Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inspectie J&V gaat rellen na Ajax - Maccabi Tel Aviv onderzoeken

Inspectie J&V gaat rellen na Ajax - Maccabi Tel Aviv onderzoeken

AMSTERDAM (ANP) - De Inspectie Justitie en Veiligheid gaat de gebeurtenissen in Amsterdam na de voetbalwedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv afgelopen donderdagnacht onderzoeken. De inspectie gaat onder meer kijken naar de manier waarop de politie en de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) hun werk hebben gedaan.

Voor en na de wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA waren er ongeregeldheden in de hoofdstad. Vijf Maccabi-supporters raakten zodanig gewond dat ze naar het ziekenhuis moesten voor behandeling. Daarnaast raakten twintig tot dertig supporters van de club lichtgewond.

Burgemeester Femke Halsema had, met het oog op het samenvallen van de voetbalwedstrijd en de herdenking van de Kristallnacht afgelopen donderdag, gevraagd om een extra dreigingsinschatting bij de NCTV. Die liet weten dat er "geen concrete dreiging" was "richting de herdenking of de aanwezigen", zo bleek vrijdag uit een Kamerbrief van minister van Justitie en Veiligheid David van Weel. Wel geldt in het hele land al enige tijd het op een na hoogste dreigingsniveau, wat inhoudt dat de kans op een aanslag reëel wordt geacht.

De nadruk van het inspectie-onderzoek komt te liggen op "de informatie-uitwisseling en samenwerking tussen politie, NCTV en overige partners", zo staat in een verklaring. "De Inspectie JenV onderzoekt onder meer op basis van welke informatie de politie welke maatregelen heeft genomen. Ook onderzoekt zij welke dreigingsinschatting en andere informatie vanuit NCTV gedeeld is en met wie in voorbereiding op en tijdens de ongeregeldheden."

Meer uit Binnenland

Opnieuw doden bij Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.

5 uur geleden
Niet 200 maar ruim 400 aanhoudingen bij XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.

6 uur geleden
Iraanse delegatie vertrokken uit Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.

6 uur geleden
Politie houdt ruim 200 demonstranten aan na XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.

7 uur geleden
Politie begint ontruiming van door klimaatactivisten bezette A12

DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.

9 uur geleden
Ondanks verzet Kamer verlengt kabinet contract met DigiD-bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.

9 uur geleden
Gemeente: politie bereidt zich voor op opheffen blokkade op A12

UTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.

10 uur geleden