
Intel en Siemens niet naar techcongres na uitspraken over Israël
LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse chipmaker Intel en het Duitse industriële concern Siemens gaan toch niet naar de grootste techconferentie van Europa. Dat hebben zij besloten nadat de baas van Web Summit, Paddy Cosgrave, de westerse steun aan Israël bekritiseerde. Ook enkele investeerders reizen volgende maand om die reden niet af naar het Portugese Lissabon.
Siemens is een van de belangrijkste sponsors van het evenement, maar laat nu weten ook geen partner meer te willen zijn. Intel, dat al lange tijd actief is in Israël, wilde geen verdere toelichting geven.
Cosgrave leverde vorige week kritiek op de westerse steun aan Israël, die op gang kwam na de verrassingsaanvallen van de Palestijnse beweging Hamas. De Ier herhaalde zijn standpunt daarna nog verschillende keren. Inmiddels heeft Cosgrave zijn excuses aangeboden voor zijn opvatting. "Ik begrijp dat wat ik heb gezegd, het moment waarop ik het heb gezegd en de manier waarop het is opgeschreven, velen diep heeft gekwetst. Mijn welgemeende excuses daarvoor."
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in augustus licht gestegen ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Afgelopen maand zat 3,9 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. In juli was dat 3,8 procent. Gemiddeld nam het aantal werklozen in de afgelopen drie maanden met 5000 per maand toe.
39 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben gemengd gereageerd op het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde de leenkosten zoals verwacht met een kwart procentpunt en liet doorschemeren dat er dit jaar nog twee renteverlagingen aankomen. Volgens de Fed zijn de risico's op een afzwakkende arbeidsmarkt groter geworden.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve blijft zich volledig inzetten voor het behoud van zijn onafhankelijkheid. Dat zei Fed-voorzitter Jerome Powell in een persconferentie over het rentebesluit van de Amerikaanse koepel van centrale banken.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft de rente in de Verenigde Staten met een kwart procentpunt verlaagd. Dat is de uitkomst van een van de meest politiek beladen rentevergaderingen van de Fed van de afgelopen jaren. De Amerikaanse president Donald Trump probeerde de afgelopen maanden de Fed onder druk te zetten om de leenkosten snel te verlagen.
11 uur geledenBEIJING (ANP) - Europese bedrijven moeten nog altijd lang wachten op exportvergunningen voor zeldzame aardmetalen uit China. Dat zegt de voorzitter van de Kamer van Koophandel van de EU in China (EUCCC) tegen zakenkrant Financial Times (FT). De aardmetalen zijn cruciaal voor onder andere defensiematerieel, computers, windmolens en elektrische auto's.
12 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/DPA) - De bouw van de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland loopt opnieuw vertraging op, meldt de projectontwikkelaar. Het miljarden euro's kostende project moest in 2029 klaar zijn, maar dat verwacht de ontwikkelaar niet meer te halen.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Luxeconcern Kering heeft bij zijn bekende modemerk Gucci een vervanger aangesteld voor topman Stefano Cantino, die nog geen jaar geleden was aangetreden. De Italiaanse Francesca Bellettini volgt hem op als hoogste baas bij het merk.
13 uur geleden