Internationale troepen bewaken 'strategische' locaties Kazachstan
ALMATY (ANP/RTR) - Een internationale troepenmacht onder leiding van Rusland heeft in Kazachstan de bewaking overgenomen van een aantal "strategische" locaties. Dat meldt het kantoor van president Kassym-Jomart Tokajev, zonder te laten weten om welke installaties het precies gaat.
Tokajev heeft een beroep gedaan op het militaire bondgenootschap CSTO vanwege de onrust in zijn land. Daar waren demonstraties tegen een verhoging van brandstofprijzen deze maand uit de hand gelopen. Er vielen tientallen doden bij ongeregeldheden. Overheidsgebouwen gingen in vlammen op.
De autoriteiten zeggen zeker 5800 mensen te hebben opgepakt vanwege de onrust, onder wie ook veel buitenlanders. Een van de bekendste arrestanten is Karim Masimov, een voormalige premier die onlangs was ontslagen als hoofd van de binnenlandse veiligheidsdienst KNB. Hij wordt verdacht van verraad, maar het is onduidelijk wat hem precies wordt verweten.
Volgens sommige waarnemers gaat achter de onrust mogelijk een machtsstrijd binnen de politieke elite schuil. Tokajev verstevigde tijdens de crisis zijn greep op de macht. Hij nam het presidentschap in 2019 over van Noersoeltan Nazarbajev, die tientallen jaren aan de macht is geweest en nog steeds veel invloed heeft. De opgepakte Masimov stond bekend als een van zijn bondgenoten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse arts die besmet is met het ebolavirus wordt in Duitsland behandeld, meldden Amerikaanse autoriteiten. De arts werkte in de Democratische Republiek Congo (DRC) en testte zondagavond laat positief, aldus de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC).
2 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.
5 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.
6 uur geledenSAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".
7 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.
9 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - Een grote politiemacht, inclusief pantserwagens, is in de Californische stad San Diego opgetrokken rond een islamitisch centrum met moskee in de wijk Clairmont. Er zou een schutter in het complex actief zijn, meldt de burgemeester van de stad,Todd Gloria.
9 uur geleden