
Instituut Roosevelt verhuisd naar Zeeuws Archief
MIDDELBURG - Het Roosevelt Institute for American Studies (RIAS) viert vrijdag dat ze is verhuisd naar het Zeeuws Archief in Middelburg.
Deze zomer verruilde het instituut haar oude locatie in het Abdijcomplex in Middelburg, waar het sinds 1986 was gevestigd, voor een onderkomen in het Zeeuws Archief.
Bibliotheek
Het RIAS is hier vanaf donderdag (1 oktober) op afspraak geopend voor bezoekers. Zij kunnen de omvangrijke bibliotheek- en archiefcollecties over de Verenigde Staten en relatie tussen Nederland en Amerika raadplegen.
Het onderzoeks- en conferentiecentrum bevordert wetenschappelijk onderzoek en onderwijs, collectievorming en publieksinformatie over de moderne Amerikaanse geschiedenis. Het instituut is vernoemd naar drie beroemde Amerikanen: president Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin D. Roosevelt (1882-1945) en Eleanor Roosevelt (1884-1962). Het is in Zeeland gevestigd, omdat de voorouders van de Roosevelts vanuit Zeeland naar de Verenigde Staten emigreerden.
Heropening
Bij de besloten viering vrijdag presenteert Hans Krabbendam, vroeger verbonden aan het RIAS en nu directeur van het Katholieke Documentatiecentrum aan de Radboud Universiteit in Nijmegen, zijn boek ‘Saving the Overlooked Continent: American Protestant Missions in Western Europe, 1940-1975’. Om de verbinding tussen het RIAS en Zeeuws Archief te beklinken, overhandigt Krabbendam het eerste exemplaar aan directeur Hannie Kool-Blokland van het Zeeuws Archief. Het RIAS filmt de heropening en deelt de beelden na afloop via sociale media.
Meer uit Middelburg
DOMBURG - Vakantiepark Hof Domburg is door de grote brand in zwembad De Parel tot en met zondag gesloten voor vakantiegangers. Dat schrijft Landal donderdag op haar website.
10 uur geledenNeeltje Jans vormt van 9 tot en met 11 juli het decor voor Sharkatag. Tijdens dit driedaagse evenement gaan honderden sportvissers op haaien vissen voor onderzoek. Dit initiatief van Sportvisserij Nederland levert veel nieuwe en waardevolle kennis op over deze kraakbeenvissen. Zo blijkt de Zeeuwse Voordelta een enorm belangrijk leefgebied en zelfs een kraamkamer voor internationale populaties van kwetsbare haaien- en roggensoorten.
11 uur geledenOp vrijdag 11 juli start de jaarlijkse Landelijke Tuinvlindertelling. Iedereen met een tuin of een balkon kan van 11 tot en met 13 juli meedoen. Eén kwartier tellen is al voldoende, maar je mag zeker ook vaker tellen! Vorig jaar werd de atalanta het meest gezien, maar ook dagpauwoog en klein koolwitje zijn dit jaar kanshebber. Misschien is er nog een dark horse die de top binnenkomt.
13 uur geledenDOMBURG - De brandweer heeft het sein 'brand meester' gegeven voor de grote brand in zwembad De Parel in Domburg. Wel zal het nablussen nog uren duren. Omwonenden die uit voorzorg hun wonngen moesten verlaten, kunnen weer terug naar huis. Dat meldt de Veiligheidregio Zeeland (VRZ) donderdagmiddag.
14 uur geledenMIDDELBURG - De gemeente Middelburg biedt een breed scala aan onderwijs, van basisscholen tot hoger onderwijs. 'Met ongeveer 3700 studenten die momenteel in Middelburg studeren, vormt het vervolgonderwijs - University College Roosevelt (UCR), HZ University of Applied Sciences en Scalda - een belangrijke economische pijler voor de gemeente', aldus de gemeente Middelburg. Samen met de gemeente Vlissingen werkt Middelburg aan een toekomstbestendig beleid voor vervolgonderwijs tot 2035 en betrekt daarbij onderwijsinstellingen, inwoners en studenten door middel van gesprekken en enquêtes.
15 uur geledenDOMBURG - De brandweer is nog steeds met man en macht in actie om de brand in zwembad De Parel in Domburg te blussen. De Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) kan al wel melden dat het vuur zich niet meer lijkt te verspreiden. Uit voorzorg zijn enkele woningen ontruimd vanwege rookoverlast. De bewoners zijn door de gemeente opgevangen.
16 uur geledenDOMBURG - Bij zwembad De Parel in Domburg is donderdagmorgen brand uitgebroken. Het vuur heeft zich inmiddels zo uitgebreid dat er kans is op instortingsgevaar, meldt de Veiligheidregio Zeeland (VRZ). Iedereen heeft het pand aan de Babelweg veilig kunnen verlaten.
18 uur geleden