Interview met jarige koningin Máxima trekt 3,2 miljoen kijkers
DEN HAAG (ANP) - Naar het interview ter gelegenheid van de vijftigste verjaardag van koningin Máxima op NPO 1 hebben maandagavond 3,2 miljoen mensen gekeken. Presentator Matthijs van Nieuwkerk sprak haar op Paleis Huis ten Bosch in Den Haag. In de daglijst van de Stichting KijkOnderzoek (SKO) staat het verjaardagsgesprek op de eerste plek.
De vorstin sprak met Van Nieuwkerk uitgebreid over haar man en hun drie dochters, haar werk voor de Verenigde Naties en het Oranje Fonds. Maar ook gevoelige onderwerpen zoals de zelfmoord van haar jongere zus Inés en de aanschaf van een dure speedboot kwamen aan de orde. De vanwege de coronamaatregelen omstreden reis van haar gezin naar Griekenland noemde ze een inschattingsfout. "Het mocht, maar het was alleen niet solidair", zei de vorstin.
De tweede aflevering van Dionne dichtbij Máxima staat met ruim 1,6 miljoen kijkers op de derde plaats van de kijkcijferlijst. Tussen de twee programma's rond Máxima in staat het NOS Journaal van 20.00 uur met 2,3 miljoen tv-kijkers.
Zondagavond werd de muzikale show Koningin Máxima, een leven vol muziek (NPO 1) door ruim 1,4 miljoen tv-kijkers gevolgd.
Meer uit Binnenland
DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
1 uur geledenDE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.
2 uur geledenDE MEERN (ANP) - Klimaatdemonstranten van XR proberen zaterdag de A12 te betreden, ziet een ANP-verslaggever. Ze doen een poging ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. Maar de politie weet dit tot nu toe te voorkomen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het YouTube-kanaal van de zogeheten prankcaller - telefonische grappenmaker - Rouand is offline. De YouTuber gaf eerder deze week toe kort voor een fataal schietincident gebeld te hebben met Efe Y., die ervan wordt verdacht op nieuwjaarsdag twee tieners te hebben doodgeschoten in Amsterdam. Eerder ontkende Rouand nog dat hij met Efe Y. had gebeld.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wie een rechtszaak verliest bij de Hoge Raad, hoort al jaren in de meeste gevallen niet waarom dat zo is. Dat blijkt uit cijfers van de hoogste rechter. In 2025 ontbrak een inhoudelijke motivering in 571 van de 976 gevallen waarin de Hoge Raad mensen geen gelijk gaf. Juristen zijn kritisch over de uitspraken zonder uitleg.
6 uur geleden