Internationals onder strikte coronamaatregelen bij Oranje
ZEIST (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal verzamelen zich maandagmiddag onder strikte coronamaatregelen in Zeist voor de interlands tegen Polen (4 september) en Italië (7 september) in de Nations League. De KNVB wil geen onnodig risico met alle internationals nemen, ook omdat ze geleend worden van hun clubteams.
Oranje draait een andere voorbereiding dan normaal voor een interlandperiode, niet alleen omdat Ronald Koeman bijna twee weken geleden de lokroep van zijn geliefde FC Barcelona niet kon weerstaan. Bondscoach ad-interim Dwight Lodeweges kreeg pas afgelopen vrijdag groen licht van de regering dat hij al zijn internationals kan selecteren, mits ze fit zijn. Minister Tamara van Ark (Volksgezondheid) maakt eenmalig een uitzondering, zo vertelde ze na uitvoerig beraad met het kabinet. Ook internationals die in zogenoemde oranje coronagebieden voetballen, hoeven niet eerst tien dagen in quarantaine als ze op Schiphol arriveren.
De KNVB heeft besloten alle internationals bij aankomst in Zeist en vlak voor de interlands tegen Polen en Italië te testen. In het spelershotel Woudschoten bewaren alle leden van de selectie en de technische staf anderhalve meter afstand. Op veel plekken en in de algemene ruimten van het onderkomen in de Zeister bossen zijn hygiëne-maatregelen genomen. Zo zijn desinfecterende middelen alom aanwezig. De vleugel waarin spelers en staf verblijven, is afgesloten van de rest van het hotel.
Omkleden in tent
Fysiotherapeuten en masseurs dragen mondkapjes als een behandeling van een speler langer dan een kwartier duurt. Spelers en staf reizen de hele week met dezelfde fiets naar de training. Oranje maakt ook even geen gebruik van de kleedkamer naast het trainingsveld. Er staat achter de tribune een open tent waarin spelers zich in de frisse lucht kunnen omkleden.
Tijdens de training drinkt iedere speler uit zijn eigen bidon. Internationals weten dat ze tijdens alle drinkpauzes van de oefensessies anderhalve meter afstand moeten houden. De aanwezige journalisten op de trainingen in Zeist moeten zich aan het protocol van de UEFA houden. Ze dragen mondkapjes en kunnen de internationals na de training niet langs het veld interviewen. De KNVB laat tijdens beide interlands in een nagenoeg lege Johan Cruijf ArenA ook beduidend minder media toe.
Meer uit Voetbal
PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
6 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
7 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
8 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.
11 uur geleden