Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Intocht Grôôt Pesôôt ondanks wisselvallig weer druk bezocht

Intocht Grôôt Pesôôt ondanks wisselvallig weer druk bezocht

OUD-VOSSEMEER - In Oud-Vossemeer, ofwel Grôôt Pesôôt is vandaag de woaidaehen weer van start gegaan. Vandaag vond de sleuteloverhandiging plaats op het dorpsplein. Aansluitend vond de intocht door het dorp plaats. Ondanks het wisselvallige weer stonden er langs de kant vele carnavalsvierders. 

Om 12.49 uur startte de optocht met de traditionele sleuteloverhandiging op het dorpsplein. Een bijzonder moment, want het is voor het eerst dat de nieuwe prins - Prins Leroy - hier bij aanwezig was. Tijdens Crème de la Kraem, wat op zaterdag 4 februari plaatsvond, werd bekend gemaakt dat Prins Leroy de nieuwe prins van de Woaidaehen is. 

Na de sleuteloverhandiging volgde de intocht door het dorp met de prachtige prinsenwagen. De prinsenwagen waarop Prins Leroy, Nar Silla, Boer Neuze en het Jeugdgevolg te vinden was, trok veel bekijks. Het thema van dit jaar: ‘Oalles uut de Kast!’ werd zeer serieus genomen door de deelnemers. 

Meer uit Tholen

Voor de 21e keer rijdt de Truckersrit weer over Tholen: Dit is de route

THOLEN - Op zaterdag 9 mei rijden ongeveer negentig trucks over het eiland Tholen tijdens de Truckersrit. Deze rit is mede mogelijk gemaakt door verschillende middenstanders van het eiland, maar ook van daarbuiten. Transportbedrijven stellen hun wagens beschikbaar en chauffeurs mogen hun vrije zaterdag er belangeloos voor gebruiken. Vrijwilligers zijn al geruime tijd achter de schermen bezig om deze dag wederom tot een succes te maken.

9 uur geleden
Brandweer rukt uit naar rokend stopcontact in winkel in Tholen

THOLEN - De brandweer was woensdagmiddag gealarmeerd voor een melding van een brand in een winkel aan de Eendrachtweg in Tholen. Winkelpersoneel zag rook uit een wandcontactdoos komen en schakelde direct de stroom uit.

15 uur geleden
Rolstoelgebruiker kan herdenkingsmonument in Tholen niet bereiken: ‘Pijnlijk’

THOLEN - Roelof van Duijn (SGP) heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over de toegankelijkheid van het herdenkingsmonument in Tholen. Aanleiding is een rolstoelgebruiker die tijdens de Dodenherdenking het monument niet kon bereiken door de opstapjes. Daardoor kon deze persoon niet zelfstandig deelnemen aan de bloemlegging.

1 dag geleden
Twee personen nagekeken na botsing tussen personenauto’s in Sint-Annaland

SINT-ANNALAND - Op een kruising in Sint-Annaland zijn dinsdagmiddag twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen. Twee inzittenden kregen nekklachten en zijn gecontroleerd door ambulancepersoneel.

1 dag geleden
Zien: Tholen staat stil bij slachtoffers van oorlog en geweld [FOTOALBUM]

THOLEN - De Dodenherdenking bij de Vossemeersepoort in Tholen kon maandagavond rekenen op een brede belangstelling van jong en oud. Tijdens de plechtigheid stonden veel inwoners en bezoekers stil bij de slachtoffers van oorlog en geweld.

2 dagen geleden
Zwembad De Spetter naar verwachting half juni weer open na schade aan tegelwerk

THOLEN - Zwembad De Spetter gaat naar verwachting pas tussen 17 en 20 juni weer open. Eerder was de opening uitgesteld vanwege schade aan het tegelwerk, waardoor scherpe randen waren ontstaan. Beide gemeentelijke zwembaden zouden eigenlijk vandaag tegelijk openen.

2 dagen geleden
Ingepakt voor de vogels: Dit is waarom de Slaakbrug deels met folie is bedekt

SINT PHILIPSLAND - Wie de komende tijd bij de Slaakbrug komt, ziet iets opvallends. De onderkant van de brug lijkt ingepakt in folie. In de verte doet het denken aan een kunstwerk van Christo. Toch heeft de ingreep niets met kunst te maken. Volgens Rijkswaterstaat moet de folie voorkomen dat vogels tijdens werkzaamheden onder de brug gaan nestelen.

3 dagen geleden