Intel blaast miljardenovername Israëlische branchegenoot af
SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse chipmaker Intel ziet af van de overname van zijn Israëlische branchegenoot Tower Semiconductor. Met die vorig jaar aangekondigde deal was 5,4 miljard dollar gemoeid. Maar Chinese toezichthouders moesten de overname nog goedkeuren en hebben dat niet binnen de door Intel gestelde deadline gedaan.
Intel zegt de overeenkomst in samenspraak met Tower Semiconductor te beëindigen. Met de overname wilde het Amerikaanse Intel groeien op de markt voor de productie van chips die andere bedrijven ontwerpen, de zogeheten foundry-markt. Tower Semiconductor is relatief klein, maar heeft wel de expertise en klantenkring die Intel nog mist. Het bedrijf maakt chips voor energiebeheer, beeldsensoren en allerlei andere halfgeleiders.
De deadline om de overname af te ronden liep dinsdagnacht af. Nu de overname niet doorgaat, moet Intel een vergoeding van 353 miljoen dollar betalen aan Tower Semiconductor.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De stijgende koopkracht zorgt voor meer bestedingen in restaurants en cafés, meldt ABN AMRO in een rapport over de horecasector. Eet- en drinkgelegenheden zijn volgens de bank daardoor in iets rustiger vaarwater terechtgekomen. Ook zijn de vooruitzichten voor horecaondernemers iets positiever dan in de afgelopen jaren. Tegelijkertijd blijft de sector kwetsbaar door problematische schulden, sterk schommelende voedselprijzen en het aanhoudende personeelstekort.
12 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - KLM had beter moeten communiceren met passagiers die deze week strandden op Schiphol omdat er massaal vluchten werden geannuleerd vanwege de sneeuwval. Dat heeft KLM-topvrouw Marjan Rintel donderdagavond toegegeven in tv-programma Pauw & De Wit.
14 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op Wall Street hebben donderdag enthousiast gereageerd op nieuwe fusiegesprekken tussen de grote internationale mijnbouwers Rio Tinto en Glencore. De mogelijke samensmelting zou van de twee het grootste mijnbouwbedrijf ter wereld maken. Iets meer dan een jaar geleden liepen eerdere gesprekken tussen de concerns nog spaak.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse mediaconcern Paramount Skydance wil muziekzender MTV weer groot maken en zoekt daarbij de hulp van de muziekindustrie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het winterse weer zorgt vrijdag weer voor vluchtuitval op Schiphol. KLM heeft aangekondigd "preventief" 80 vluchten van en naar de luchthaven te schrappen, omdat vrijdagavond slecht weer wordt verwacht. Vooral vluchten naar Europese bestemmingen, waarnaar vaak meerdere vluchten per dag gaan, gaan dan niet door.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk gaat tegen de ondertekening van het vrijhandelsakkoord met het Mercosur-blok van Zuid-Amerikaanse landen stemmen, heeft de Franse president Emmanuel Macron laten weten. Maar het akkoord komt er mogelijk toch.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De beurskoers van de Groenlandse bank GrønlandsBANKEN is de eerste dagen van dit jaar met meer dan 36 procent gestegen op de beurs in Kopenhagen. Beleggers lijken erop voor te sorteren dat de Verenigde Staten weleens veel investeringen kunnen gaan doen in de Groenlandse economie.
6 uur geleden