Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Intel stijgt, Snap onderuit op Wall Street na kwartaalcijfers

Intel stijgt, Snap onderuit op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Intel behoorde vrijdag tot de sterkste stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De grote Amerikaanse chipproducent, een belangrijke klant van het Nederlandse ASML, leed afgelopen kwartaal het grootste verlies ooit in de geschiedenis van het bedrijf. Het verlies viel echter mee en ook de omzet viel hoger uit dan verwacht. Intel, dat kampt met een dalende vraag naar computerchips, rekent daarbij op een herstel in de tweede jaarhelft. Het aandeel werd 7,4 procent hoger gezet.

Snap, het moederbedrijf van de app Snapchat, raakte daarentegen bijna 20 procent aan beurswaarde kwijt. Het bedrijf achter de populaire app waarmee foto's en filmpjes kunnen worden gedeeld zag de omzet in het eerste kwartaal sterker dan verwacht dalen. Ook leed het bedrijf opnieuw verlies. Pinterest moest het eveneens ontgelden en ging 15 procent onderuit. Het digitale prikbord presteerde afgelopen kwartaal wel beter dan verwacht, maar kwam met teleurstellende vooruitzichten voor het huidige kwartaal.

De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig, na de stevige koerswinsten een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent lager op 33.791 punten. De brede S&P 500 daalde 0,1 procent tot 4131 punten. De Nasdaq verloor 0,4 procent op 12.090 punten.

Inflatiecijfer

Voor aanvang van de beurshandel kwam ook nog het favoriete inflatiecijfer van de Amerikaanse Federal Reserve naar buiten. Dat cijfer viel iets hoger uit dan verwacht. Het inflatiecijfer speelt een belangrijke rol bij de rentevergadering die de centrale bank volgende week houdt.

Amazon zakte 4,5 procent. Het grote tech- en webwinkelconcern presteerde afgelopen kwartaal beter dan kenners hadden verwacht. Wel vielen de vooruitzichten voor de belangrijke cloudactiviteiten AWS van het bedrijf tegen.

Olieproducent

ExxonMobil won 1,6 procent. De grootste olieproducent van de Verenigde Staten zag de winst afgelopen kwartaal ruimschoots verdubbelen tot een recordniveau voor het eerste kwartaal.

First Republic Bank steeg met 0,7 procent. Persbureau Reuters meldde op basis van ingewijden dat de Amerikaanse autoriteiten gesprekken over een redding van de noodlijdende regionale bank. Veel klanten hebben hun geld weggehaald bij de bank tijdens de recente crisis in de sector die volgde op het omvallen van Silicon Valley Bank.

De euro was 1,1000 dollar waard, tegen 1,1024 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 74,73 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 78,75 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ING: voorlopig geen daling huizenprijzen, ondanks stijgende rente

AMSTERDAM (ANP) - Hoewel het aantal te koop staande woningen in Nederland groeit en de hypotheekrentes oplopen, zullen de huizenprijzen voorlopig niet dalen. Dat concludeert ING in een rapport over de woningmarkt. "Daarvoor is de koopmarkt nog altijd te krap."

4 uur geleden
Beurzen in New York sluiten licht lager na oplopen rentezorgen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine verliezen de handel uitgegaan. Een daling van de olieprijzen kon niet voorkomen dat beleggers nog altijd bezorgd waren over een stijging van de inflatie en rentes. Zo stegen de rentes op langerlopende Amerikaanse staatsobligaties tot het hoogste niveau sinds 2002.

5 uur geleden
Trump zegt snel AI-adviseur te benoemen, benadrukt zelfregulering

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt snel een AI-adviseur, of 'tsaar', aan te wijzen. Dat zegt hij na afloop van een ontmoeting met meerdere bestuursleden van vooraanstaande AI- en techbedrijven, onder wie de leiders van Anthropic en Nvidia. Volgens Trump moet een benoeming in de komende drie of vier dagen volgen.

5 uur geleden
Autoconcern Stellantis legt fabrieken stil om batterijtekort

SOCHAUX (ANP/RTR) - Autofabrikant Stellantis legt de productie in een aantal Franse fabrieken dagenlang stil. Een van de redenen is een tekort aan batterijen, meldt het bedrijf.

5 uur geleden
Milieuorganisatie dient in Brussel klacht in over Nieuw-Zeeland

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse milieuorganisatie Both ENDS dient in Brussel een klacht in tegen Nieuw-Zeeland, omdat het land klimaatafspraken uit een twee jaar oude handelsovereenkomst met de Europese Unie niet zou nakomen. De Nieuw-Zeelandse regering hief vorig jaar een verbod op de zoektocht naar nieuwe olie- en gasvelden op zee op. Ook voerde ze onlangs wetgeving in die een lopende klimaatzaak tegen een zuivelconcern onmogelijk maakte.

6 uur geleden
Eurocommissaris: Brussel onderzoekt hoe brandstof goedkoper kan

DUBLIN/BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoeken wat er gedaan kan worden om brandstof voor vervoer goedkoper te maken, zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) na afloop van een overleg met EU-ministers van Energie.

9 uur geleden
AEX nadert recordslot dankzij opmars chipaandelen, Arcadis omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste graadmeter voor de beurs in Amsterdam, bereikte dinsdag tussentijds een recordstand van 1125 punten, maar wist niet op de hoogste slotstand ooit te sluiten. Vooral chipaandelen waren in trek, net als op Wall Street.

10 uur geleden