Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Instituut slavernijverleden NiNsee blij met excuses Rotterdam

Instituut slavernijverleden NiNsee blij met excuses Rotterdam

AMSTERDAM (ANP) - De excuses van de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb voor de rol van Rotterdam in het slavernijverleden, zijn "uitstekend gevallen" bij Linda Nooitmeer, de voorzitter van het Nationaal instituut Nederlands slavernijverleden en erfenis (NiNsee).

"We hebben het goede voorbeeld van burgemeester Halsema van Amsterdam gehad, die op 1 juli onomwonden excuses aanbood voor de rol van het Amsterdamse stadsbestuur. Dat Aboutaleb dit nu volgt is een grote plus", zegt zij. "We roepen al bijna twintig jaar dat het tijd is voor excuses. Het wachten is tot ook op nationaal niveau excuses worden aangeboden."

Nooitmeer vindt dat Nederland daartoe een morele verplichting heeft: "Je kunt je als land niet uitspreken over mensenrechten zonder verantwoordelijkheid te nemen voor de mensenrechtenschending van toen. Op internationaal niveau is de slavernij aangemerkt als misdaad tegen de menselijkheid. En dat is waar we het over hebben: de schending van de rechten van mensen die tot slaaf zijn gemaakt. Dat is een onrecht dat erkend moet worden."

De NiNsee-voorzitter noemt het een "goed signaal en uitstekende symboliek" dat Aboutaleb deze vrijdag, de Dag van de Mensenrechten, heeft uitgekozen om namens zijn stad excuses te maken.

Meer uit Binnenland

Korpschef bevestigt dat bedreigde agent Utrecht elders verblijft

DEN HAAG (ANP) - Korpschef Janny Knol bevestigt in een bericht op LinkedIn dat een Utrechtse agent en zijn familie tijdelijk ergens anders wonen wegens bedreigingen. Vorige week verschenen beelden op sociale media van het gebruik van geweld door de agent bij de aanhouding van twee vrouwen bij winkelcentrum Hoog Catharijne in Utrecht. Het geweld wordt getoetst door een commissie. Knol schrijft dat de uitkomsten daarvan spoedig bekend worden.

1 uur geleden
Slachtoffer sextortion: verwoestend voor mijn leven

GRONINGEN (ANP) - Slachtoffers in de zedenzaak tegen Mark S. (32) uit Borculo, die onder meer terechtstaat voor grootschalige sextortion, hebben donderdag in de rechtbank benadrukt hoeveel impact de seksuele afpersing op hun leven heeft gehad.

1 uur geleden
Opnieuw drie mannen veroordeeld voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft drie mannen van 27, 21 en 18 jaar veroordeeld tot taak- en celstraffen voor hun aandeel in de rellen bij het anti-immigratieprotest op het Malieveld op 20 september 2025. Twee van de verdachten moeten daarnaast smartengeld betalen aan dertien politieagenten.

1 uur geleden
Verdachten in zaak Funcaps blijven in de cel

ZWOLLE (ANP) - De twee verdachten in de strafzaak over de website Funcaps blijven in de cel. Dat heeft de rechtbank in Zwolle donderdag bepaald aan het einde van een tweede inleidende zitting tegen verdachten Jord van W. (31) en Stefan P. (30). Zij worden verdacht van de verkoop van illegale medicijnen. Het Openbaar Ministerie onderzoekt 58 sterfgevallen die mogelijk een link hebben met middelen die zijn verkocht via de website.

1 uur geleden
Zo'n 7000 gevangenen krijgen 'ramadanpakket'

DEN HAAG (ANP) - Het Contactorgaan Moslims en Overheid (CMO) deelt ook dit jaar weer 'ramadanpakketten' uit aan gedetineerden. Tijdens de vastenmaand, die over ongeveer twee weken begint, ontvangen zo'n 7000 mensen in gevangenissen door het hele land een pakket. Vorig jaar waren dat er 5500.

3 uur geleden
OM onderzoekt nog eens negen sterfgevallen in zaak Funcaps

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie onderzoekt nog eens negen sterfgevallen, die mogelijk verband houden met medicijnen besteld via website Funcaps. Dat bleek donderdag tijdens een tweede inleidende zitting tegen de twee verdachten, die de website zouden hebben gerund. Het totaal aantal is daarmee opgelopen tot 58. Volgens de officier van justitie zijn in totaal 68 gevallen onderzocht en bleek bij tien gevallen geen sprake van een link.

3 uur geleden
Actie No Waste Army voorkomt verspilling 916.000 kilo groenten

BREDA (ANP) - No Waste Army heeft in drie weken tijd met een landelijke actie 916.000 kilo groenten 'gered' die dreigden te worden verspild. De groenten zijn onder meer naar de Voedselbank en noodhulp gegaan.

3 uur geleden