Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

‘Interactie met foodiefam is heel fijn’

‘Interactie met foodiefam is heel fijn’

WEMELDINGE - Niet iedereen vindt het fijn om een kijkje in eigen keuken te geven, maar voor Sven Groenendijk uit Wemeldinge ligt dat anders. Meerdere dagen per week kijken er duizenden mensen naar de kook-livestreams die hij doet op livestreamingplatform Twitch. Hij wist van zijn hobby zijn baan te maken en met zijn livestreams wil hij het liefst zoveel mogelijk mensen inspireren en blij maken.

Vijftien jaar lang was Sven Groenendijk kok bij verschillende restaurants. Zo werkte hij bij de Stadsschuur in Goes en bij Nolet’s Vistro in Yerseke. Omdat hij merkte dat hij veel van huis was en meer bij zijn familie wilde zijn, stopte hij met zijn werk als chef en ging hij aan de slag bij een vishandel en een biologische winkel. ‘’Na een tijd werken buiten het chef’s leven begonnen mijn kokshanden weer te jeuken en wilde ik het koken graag weer oppakken’’, legt hij uit. ‘’Destijds keek ik veel naar livestreamers op Twitch die bijvoorbeeld videogames speelden. En dat bracht me op het idee om mijn passie te combineren met livestreams maken.’’

Pioniers

Als een van de eerste pioniers van het platform op het gebied van koken ging hij van start en zo ontstond ‘Happy Chef TV’. In het Engels begon de voormalig chef met het koken van zijn gerechten voor de camera. ‘’Toen ik begon werd er nog niet veel gekookt op Twitch. Pas toen het koken telkens populairder werd hebben ze de ‘Food & Drink’ categorie erbij gemaakt’’, vertelt hij. Inmiddels heeft hij ruim 29.000 abonnees op zijn livestream-kanaal en staat hij al drie jaar in de top vijf kook-livestreamers van Nederland. ‘’Doordat mijn kanaal zo groeide werd het tijd om uit te breiden naar een keuken, buiten de keuken van het huis. Op die manier kregen mijn dochter en vrouw hun privacy ook weer een beetje terug, en had ik een plek waar ik mijn ding kon doen’’, vertelt hij. ‘’Zo ontstond de ‘foodcave’, in de achtertuin, waar ik een volledige keuken tot mijn beschikking heb en mijn camera’s en computer binnen handbereik zijn, zodat ik met mijn kijkers kan chatten.’’ Dat laatste is heel belangrijk voor Groenendijk. ‘’Ondanks dat het soms vermoeiend is om te koken en met twee- of driehonderd mensen tegelijk in contact te zijn en te chatten, is de interactie met mijn fans, die ik de ‘foodiefam’ noem, heel fijn en speelt dat een grote rol. Je merkt dat je mensen bijvoorbeeld echt motiveert om met je mee te koken en om gezonder en lekkerder te gaan koken.’’ Naast dat heeft hij zijn livestream en kookkunsten ook al eens ingezet voor het goede doel Support Casper, dat helpt onderzoek naar alvleesklierkanker te financieren. Met een marathon-stream van twaalf uur haalde hij ruim 2200 euro op. ‘’Ik heb nog veel ideeën die ik wil gaan doen op livestreams voor de toekomst, zoals fans uitnodigen om ook echt bij mij te komen koken en eten op livestream’’, blikt Groenendijk vooruit. ‘’Ik hoop dat ik nog lang mensen mag vermaken en mijn passie kan laten zien met de livestreams!’’

Meer uit Reimerswaal

Pleinconcert EMM/Scheldegalm Hansweert

HANSWEERT - Voorgaande jaren trok het tuinconcert van Muziekvereniging Scheldegalm in Hansweert altijd veel bezoekers die zichtbaar genoten harmonie en slagwerkgroep. Dit jaar geen tuinconcert maar een pleinconcert en wel op maandagavond 30 juni. Locatie is het dorpsplein voor Dorpshuis Kaj Munk. 

