Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Internationale troepen bewaken 'strategische' locaties Kazachstan

Internationale troepen bewaken 'strategische' locaties Kazachstan

ALMATY (ANP/RTR) - Een internationale troepenmacht onder leiding van Rusland heeft in Kazachstan de bewaking overgenomen van een aantal "strategische" locaties. Dat meldt het kantoor van president Kassym-Jomart Tokajev, zonder te laten weten om welke installaties het precies gaat.

Tokajev heeft een beroep gedaan op het militaire bondgenootschap CSTO vanwege de onrust in zijn land. Daar waren demonstraties tegen een verhoging van brandstofprijzen deze maand uit de hand gelopen. Er vielen tientallen doden bij ongeregeldheden. Overheidsgebouwen gingen in vlammen op.

De autoriteiten zeggen zeker 5800 mensen te hebben opgepakt vanwege de onrust, onder wie ook veel buitenlanders. Een van de bekendste arrestanten is Karim Masimov, een voormalige premier die onlangs was ontslagen als hoofd van de binnenlandse veiligheidsdienst KNB. Hij wordt verdacht van verraad, maar het is onduidelijk wat hem precies wordt verweten.

Volgens sommige waarnemers gaat achter de onrust mogelijk een machtsstrijd binnen de politieke elite schuil. Tokajev verstevigde tijdens de crisis zijn greep op de macht. Hij nam het presidentschap in 2019 over van Noersoeltan Nazarbajev, die tientallen jaren aan de macht is geweest en nog steeds veel invloed heeft. De opgepakte Masimov stond bekend als een van zijn bondgenoten.

Meer uit Buitenland

Trump beklemtoont dat VS in gesprek zijn met Iran

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft beklemtoond dat zijn land in gesprek is met Iran. De gesprekken zouden goed verlopen.

9 minuten geleden
Bolsonaro mag rest van straf onder huisarrest uitzitten

BRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag de rest van zijn straf thuis uitzitten onder huisarrest. Hij werd in september veroordeeld tot een gevangenisstraf van 27 jaar voor het beramen van een staatsgreep en zat sinds november in de cel.

21 minuten geleden
Media: VS sturen 3000 militairen extra naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering stuurt volgens onder meer de Wall Street Journal nog eens 3000 militairen naar het Midden-Oosten. Het gaat volgens het gemelde plan om militairen van de 82e luchtlandingsdivisie die worden beschouwd als elitetroepen.

1 uur geleden
Iraanse raket zou boven Libanon zijn onderschept

BEIROET (ANP/RTR) - Een Iraanse raket is volgens bronnen bij Libanese veiligheidsdiensten onderschept in het luchtruim van Libanon. Het zou voor het eerst zijn in de huidige oorlog van de VS en Israël tegen Iran dat er een raket uit Iran boven Libanon is gesignaleerd en neergehaald.

2 uur geleden
Groenlandse premier: belangrijkste Deense verkiezingen ooit

NUUK (ANP/AFP) - De Deense parlementsverkiezingen die deze dinsdag worden gehouden, zijn volgens de minister-president van Groenland essentieel. "Ik denk dat dit de belangrijkste Deense parlementsverkiezingen in Groenland ooit zijn", aldus Jens-Frederik Nielsen. De verkiezingen zijn niet alleen in Denemarken zelf, maar ook op de Faeröer en in Groenland. Die krijgen ieder twee zetels.

4 uur geleden
Terrorismeonderzoek naar Antwerpse minderjarigen om autobrand

ANTWERPEN (ANP) - De twee minderjarigen die werden opgepakt in verband met een autobrand vlakbij de Joodse wijk in Antwerpen, worden voorgeleid op verdenking van "deelname aan de activiteiten van een terroristische groepering" en brandstichting. Dat meldt het parket in een persverklaring.

5 uur geleden
VN-rapport: honderden trekvissoorten moeten worden beschermd

CAMPO GRANDE (ANP) - Honderden migrerende zoetwatervissoorten hebben dringend internationale bescherming nodig. Dat staat in een VN-rapport dat dinsdag in Brazilië wordt gepresenteerd. Volgens het rapport is de populatie trekkende zoetwatervissen sinds 1970 met zo'n 81 procent afgenomen, wat dit type vis een van de meest bedreigde diersoorten ter wereld maakt.

6 uur geleden