Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Trump noemt akkoord met Iran niet definitief

President Trump noemt akkoord met Iran niet definitief

ÉVIAN-LES-BAINS (ANP/RTR) - Het document met vredesafspraken tussen de VS en Iran is niet definitief. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump tijdens de G7-top in het Franse Évian-les-Bains. "Als ik het er toch niet mee eens ben, of als ze zich niet gedragen, gaan we weer op ze schieten en bommen op hun hoofd gooien."

Onder meer persbureau Bloomberg zegt de tekst van het document in handen te hebben. Er worden veertien punten genoemd, waaronder dat de VS gaat meewerken aan een plan voor de wederopbouw van Iran, waar zeker 300 miljard dollar (circa 259 miljard euro) mee gemoeid is.

Volgens het Iraanse staatspersbureau Tasnim is dat document incompleet. Zo zou onder meer de clausule over het openen van de Straat van Hormuz onjuistheden bevatten. Iran maakte maandag bekend dat het "servicekosten" gaat rekenen bij doorgang door de belangrijke zeestraat. Dit zou op het laatste moment aan het akkoord zijn toegevoegd. In de versie die Bloomberg in handen heeft, staat hier niets over geschreven.

CNN heeft het document ook in handen. Een Amerikaanse functionaris heeft aan de nieuwssite bevestigd dat de tekst overeenkomt met het akkoord dat maandag digitaal werd ondertekend door de VS en Iran. Vrijdag wordt een officiële ondertekeningsceremonie gehouden in Zwitserland. Het kan zijn dat de bewoording in de tussentijd wordt aangepast. Na de ceremonie beginnen de onderhandelingen over een definitief einde aan het conflict.

Meer uit Buitenland

Aardbeving in Venezuela lijkt zwaarste sinds 1900

CARACAS (ANP/AFP) - Venezuela lijkt getroffen te zijn door de zwaarste aardbeving in meer dan een eeuw. Dat komt naar voren uit data van de Amerikaanse geologische dienst USGS.

14 minuten geleden
AFP: gebouwen ingestort in zwaarst getroffen staat Venezuela

LA GUAIRA (ANP/AFP) - Door de aardbevingen in Venezuela zijn in de staat La Guaira zeker tientallen gebouwen ingestort, meldt een verslaggever van het persbureau AFP. De stroom is uitgevallen en "talloze mensen" zijn in het puin op zoek naar hun naasten. Waarnemend president Delcy Rodríguez zei eerder dat La Guaira het zwaarst getroffen is, maar de precieze omvang is nog onduidelijk.

16 minuten geleden
Venezolaanse oppositieleider Machado roept op tot solidariteit

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft de slachtoffers van de zware dubbele aardbeving in haar land "al onze kracht, geloof en gebeden" gewenst. Ze roept "alle Venezolanen, zowel binnen als buiten onze grenzen" en de internationale gemeenschap op om te helpen.

1 uur geleden
Klimaatchef VN: hittegolf Europa prijs voor fossiele vervuiling

GENÈVE (ANP/AFP) - De klimaatchef van de Verenigde Naties linkt de extreme temperaturen die Europa teisteren aan klimaatverandering. "De zware hittegolf in Europa draagt onmiskenbaar de sporen van de klimaatcrisis", zegt topman Simon Stiell in een verklaring. "Het is de zoveelste tol die we betalen voor de uitstoot van fossiele brandstoffen die onze planeet doet opwarmen."

1 uur geleden
Landen bieden Venezuela hulp na dodelijke aardbevingen

CARACAS (ANP/AFP) - Landen rond Venezuela en verderop hebben hulp beloofd na de dodelijke dubbele aardbeving die Venezuela getroffen heeft. Onder meer Mexico, Cuba en El Salvador zeggen dat hulp onderweg is.

2 uur geleden
Hulporganisaties zoeken en inventariseren na bevingen Venezuela

CARACAS (ANP) - Het Venezolaanse Rode Kruis is bezig met reddingswerkzaamheden in de gebieden die door twee zware aardbevingen zijn getroffen. Op beelden die de organisatie op Instagram heeft geplaatst, is te zien dat gezocht wordt in het puin. Hulporganisaties brengen nog in kaart wat precies nodig is aan steun en spullen.

2 uur geleden
Code rood in deel België op vrijdag om temperaturen tot 40 graden

BRUSSEL (ANP) - Het Belgische weerinstituut KMI heeft voor vrijdag code rood afgegeven voor de provincies Luik en Limburg om de hitte. De temperatuur kan oplopen tot 40 graden in de provincies in het oosten van België.

3 uur geleden