Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Interview met jarige koningin Máxima trekt 3,2 miljoen kijkers

Interview met jarige koningin Máxima trekt 3,2 miljoen kijkers

DEN HAAG (ANP) - Naar het interview ter gelegenheid van de vijftigste verjaardag van koningin Máxima op NPO 1 hebben maandagavond 3,2 miljoen mensen gekeken. Presentator Matthijs van Nieuwkerk sprak haar op Paleis Huis ten Bosch in Den Haag. In de daglijst van de Stichting KijkOnderzoek (SKO) staat het verjaardagsgesprek op de eerste plek.

De vorstin sprak met Van Nieuwkerk uitgebreid over haar man en hun drie dochters, haar werk voor de Verenigde Naties en het Oranje Fonds. Maar ook gevoelige onderwerpen zoals de zelfmoord van haar jongere zus Inés en de aanschaf van een dure speedboot kwamen aan de orde. De vanwege de coronamaatregelen omstreden reis van haar gezin naar Griekenland noemde ze een inschattingsfout. "Het mocht, maar het was alleen niet solidair", zei de vorstin.

De tweede aflevering van Dionne dichtbij Máxima staat met ruim 1,6 miljoen kijkers op de derde plaats van de kijkcijferlijst. Tussen de twee programma's rond Máxima in staat het NOS Journaal van 20.00 uur met 2,3 miljoen tv-kijkers.

Zondagavond werd de muzikale show Koningin Máxima, een leven vol muziek (NPO 1) door ruim 1,4 miljoen tv-kijkers gevolgd.

Meer uit Binnenland

Voorlopig geen extra nationale toeslag op pakjes uit China

DEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen extra toeslag op pakketjes van buiten de Europese Unie, met name uit China. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Financiën, BBB) aan de Tweede Kamer.

2 uur geleden
OM wil cel voor in brand steken politieauto bij Malieveldrellen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.

4 uur geleden
Geuzenpenning voor progressieve burgemeester van Boedapest

VLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.

5 uur geleden
NS heeft week nodig om achterstallig onderhoud in te halen

UTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.

6 uur geleden
OM: verdachte onlinemisbruik maakte 150 slachtoffers

ROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.

6 uur geleden
Protest tegen Iraans regime bij ambassade in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.

7 uur geleden
Ziekenhuis aansprakelijk nadat gynaecoloog eigen zaad gebruikte

LEEUWARDEN (ANP) - Ziekenhuis Isala in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald.

7 uur geleden