daarvoor. Ze willen dat burgemeester Jan van Zanen bij het Openbaar Ministerie en de politie aandringt op publicatie van de beelden.

3 uur geleden
Ook afgelopen winter veel bijenvolken gestorven

WAGENINGEN (ANP) - Veel bijen hebben de afgelopen winter niet overleefd. Ongeveer 22 procent van de bijenvolken is overleden, iets meer dan de winter ervoor. Volgens de universiteit in Wageningen is het de derde winter op rij dat meer dan 20 procent van de bijenvolken niet door de winter komt.

8 uur geleden
Schoof geeft plan Rutte voor hoger defensiebudget wel kans

OSLO (ANP) - Het compromisvoorstel van NAVO-topman Mark Rutte voor een hoger defensiebudget van de NAVO-landen zou weleens kansrijk kunnen zijn, denkt premier Dick Schoof. Hij rekent er voorzichtig op dat de Verenigde Staten, die volgens velen een onhaalbaar hoge eis stelden, met Ruttes plan zouden kunnen leven. Maar Schoofs eigen kabinet is nog niet zover, tekent hij aan.

9 uur geleden
Veldkamp: druk op Rusland moet worden opgevoerd

WARSCHAU (ANP) - EU-ministers van Buitenlandse Zaken, onder wie Caspar Veldkamp, vinden dat de druk op Rusland moet worden opgevoerd om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne. "We zien dat Rusland nog geen serieuze plannen heeft tot vrede", zei Veldkamp tegen het ANP, na afloop van een bijeenkomst met de ministers in Warschau. "Ze blijven letterlijk en figuurlijk ook burgerdoelen beschieten."

11 uur geleden
Van Zanen over Scheveningen: vooraf geen signalen van rellen

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag en de politie hadden geen signalen vooraf dat er vorige week rellen konden uitbreken in Den Haag. Dat heeft burgemeester Jan van Zanen donderdag gezegd. De gemeenteraad vroeg hem om opheldering over de aanpak van de ongeregeldheden.

11 uur geleden