1 dag geleden
Met de voet-fiets veerboot van Yerseke naar Tholen

YERSEKE - Deze zomer vaart de voet- en fietsveerboot "De Zwerver 3" tussen Yerseke (Beatrixhaven) en Tholen (Bergse diepsluis). Van donderdag 10 juli tot en met vrijdag 29 augustus 2025, met uitzondering van vrijdag 15 augustus, vaart het veer wekelijks op donderdag en vrijdag. 

2 dagen geleden
Wemeldinge geeft jong talent podium

WEMELDINGE - Tijdens het jaarlijkse zomerfeest in Wemeldinge op zaterdag 5 juli krijgt jong muzikaal talent dit jaar voor het eerst een eigen plek op het programma. Met steun van ruim vijfduizend euro uit de Zeeuwse regeling 'Impuls Jongerencultuur' wordt het nieuwe jeugdpodium mogelijk gemaakt. Het initiatief komt van Stichting Evenementen Wemeldinge en muziekdocent Wim Steenbakker.

2 dagen geleden
Emy kijkt trots terug op haar examenjaar

REIMERSWAAL - In een schooljaar waarin landelijk 6,1 procent van de leerlingen is blijven zitten, valt Reimerswaal positief op: het aandeel zittenblijvers lag hier op het laagste niveau sinds 2017-2018. Zo'n 5,8 procent van de leerlingen deed een stap terug of moest een jaar overdoen. Toch blijft het behalen van een diploma een prestatie van formaat. Voor Emy van den Top (17) is het een moment van opluchting en trots. Zij rondde onlangs haar mbo-opleiding tot helpende zorg en welzijn op niveau 2 succesvol af in één jaar tijd.

3 dagen geleden
AMV’ers slagen voor eerste muziekdiploma

WEMELDINGE - Alle 18 leerlingen van Wim Steenbakker hebben hun eerste AMV-diploma in ontvangst genomen. Tijdens de lessen algemene muzikale vorming (AMV) die ze het afgelopen jaar volgden, leerden ze van alles over muziek, speelden ze op tal van verschillende instrumenten en leerden ze de basis van het notenschrift.De AMV-lessen die Wim geeft, zijn bedoeld voor kinderen die in groep 3, 4 en 5 zitten van de basisschool. Tijdens de lessen gaan we aan de slag met gitaren, ukeleles, keyboards, piano en zingen. Dirigeren, blaasinstrumenten, percussie-instrumenten en zelfs wereldmuziekinstrumenten komen ook aan bod. Daarnaast leren de kinderen ook spelenderwijs het notenschrift zodat zij met een goede basiskennis kunnen starten op een instrument. Doordat de kinderen in groepjes zitten, staat het samen muziek maken en het samen plezier hebben centraal. Elk kind krijgt volop aandacht en er zijn voldoende instrumenten voor alle kinderen. Veel kinderen gaan dan ook na het behalen van hun AMV muziekdiploma verder met het bespelen van een instrument.KerstmuziekavondHet hoogtepunt van de AMV-lessen vormt wel het jaarlijks muziekoptreden. Afgelopen jaar traden alle muziekleerlingen, waaronder de AMV-leerlingen, op tijdens de kerstmuziekavond die Wim organiseerde. Voor veel AMV's was dat de eerste keer dat ze samen als groep op een groot podium stonden en optraden.

4 dagen geleden
Boetes voor bellen op de fiets: stijging in Reimerswaal, daling in Kapelle

KAPELLE/ REIMERSWAAL - In de eerste vier maanden zijn in Reimerswaal en Kapelle in totaal acht fietsers beboet voor het vasthouden van een telefoon tijdens het fietsen, meldt de PZC. Dat blijkt uit recente cijfers van het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB).

5 dagen geleden
Minder migranten in Reimerswaal dan elders

REIMERSWAAL - In vergelijking met andere gemeenten met een vergelijkbare bevolkingssamenstelling en welvaartsniveau, vestigen zich relatief weinig migranten in Reimerswaal. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), waarover de PZC maandag berichtte.

5 dagen geleden