
‘Inspireren en gebruik maken van elkaars netwerk’
VLISSINGEN - Een kantoorpand alleen voor vrouwelijke ondernemers. Niet iedereen weet het, maar het bestaat in Vlissingen. In een bedrijfspand aan de Edisonweg hebben zo’n vijftien onderneemsters hun vaste werkplek. “Dat werkt goed, elkaar inspireren en gebruik maken van elkaars netwerk heeft een meerwaarde,” aldus Elly Hilgers van Zij & Zigzag.
Het kantoor Zij & Zigzag is een initiatief van de Stichting Zigzag. “Zigzag staat voor Zeeuwse Innovatie Groep en Zeeuwse Aanjaag Groep,” verduidelijkt Elly Hilgers, coördinator van Zigzag. “We ondersteunen Zeeuwse ondernemers die een innovatief plan hebben. De kantoorruimtes voor vrouwelijke ondernemers is er sinds 2018 en is niet alleen bedoeld als werkplek maar juist ook als ontmoetingsplek.”
Minder risico’s
Volgens Hilgers zijn er wezenlijke verschillen tussen mannelijke en vrouwelijke ondernemers. “We hebben een jaar lang onderzocht waar vrouwelijke ondernemers behoefte aan hebben en kwamen er toen achter dat er toch vraag was naar een eigen plek voor vrouwelijke ondernemers. Het is nu eenmaal zo dat vrouwen anders ondernemen dan mannen; ze starten hun bedrijf vaak wat langzamer, nemen minder risico’s. Ik merk echt dat vrouwen er voor zorgen dat ze echt alles in de vingers hebben voordat ze van start gaan.”
Vrijmibo
De onderneemsters die hun werkplek in het kantoorpand hebben komen uit zeer diverse sectoren. “Een kindercoach, een fotograaf, jurist, advocaat, vitaliteitscoach, digiconsulent, echt van alles. Sommige werkplekken worden gedeeld want de meeste werken niet fulltime en komen hier één of twee dagen in de week om te werken. En vrijdag vanaf vier uur drinken we samen wat en praten we bij, dat is altijd erg gezellig. Daar halen we ook onze kracht uit: de verbinden, elkaar inspireren maar ook gewoon elkaar tips geven over praktische zaken. Zo van: hoe pak jij dat aan?”
Aanjaagsubsidie
Zigzag is er echter niet alleen voor vrouwelijke ondernemers. “Onze hoofdtaak is het beheren van het aanjaagfonds,” vertelt Hilgers. “We beheren een fonds waarmee vernieuwende initiatieven mede mogelijk gemaakt kunnen worden. Ons doel is om economische ontwikkelingen in Zeeland te stimuleren. Dat kan een financiële ondersteuning zijn of meedenken op een onafhankelijke manier. Het gaat om bedragen van hooguit een paar duizend euro; kleine injecties om ondernemers een stapje verder te helpen of om bijvoorbeeld een ondernemingsplan te maken.”
Laagdrempelig
En zo hebben al heel wat Zeeuwse ondernemers een steuntje in de rug gekregen van het aanjaagfonds. “Ik vind het heerlijk als mensen goeie ideeën hebben en dan help ik graag mee. Een voordeel is ook dat we een particulier fonds zijn en een aanvraag vaak minder ingewikkeld is dan wanneer een ondernemer bij een overheidsfonds aanklopt. Wij proberen sowieso om op een laagdrempelige manier innovatieve initiatieven te helpen realiseren.”
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN- Bij een eenzijdig ongeval op de Rozengracht is rond middernacht een fietser ten val gekomen. De hulpdiensten kwamen met spoed ter plaatse. Medewerkers van de ambulancedienst verleenden eerste hulp. Daarna werd het slachtoffer met spoed overgebracht naar het ziekenhuis. Waardoor de fietser ten val kwam is niet duidelijk.
1 dag geledenVLISSINGEN- Twee medewerkers van de Jumbo aan de Papegaaienburg zijn vrijdagavond onwel geworden tijdens het uitvoeren van hun werkzaamheden. De hulpdiensten kwamen met spoed ter plaatse. De brandweer had de oorzaak snel gevonden. In één van de koelingen was sprake van een lekkage. Hierdoor was een gevaarlijke stof gaan lekken waardoor de medewerkers zich niet goed voelden. Medisch personeel van de ambulancedienst keek beide personen na. Het is niet duidelijk of iemand overgebracht is naar het ziekenhuis.
1 dag geledenVLISSINGEN - Het deelnemersveld voor het 27e HZ Schaaktoernooi is bijna compleet.
1 dag geledenRITTHEM - In Ritthem vindt zaterdag (5 juli) een wedstrijd ringrijden plaats.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Terwijl we massaal klagen over dure boodschappen, hoge energieprijzen en dure benzine gaat bijna 82 procent van de Zeeuwen deze zomer toch 'gewoon' op vakantie. Dat is net iets onder het landelijk gemiddelde. Spanje en Duitsland zijn - naast een trip in eigen land - de populairste bestemmingen. Dat blijkt uit een panelonderzoek van Evisumservice.nl onder 1250 Nederlanders.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Op 5 en 19 juli, evenals op 2 en 16 augustus, organiseert wandelvereniging De Vrolijke Tippelaars duin- en strandtochten in en om Vlissingen.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Deze zomer vinden diverse concerten plaats in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Elke vrijdagmiddag om 12.00 uur bespelen organisten uit onder meer Zeeland, Amsterdam, Rotterdam en Den Haag het Flentroporgel.
2 dagen geleden