Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Instituut slavernijverleden NiNsee blij met excuses Rotterdam

Instituut slavernijverleden NiNsee blij met excuses Rotterdam

AMSTERDAM (ANP) - De excuses van de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb voor de rol van Rotterdam in het slavernijverleden, zijn "uitstekend gevallen" bij Linda Nooitmeer, de voorzitter van het Nationaal instituut Nederlands slavernijverleden en erfenis (NiNsee).

"We hebben het goede voorbeeld van burgemeester Halsema van Amsterdam gehad, die op 1 juli onomwonden excuses aanbood voor de rol van het Amsterdamse stadsbestuur. Dat Aboutaleb dit nu volgt is een grote plus", zegt zij. "We roepen al bijna twintig jaar dat het tijd is voor excuses. Het wachten is tot ook op nationaal niveau excuses worden aangeboden."

Nooitmeer vindt dat Nederland daartoe een morele verplichting heeft: "Je kunt je als land niet uitspreken over mensenrechten zonder verantwoordelijkheid te nemen voor de mensenrechtenschending van toen. Op internationaal niveau is de slavernij aangemerkt als misdaad tegen de menselijkheid. En dat is waar we het over hebben: de schending van de rechten van mensen die tot slaaf zijn gemaakt. Dat is een onrecht dat erkend moet worden."

De NiNsee-voorzitter noemt het een "goed signaal en uitstekende symboliek" dat Aboutaleb deze vrijdag, de Dag van de Mensenrechten, heeft uitgekozen om namens zijn stad excuses te maken.

Meer uit Binnenland

Brand Oirschotse Hei uitgebreid naar gebied van 500 x 500 meter

OIRSCHOT (ANP) - De natuurbrand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant woedt nu in een gebied van 500 bij 500 meter, meldt de veiligheidsregio. Eerder donderdag was dat nog in een gebied van 100 bij 100 meter.

40 minuten geleden
Brand op Oirschotse Hei uitgebroken rond militaire oefening

OIRSCHOT (ANP) - Een natuurbrand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is donderdag uitgebroken toen militairen daar oefenden. Dat laat de Koninklijke Marechaussee weten. Of de oefening ook de oorzaak van de brand was, is volgens de woordvoerder nog niet vast te stellen.

47 minuten geleden
Moordverdachte Lisa langer voor observatie in Pieter Baan Centrum

AMSTERDAM (ANP) - De verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa, Chris Jude (22), blijft langer voor observatie in het Pieter Baan Centrum. Dat werd donderdag bekend tijdens een nieuwe inleidende zitting in de rechtbank in Amsterdam.

1 uur geleden
Voor het eerst in weken minder dan 2000 asielzoekers in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel is gezakt tot onder de 2000. Sinds eind januari is dat maar twee keer gebeurd. In de afgelopen weken zijn meerdere tijdelijke opvanglocaties geopend om de druk op het aanmeldcentrum te verminderen.

1 uur geleden
Brand 't Harde nog niet bedwongen, wind en hotspots 'zorgpunt'

'T HARDE (ANP) - De natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland is nog niet bedwongen. Her en der zijn zogenoemde hotspots, warme plekken in de grond, die kunnen oplaaien. Bovendien gaat het donderdagavond waarschijnlijk harder waaien, wat het vuur kan aanwakkeren. Een brandweerwoordvoerder noemt die combinatie "een zorgpunt" en zegt dat het sein brand meester daarom nog niet kan worden gegeven.

1 uur geleden
Brand op Oirschotse Heide, naast militair terrein

OIRSCHOT (ANP) - Op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is donderdag een natuurbrand uitgebroken. Dat meldt de Veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De oorzaak is nog niet bekend. Het gebied dat in brand staat is momenteel ongeveer 100 bij 100 meter groot, vergelijkbaar met twee voetbalvelden.

1 uur geleden
Nog onduidelijk of oefening Defensie oorzaak van natuurbrand was

NUNSPEET (ANP) - Het is nog niet duidelijk of de Defensieoefening op het legerterrein 't Harde heeft geleid tot de grote natuurbrand op de Veluwe. Dat zegt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee. "Onderzoek ter plaatse is nog niet mogelijk zolang de brand niet geblust is. Uiteraard zijn we al wel gestart met het horen van betrokkenen en onderzoek dat zich niet in het natuurgebied afspeelt."

2 uur geleden