Insectenhotel onthuld als startsein van ontwikkeling 'Wonen in Park Tholen'
THOLEN - De stad Tholen krijgt woninguitbreiding. Vorige maand tekenden wethouder Peter Hoek namens de gemeente Tholen, en Paul van den Heuvel, directeur Novaform Vastgoedontwikkelaars vestiging Eindhoven, een overeenkomst voor de ontwikkeling van een nieuwe woonwijk aan de noordzijde van Tholen: ‘Wonen in Park Tholen’.
Sinds het najaar van 2022 werken ontwikkelaar en gemeente samen aan de ontwikkeling van deze locatie. Zo ging het participatietraject van start, waarbij omwonenden kennis maakten met het plan en hun ideeën, wensen en zorgen konden delen. De volgende stap is het realiseren van een bestemmingsplan het Wonen in Park Tholen mogelijk te maken.
Wethouder Peter Hoek: “Het plan aan de Koningin Julianastraat krijgt terecht de naam Wonen in Park Tholen mee. Een prachtige natuurlijke invulling voor dit gebied!”
Insectenhotel
Nu wethouder Hoek op de projectlocatie een insectenhotel onthuld heeft, zijn de eerste ‘bewoners’ van Park Tholen welkom: de insecten. Het insectenhotel is ook een informatiebord om de projectlocatie aan te geven en voegt nog voor er een woning gebouwd is al waarde toe. Het insectenhotel krijgt pas een definitieve plek in het park als het project Wonen in Park Tholen voltooid is.
Van polder naar park met woningen
‘Wonen in Park Tholen’ staat straks in verbinding met de bestaande wijk Dalempolder. De woningen komen te liggen in het gebied tussen de Koningin Julianastraat en Nieuwe Postweg. Het plan biedt bovengemiddeld veel ruimte aan groen en water en kent een divers woonprogramma dat doorstroom in Tholen mogelijk maakt en aantrekkelijk is voor nieuwe aanwas van buitenaf. Het zal een mix van duurzame woningen worden, bedoeld voor starters, senioren, gezinnen en kleine huishoudens. Dat deze woningen met hun voeten in het park staan, maakt dit project uniek. Meer dan de helft van het plangebied wordt ingevuld als park. Een nieuw park voor heel Tholen met een mooie combinatie van water en groen, een variëteit aan wandelpaden en fietsvoorzieningen, en dit alles klimaatadaptief ingericht.
In Park Tholen loop je een rondje met je hondje, spelen kinderen echt in de natuur, zijn auto’s uit het zicht geparkeerd, en woon je ook nog eens in een duurzame woning.
Planning
Het ontwerp bestemmingsplan is begin februari door het college beoordeeld en wordt binnenkort gepubliceerd. “De aankomende maanden gaan we hard aan de slag om de plannen verder uit te werken. De verwachting is dat dit najaar de verkoop van de eerste fase start. In de loop van de zomer volgt meer duidelijkheid over de woningtypes en de eerste conceptbeelden van de architect. De bouw van de eerste woningen start naar verwachting medio 2024.”
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - Op negen locaties verspreid over Nederland vierden duizenden bezoekers afgelopen zaterdag de aardappeloogst tijdens de zesde Nationale Aardappelrooidag. Onder het thema 'Aardappelliefde' ontdekten jong en oud waar hun aardappelen vandaan komen, door zelf de handen uit de mouwen te steken en aardappelen te rooien. In totaal werd ruim 50.000 kilo aardappelen gerooid.
1 uur geledenTHOLEN - Op papier vooraf was de derde etappe van de ZLM Tour geen makkie met tweemaal een passage over de Oesterdam. Maar met regen en een stormachtige windkracht zes uit het westen was het voor de renners helemaal afzien. Na de start in Roosendaal wachtte de renners na een slinger via Steenbergen voor de eerste maal de ruim 10 kilometer lange strijd tegen de elementen op de Oesterdam. Na iets meer dan 200 kilometer over de Zeeuwse en West-Brabantse wegen was het Max Walscheid namens Lidl-Trek die op de Bergse Gertrudisboulevard het hardste mocht juichen.
5 uur geledenANNA JACOBAPOLDER - Op zaterdag 19 september wordt op de begraafplaats aan de Langeweg in Anna Jacobapolder stilgestaan bij verzetsheld Piet Avontuur. Om 16.15 uur brengt een piper van Deep Respect Pipes & Drums een muzikaal eerbetoon bij het monument dat aan Avontuur is gewijd.
8 uur geledenTHOLEN - Tholen maakt zich op voor een nieuwe editie van de Avond4Daagse. Van maandag 7 tot en met donderdag 10 september kunnen wandelaars vier avonden lang op pad door Tholen Stad. Het is alweer de 31e keer dat Stichting Tholen Sterk het evenement organiseert.
1 dag geledenROOSENDAAL - Na jaren van plannen komt de bouw van het nieuwe Bravis ziekenhuis op De Bulkenaar steeds dichterbij. In oktober wordt begonnen met de inrichting van de bouwplaats. Wie alvast wil zien hoe het ziekenhuis en het omliggende landschapspark eruit komen te zien, kan zaterdag 26 september terecht op een informatiemarkt in Roosendaal.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM - Wie in het weekend van 11 tot en met 14 september over de A4 tussen België en Bergen op Zoom moet, doet er goed aan vooraf de route te checken. Door werkzaamheden gaat de snelweg een heel weekend dicht richting Bergen op Zoom en zijn ook andere verbindingen afgesloten.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Basisschoolkinderen van 4 tot en met 12 jaar kunnen op donderdag 17 september van 18.00 tot 20.00 uur gratis meedoen met het Leefstijlevent op het parkeerterrein van de tennisclub, Stoofweg 3, in Sint-Annaland. Tijdens deze gezellige en actieve avond staan samen spelen, bewegen en kennismaken met lokale organisaties en verenigingen centraal. Graag vooraf aanmelden via jijoptholen.nl.
2 dagen geleden