Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inspectie: werknemers Schiphol ademen kankerverwekkende stoffen in

Inspectie: werknemers Schiphol ademen kankerverwekkende stoffen in

DEN HAAG (ANP) - Werknemers op het platform van Schiphol worden onnodig blootgesteld aan kankerverwekkende stoffen. Dat zagen inspecteurs van de Nederlandse Arbeidsinspectie (NLA) tijdens hun bezoeken aan het vliegveld. De medewerkers staan te vaak in de straal ('jet blast') van vliegtuigen terwijl ze op het platform aan het werk zijn. De inspecteurs zagen daarbij ook dat de hulpmotoren te veel gebruikt worden.

De arbeidsinspectie wijst erop dat de omstandigheden van werknemers in de bagage- en vrachtafhandeling op Schiphol onvoldoende zijn. De luchthaven en de bedrijven die hiervoor verantwoordelijk zijn, doen volgens de inspectie ook te weinig om de problemen op te lossen.

Emissievrij taxiën is nog niet ingevoerd en de vertrekmethodes zijn veelal nog niet aangepast, signaleert de arbeidsinspectie. Aankomende vliegtuigen met draaiende straalmotoren staan niet in een aparte zone en eigenlijk zouden vliegtuigen altijd moeten taxiën met een minimaal aantal motoren. Hieruit concluderen de inspecteurs dat Schiphol de blootstelling aan kerosine-uitstoot onvoldoende geminimaliseerd heeft. Verder zien ze het ook als een overtreding dat het plan om kerosine-uitstoot te verminderen onvolledig is.

Te zware koffers

Eisen van de arbeidsinspectie moeten ertoe leiden dat Schiphol vertrek- en aankomstprocedure aanpast. Dit is in het belang van de werknemers van Schiphol, benadrukt de inspectie. Die moeten zo min moeten blootgesteld worden aan kerosine- en dieseluitstoot. Anders kan dit "ernstige gezondheidsklachten hebben, zoals longkanker, blaaskanker, COPD en hart- en vaatziekten". De NLA wijst erop dat beroepskanker jaarlijks naar schatting zo'n 2250 doden eist in Nederland.

Een ander probleem dat nog steeds voorkomt, is dat medewerkers vaak te veel zware koffers en tassen moeten tillen. Volgens de richtlijnen zou iemand maximaal 216 koffers per dag mogen tillen. Terwijl als het druk is een medewerker vaak tweehonderd koffers per uur tilt. Hulpmiddelen om te tillen worden vaak niet gebruikt en de arbeidsinspectie stelt vast dat er te weinig technische innovatie heeft plaatsgevonden om dit probleem te verhelpen.

Meer uit Binnenland

PVV in Rucphen in gesprek over deelname college van B&W

RUCPHEN (ANP) - De PVV gaat mogelijk ook in de Brabantse gemeente Rucphen meebesturen. De partij zegt in gesprek te zijn over deelname aan een nieuw college van burgemeester en wethouders en dat "als een belangrijke stap én als waardering voor onze inspanningen" te beschouwen.

1 uur geleden
Revalidatiecentra bevestigen hack, ook tbs-kliniek getroffen

DEN HAAG (ANP) - Meerdere revalidatiecentra laten donderdag weten getroffen te zijn door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Ook de Van der Hoeven Kliniek, een centrum voor klinische forensische psychiatrie, geeft aan dat er patiëntgegevens zijn gestolen. "We staan continu in contact met ChipSoft. Zodra er meer informatie is, horen we dit direct van hen", aldus de tbs-kliniek.

1 uur geleden
Zo'n 100 mensen lopen mars in Utrecht voor slachtoffers Libanon

UTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.

7 uur geleden
Ook medische patiëntgegevens gestolen bij hack ChipSoft

AMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.

8 uur geleden
Kunstroofverdachte vraagt rechtbank om akkoord procesafspraken

ASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.

13 uur geleden
Van den Brink doet 'alles wat nodig is' voor steun asielwetten

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink gaat deze week hard zijn best doen om in de Eerste Kamer steun te krijgen voor de twee strenge asielwetten. "Jazeker wel. Ik zet alles in wat nodig is", zei de CDA-bewindsman donderdagmiddag tegen journalisten. Die steun voor één van deze wetten is onzeker geworden toen de PVV woensdag bekendmaakte wél voor de wetten van partijgenoot Marjolein Faber te stemmen, maar niet voor de reparatie van de toevoeging die een illegaal verblijf strafbaar maakt.

13 uur geleden
Gestolen helm volgende week weer te zien in Roemeens museum

BOEKAREST (ANP) - De Roemeense kunstschatten die begin 2025 werden gestolen uit het Drents Museum in Assen zullen snel weer te zien zijn in Roemenië. Het Roemeense ministerie van Cultuur heeft aangekondigd dat de gouden helm van Cotofenesti en de twee Dacische armbanden dinsdag worden gepresenteerd in het Nationaal Historisch Museum in Boekarest.

13 uur geleden