Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Insectenhotel onthuld als startsein van ontwikkeling 'Wonen in Park Tholen'

Insectenhotel onthuld als startsein van ontwikkeling 'Wonen in Park Tholen'

THOLEN - De stad Tholen krijgt woninguitbreiding. Vorige maand tekenden wethouder Peter Hoek namens de gemeente Tholen, en Paul van den Heuvel, directeur Novaform Vastgoedontwikkelaars vestiging Eindhoven, een overeenkomst voor de ontwikkeling van een nieuwe woonwijk aan de noordzijde van Tholen: ‘Wonen in Park Tholen’.

Sinds het najaar van 2022 werken ontwikkelaar en gemeente samen aan de ontwikkeling van deze locatie. Zo ging het participatietraject van start, waarbij omwonenden kennis maakten met het plan en hun ideeën, wensen en zorgen konden delen. De volgende stap is het realiseren van een bestemmingsplan het Wonen in Park Tholen mogelijk te maken.

Wethouder Peter Hoek: “Het plan aan de Koningin Julianastraat krijgt terecht de naam Wonen in Park Tholen mee. Een prachtige natuurlijke invulling voor dit gebied!”

Insectenhotel
Nu wethouder Hoek op de projectlocatie een insectenhotel onthuld heeft, zijn de eerste ‘bewoners’ van Park Tholen welkom: de insecten. Het insectenhotel is ook een informatiebord om de projectlocatie aan te geven en voegt nog voor er een woning gebouwd is al waarde toe. Het insectenhotel krijgt pas een definitieve plek in het park als het project Wonen in Park Tholen voltooid is.

Van polder naar park met woningen
‘Wonen in Park Tholen’ staat straks in verbinding met de bestaande wijk Dalempolder. De woningen komen te liggen in het gebied tussen de Koningin Julianastraat en Nieuwe Postweg. Het plan biedt bovengemiddeld veel ruimte aan groen en water en kent een divers woonprogramma dat doorstroom in Tholen mogelijk maakt en aantrekkelijk is voor nieuwe aanwas van buitenaf. Het zal een mix van duurzame woningen worden, bedoeld voor starters, senioren, gezinnen en kleine huishoudens. Dat deze woningen met hun voeten in het park staan, maakt dit project uniek. Meer dan de helft van het plangebied wordt ingevuld als park. Een nieuw park voor heel Tholen met een mooie combinatie van water en groen, een variëteit aan wandelpaden en fietsvoorzieningen, en dit alles klimaatadaptief ingericht.

In Park Tholen loop je een rondje met je hondje, spelen kinderen echt in de natuur, zijn auto’s uit het zicht geparkeerd, en woon je ook nog eens in een duurzame woning. 

Planning
Het ontwerp bestemmingsplan is begin februari door het college beoordeeld en wordt binnenkort gepubliceerd. “De aankomende maanden gaan we hard aan de slag om de plannen verder uit te werken. De verwachting is dat dit najaar de verkoop van de eerste fase start. In de loop van de zomer volgt meer duidelijkheid over de woningtypes en de eerste conceptbeelden van de architect. De bouw van de eerste woningen start naar verwachting medio 2024.”

Meer uit Tholen

Oudere fietsers leren tijdens Doortrapdag Tholen hoe ze ongevallen voorkomen

THOLEN - Veiliger fietsen tot je honderdste, wie wil dat nou niet? Op woensdag 15 april kunnen 55-plussers op Tholen meedoen aan de Doortrapdag. Ze krijgen tips van specialisten, zoals een fysiotherapeut en een fietsenmaker, en leren veilig fietsen op een oefenparcours. De dag wordt afgesloten met een groepsfietstocht.

1 uur geleden
Flex rijdt vanaf 20 april ook op Tholen: Dit zijn alle hub-opstappunten

THOLEN - De Flex is vanaf maandag 20 april ook beschikbaar in de gemeente Tholen. Onlangs zijn in alle kernen al groene hub-borden geplaatst. Er zijn meer dan zeventig opstapplaatsen. Met dit flexibele vervoer kun je wanneer je wil door heel Zeeland reizen, ook 's avonds en in het weekend.

3 uur geleden
Sterke concurrentie: Zo keerde Jan van Tienen terug in de finaleweek van De Slimste Mens

BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Jan van Tienen maakte woensdagavond zijn opwachting in de finaleweek van De Slimste Mens. De oud-Tholenaar werd in meerdere afleveringen de slimste van de dag en keerde daarom terug. Maar al snel bleek dat hij het nu een stuk lastiger had.

5 uur geleden
Vrijwilligers gezocht voor klusdag bij zwembaden De Spetter en Haestinge

THOLEN/SINT-MAARTENSDIJK - Op 5 mei openen de gemeentelijke zwembaden De Spetter in Tholen en Haestinge in Sint-Maartensdijk weer hun deuren. Om de zwembaden klaar te maken voor het nieuwe seizoen is er op zaterdag 11 april een klusdag.

22 uur geleden
Bravis haalt uit voorzorg systemen offline na hack met gijzelsoftware

WEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis Ziekenhuis ondervindt ook hinder van het data-incident bij ChipSoft. Woensdagochtend werd bekend dat meerdere Brabantse ziekenhuizen hiermee te kampen hebben. Uit voorzorg heeft Bravis diverse systemen offline gehaald, zoals MijnBravis en de HiX Patiënt App. "De zorgverlening kan gewoon doorgang vinden. Voor zover bekend zijn er geen persoonsgegevens buitgemaakt", laat het ziekenhuis weten.

1 dag geleden
Deze oud-Tholenaar is vanavond te zien in de finaleweek van De Slimste Mens

BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Jan van Tienen is vanavond te zien in de finaleweek van De Slimste Mens. Hij neemt het op tegen Bibi Roos en Maaike Schoon. Aan het eind van de week weten we of hij de winnaar van dit seizoen is.

1 dag geleden
Wel of niet goed geplaatst: VVD Tholen stelt vragen over locaties HUB-borden

THOLEN - De spreiding van de HUB-borden binnen de gemeente Tholen roept vragen op bij de VVD. De fractie vindt dat de borden niet altijd op logische plekken zijn geplaatst. Volgens hen is dat een gemiste kans. "Zeker in deze tijd van hoge brandstofprijzen, waardoor alternatieve vervoersmogelijkheden relevanter zijn dan ooit."

1 dag geleden