Intel zet mes in salarissen managers, topman levert 25 procent in
SANTA CLARA (ANP) - De Amerikaanse chipproducent Intel, die te kampen heeft met snel dalende inkomsten, zet het mes in de salarissen van de top van het bedrijf. Bestuursvoorzitter Pat Gelsinger levert een kwart van zijn basisloon in, maakte Intel bekend.
De managementlagen onder Gelsinger moeten 5 tot 15 procent salaris inleveren. Het bedrijf stelt in een verklaring dat het kampt met macro-economische tegenwind en dat er gewerkt wordt om de kosten te verlagen in heel de organisatie.
Intel zag de omzet in het vierde kwartaal van vorig jaar hard dalen, zo werd vorige week bekend. Het concern, een van de grootste chipbedrijven ter wereld, heeft last van een zwakkere vraag naar halfgeleiders voor computers en datacenters vanwege de afkoelende economie. De opbrengsten gingen met 32 procent omlaag naar 14 miljard dollar. Het nettoverlies kwam uit op 664 miljoen dollar.
Voor het eerste kwartaal van dit jaar voorziet de onderneming uit het Californische Santa Clara een omzet die veel lager is dan analisten hadden verwacht.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend hoger aan de nieuwe handelsdag begonnen. Optimisme over investeringen in AI zorgde opnieuw voor winsten bij fabrikanten van halfgeleiders, waarbij vooral gekeken wordt naar de grote behoefte aan geheugenchips. Beleggers bleven ook hoopvol over vorderingen in vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.
47 minuten geledenSHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van de Chinese webwinkel Temu heeft in het eerste kwartaal meer omzet geboekt. Wel viel de groei tegen vergeleken met de verwachtingen van analisten. Het bedrijf, PDD Holdings, heeft nog altijd last van hevige concurrentie in China.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Banken in de eurozone moeten meer investeren in cyberveiligheid als ze grip willen krijgen op nieuwe AI-modellen die zwakke plekken in software kunnen vinden. Dat heeft vicepresident Luis de Guindos van de Europese Centrale Bank (ECB) woensdag gezegd.
3 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Toeleveringsketens in de chemie zullen maanden nodig hebben om te herstellen van de oorlog in het Midden-Oosten, ook als de Straat van Hormuz weer opengaat. Dat zegt een Duitse chemiemanager werkzaam bij het staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten tegen de Duitse krant Handelsblatt. "Het herstel van toeleveringsketens gebeurt niet van de ene op de andere dag, maar zal maanden duren", verwacht Rainer Seele.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel, bekend van merken als Flexa, Sikkens en Dulux, heeft begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams afgewezen. AkzoNobel is bezig met een fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems en gaat daarmee door.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft niet te maken met een brandstoftekort, ondanks dat een vlucht van de luchtvaartmaatschappij dinsdag van Paramaribo naar Schiphol moest uitwijken naar Frans-Guyana. Dat laat een woordvoerster weten.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Reizigers hoeven zich deze zomer geen zorgen te maken over een tekort aan vliegtuigbrandstof. Dat zegt topman Stefan Schulte van Frankfurt Airport in een interview met de Duitse krant Handelsblatt. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de blokkade van de Straat van Hormuz is er minder kerosine beschikbaar.
6 uur geleden