Intel blaast miljardenovername Israëlische branchegenoot af
SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse chipmaker Intel ziet af van de overname van zijn Israëlische branchegenoot Tower Semiconductor. Met die vorig jaar aangekondigde deal was 5,4 miljard dollar gemoeid. Maar Chinese toezichthouders moesten de overname nog goedkeuren en hebben dat niet binnen de door Intel gestelde deadline gedaan.
Intel zegt de overeenkomst in samenspraak met Tower Semiconductor te beëindigen. Met de overname wilde het Amerikaanse Intel groeien op de markt voor de productie van chips die andere bedrijven ontwerpen, de zogeheten foundry-markt. Tower Semiconductor is relatief klein, maar heeft wel de expertise en klantenkring die Intel nog mist. Het bedrijf maakt chips voor energiebeheer, beeldsensoren en allerlei andere halfgeleiders.
De deadline om de overname af te ronden liep dinsdagnacht af. Nu de overname niet doorgaat, moet Intel een vergoeding van 353 miljoen dollar betalen aan Tower Semiconductor.
Meer uit Financieel
ESSEN (ANP/DPA) - Tienduizenden reizigers van Duitse reisbureaus zitten vast in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten en de tegenaanvallen van Iran. Uit cijfers van de Duitse reisbrancheorganisatie DRV blijkt dat ongeveer 30.000 toeristen niet naar huis kunnen vliegen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Defensiebedrijven eindigden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran die in het weekend begonnen en de vergeldingsaanvallen van Iran.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De rechtszaken van bedrijven over het terugbetalen van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump worden niet uitgesteld. Trump diende onlangs een verzoek in om de procedures met maximaal vier maanden uit te stellen voordat de zaken worden hervat. Een Amerikaans federaal hof van beroep wees het verzoek echter af.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.
9 uur geleden