
'Internetbank Bunq moet meer doen tegen oplichting'
DEN HAAG (ANP) - Internetbank Bunq moet meer doen om oplichting tegen te gaan. Dat zegt de Consumentenbond. Bij de organisatie komen naar eigen zeggen "opvallend veel" klachten binnen van consumenten die zijn opgelicht via een bankrekening van Bunq.
Volgens de bond maakt de manier van werken Bunq aantrekkelijk voor criminelen. Daarom moeten consumenten beter worden behoed tegen oplichting.
Op het online klachtenplatform van de Consumentenbond, kwamen het afgelopen jaar 123 klachten binnen over Bunq. De bond noemt dit veel voor een kleine bank, gelet ook op de 147 klachten die bijvoorbeeld over de veel grotere Rabobank binnenkwamen. Verder gaan veel van de klachten van Bunq over hetzelfde, namelijk over oplichting, geblokkeerde accounts en de slechte bereikbaarheid van de klantenservice. De oplichting gaat vaak via Marktplaats.
Naam-check
Volgens de bond gaat het bij Bunq onder andere vaker mis omdat de bank geen gebruik maakt van de IBAN naam-check. Als een consument geld overmaakt naar een bepaald persoon of bedrijf, maar het rekeningnummer niet bij die naam hoort, wordt bij de meeste banken een waarschuwing getoond. Maar Bunq gebruikt dit systeem niet.
Ook zou Bunq moeten aansluiten bij het Protocol Incidenten-waarschuwingssysteem Financiële Instellingen (PIFI). Daarmee kan worden getoetst of potentiële klanten eerder betrokken waren bij fraude. Omdat Bunq geen lid is van de Nederlandse Vereniging van Banken, is het niet aangesloten bij dit systeem. De bank laat aan de bond weten zich hiervoor wel te hebben aangemeld.
Bunq zegt verder tegen de bond fraudebestrijding wel degelijk serieus te nemen en accounts te blokkeren wanneer het oplichting vermoedt. De Consumentenbond wil dat Bunq meer doet om oplichting te voorkomen.
Meer uit Financieel
DHAKA (ANP/AFP) - Handelaren in Bangladesh vrezen flinke financiële schade te lijden door de brand op de Hazrat Shahjalal-luchthaven in hoofdstad Dhaka. Het bedrijfsleven heeft gewaarschuwd dat de directe schade en de gevolgen voor de handel kunnen oplopen tot miljoenen dollars.
38 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De nieuwe topvrouw van Deutsche Bahn (DB) wil het kwakkelende spoorbedrijf volledig hervormen en de kwaliteit flink verbeteren. Evelyn Palla, die het staatsbedrijf sinds 1 oktober leidt nadat de Duitse regering de vorige topman in augustus ontsloeg, wil onder meer bezuinigingen doorvoeren op het hoofdkantoor en de bureaucratie verminderen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het klimaat blijft een belangrijk thema voor de Wereldbank, ook nu de Verenigde Staten eisen dat de bank terugkeert naar zijn kerntaak van armoedebestrijding. Dat heeft Wereldbank-bestuurder Axel van Trotsenburg, Nederlander en de op een na hoogste man bij de bank, gezegd tegen het ANP. Volgens hem staan de woorden 'livable planet' niet voor niets in grote letters op de muur bij de ingang van het hoofdkantoor in Washington.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP/AFP/BELGA) - Een passagiersvlucht van Air China moest zaterdag uitwijken naar Shanghai, nadat een batterij in de handbagage van een passagier vlam had gevat. Het vliegtuig was onderweg van de Oost-Chinese stad Hangzhou naar een vliegveld nabij de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul.
20 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De verlaging van de kredietwaardigheid van Frankrijk door S&P Global is een "wake-upcall" voor het land om de begroting voor 2026 goed te keuren. Dat heeft de Franse economieminister Roland Lescure gezegd.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - Door de handelsoorlog is sprake van grote economische onzekerheid en dat maakt het volgens president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) lastig om te zeggen waar het de komende tijd heengaat met de rente in de eurozone. Dat heeft hij laten weten in de marge van de jaarvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF).
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - De woningmarkt in Nederland zit "redelijk vast" en om dat op te lossen is een heel pakket aan maatregelen nodig. Dat stelt president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB). "Dat zal ook niet binnen een jaar gebeurd zijn", voorziet hij. Er moet volgens hem opnieuw naar het totaalplaatje gekeken worden.
1 dag geleden