Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Instemming EU-verzoek verlaging beschermde status wolf onzeker

Instemming EU-verzoek verlaging beschermde status wolf onzeker

BRUSSEL (ANP) - Het bestuur van de Conventie van Bern beslist dinsdag over het voorstel van de Europese Unie om de beschermingsstatus van de wolf te verlagen. De EU wil dat de status wordt verlaagd van 'strikt beschermd' naar 'beschermd'. Het is nog onzeker of de EU haar zin krijgt. Een soortgelijk verzoek van Zwitserland uit 2022 werd afgewezen.

De Conventie van Bern is het internationale verdrag voor natuurbehoud en is door vijftig landen geratificeerd, waaronder alle 27 EU-landen. Er is een tweederdemeerderheid (34) van de verdragslanden nodig om het EU-voorstel goed te keuren.

In politiek en samenleving zijn zowel voor- als tegenstanders van het verlagen van de status.

De Nederlandse Europarlementariër Bert-Jan Ruissen (SGP) is uitgesproken voorstander. Op zijn initiatief van november 2022 riep het Europees Parlement de Europese Commissie op met een voorstel tot verlaging van de status te komen. Ruissen vindt het de hoogste tijd om in te grijpen. "Door de alsmaar groeiende wolvenpopulatie zien we de aanvallen op vee toenemen, en het is uiterst zorgelijk dat de wolf steeds dichter bij de mens komt."

Tegenstanders zijn onder meer te vinden bij de elf Europese Partijen voor de Dieren. Die hebben de EU-lidstaten vorige week gezamenlijk opgeroepen niet te tornen aan de strikt beschermde status van de wolf. Verlaging van die status vinden zij onwenselijk en contraproductief. "Zelfs met de huidige strikt beschermde status mag onder voorwaarden worden afgeweken van het verbod om wolven te verstoren of te doden, ter bescherming van landbouw en volksgezondheid. Als de strikt beschermde status wordt geschrapt, zijn de voorwaarden voor afschot veel minder streng."

Als de Conventie van Bern met het verzoek van de EU dinsdag instemt, kan er later alsnog bezwaar tegen worden aangetekend. Als er minimaal zeventien leden van het verdrag binnen drie maanden tegen het besluit ageren, vervalt de goedkeuring alsnog en blijft de status van de wolf zoals die nu is.

Meer uit Buitenland

Witte Huis: niet gevraagd om verlenging staakt-het-vuren met Iran

WASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.

44 minuten geleden
Paus feestelijk onthaald in Kameroen

YAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.

1 uur geleden
Veiligheidskabinet Israël bijeen over bestand Libanon

JERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.

4 uur geleden
VN-experts pleiten voor stoppen wapenleveranties aan Israël

NEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Verenigde Staten nog in contact met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.

6 uur geleden
FT: BBC gaat 2000 banen schrappen, ongeveer 10 procent van totaal

LONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.

6 uur geleden
Opnieuw schietpartij op Turkse school, meerdere doden

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - In het zuiden van Turkije heeft voor de tweede dag op rij een schietpartij op een middelbare school plaatsgevonden. Gouverneur Mükerrem Ünlüer van Kahramanmaras heeft bekendgemaakt dat drie leerlingen en een leraar zijn omgekomen. Ook zijn er twintig gewonden.

7 uur geleden