Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Intocht Grôôt Pesôôt ondanks wisselvallig weer druk bezocht

Intocht Grôôt Pesôôt ondanks wisselvallig weer druk bezocht

OUD-VOSSEMEER - In Oud-Vossemeer, ofwel Grôôt Pesôôt is vandaag de woaidaehen weer van start gegaan. Vandaag vond de sleuteloverhandiging plaats op het dorpsplein. Aansluitend vond de intocht door het dorp plaats. Ondanks het wisselvallige weer stonden er langs de kant vele carnavalsvierders. 

Om 12.49 uur startte de optocht met de traditionele sleuteloverhandiging op het dorpsplein. Een bijzonder moment, want het is voor het eerst dat de nieuwe prins - Prins Leroy - hier bij aanwezig was. Tijdens Crème de la Kraem, wat op zaterdag 4 februari plaatsvond, werd bekend gemaakt dat Prins Leroy de nieuwe prins van de Woaidaehen is. 

Na de sleuteloverhandiging volgde de intocht door het dorp met de prachtige prinsenwagen. De prinsenwagen waarop Prins Leroy, Nar Silla, Boer Neuze en het Jeugdgevolg te vinden was, trok veel bekijks. Het thema van dit jaar: ‘Oalles uut de Kast!’ werd zeer serieus genomen door de deelnemers. 

Meer uit Tholen

Thoolse coalitie met SGP, ChristenUnie en VVD gaat door met extra wethouder

THOLEN - Na enkele gesprekken wil de SGP opnieuw een coalitie vormen met de CU en VVD. Daarmee blijft het college wat betreft partijen onveranderd. Wel wordt gezocht naar een vierde wethouder; in de vorige periode waren dat er drie.

1 uur geleden
Vier Thoolse teams vertegenwoordigen Zeeland op het NK schooldammen

THOLEN - Op 1 en 8 april vond het jaarlijkse damtoernooi voor Thoolse basisscholen plaats. Na een spannende strijd wist Ter Tolne 1 de felbegeerde bokaal binnen te slepen. Zij mogen zich kronen tot Thools damkampioen 2026.

6 uur geleden
Gratis smeren tegen huidkanker: Tholen plaatst zonnebrandpalen bij strandjes

THOLEN - Tholen heeft zich aangesloten bij het Zonvenant van het Nationaal Huidfonds. Met deze samenwerking wil de gemeente inwoners en bezoekers bewuster maken van het belang van bescherming tegen schadelijke uv-straling en zo huidkanker helpen voorkomen. Om die reden zijn op donderdag 9 april drie zonnebrandpalen geplaatst bij drukbezochte strandopgangen.

22 uur geleden
Anonieme tip leidt tot drugsvondst in woning Sint-Annaland

SINT-ANNALAND - Een anonieme tip heeft onlangs geleid tot de vondst van verdovende middelen in een woning in Sint-Annaland. Ook op meerdere locaties in West-Brabant trof de politie drugs aan na binnengekomen tips via Meld Misdaad Anoniem. Er zijn meerdere verdachten aangehouden.

1 dag geleden
Rioolonderhoud Sint-Annaland kan geur en opkomend water in huis veroorzaken

SINT-ANNALAND - Het rioolstelsel van Sint-Annaland wordt van 13 april tot en met 22 mei gereinigd en geïnspecteerd. Dit is nodig om ervoor te zorgen dat regen- en afvalwater goed kan blijven wegstromen. Tijdens de werkzaamheden kunnen inwoners soms een lichte rioolgeur in huis ruiken. Ook kan er kort verkeersoverlast in de straten zijn.

1 dag geleden
Brandweer blust felle rietbrand langs Rijksweg: Mogelijk aangestoken

SINT PHILIPSLAND - De brandweer heeft zondagmiddag een buitenbrand geblust die mogelijk is aangestoken door vandalen. De brand woedde in een rietkraag aan de Rijksweg in Sint Philipsland.

1 dag geleden
Aan de keukentafel met Tony en Jannie van Chastelet: ‘Sportscholen als deze worden steeds zeldzamer’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

SINT-MAARTENSDIJK - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Tony en Jannie van Chastelet,Fitnesscentrum Bodyzone.

2 dagen geleden