Insectenhotel onthuld als startsein van ontwikkeling 'Wonen in Park Tholen'
THOLEN - De stad Tholen krijgt woninguitbreiding. Vorige maand tekenden wethouder Peter Hoek namens de gemeente Tholen, en Paul van den Heuvel, directeur Novaform Vastgoedontwikkelaars vestiging Eindhoven, een overeenkomst voor de ontwikkeling van een nieuwe woonwijk aan de noordzijde van Tholen: ‘Wonen in Park Tholen’.
Sinds het najaar van 2022 werken ontwikkelaar en gemeente samen aan de ontwikkeling van deze locatie. Zo ging het participatietraject van start, waarbij omwonenden kennis maakten met het plan en hun ideeën, wensen en zorgen konden delen. De volgende stap is het realiseren van een bestemmingsplan het Wonen in Park Tholen mogelijk te maken.
Wethouder Peter Hoek: “Het plan aan de Koningin Julianastraat krijgt terecht de naam Wonen in Park Tholen mee. Een prachtige natuurlijke invulling voor dit gebied!”
Insectenhotel
Nu wethouder Hoek op de projectlocatie een insectenhotel onthuld heeft, zijn de eerste ‘bewoners’ van Park Tholen welkom: de insecten. Het insectenhotel is ook een informatiebord om de projectlocatie aan te geven en voegt nog voor er een woning gebouwd is al waarde toe. Het insectenhotel krijgt pas een definitieve plek in het park als het project Wonen in Park Tholen voltooid is.
Van polder naar park met woningen
‘Wonen in Park Tholen’ staat straks in verbinding met de bestaande wijk Dalempolder. De woningen komen te liggen in het gebied tussen de Koningin Julianastraat en Nieuwe Postweg. Het plan biedt bovengemiddeld veel ruimte aan groen en water en kent een divers woonprogramma dat doorstroom in Tholen mogelijk maakt en aantrekkelijk is voor nieuwe aanwas van buitenaf. Het zal een mix van duurzame woningen worden, bedoeld voor starters, senioren, gezinnen en kleine huishoudens. Dat deze woningen met hun voeten in het park staan, maakt dit project uniek. Meer dan de helft van het plangebied wordt ingevuld als park. Een nieuw park voor heel Tholen met een mooie combinatie van water en groen, een variëteit aan wandelpaden en fietsvoorzieningen, en dit alles klimaatadaptief ingericht.
In Park Tholen loop je een rondje met je hondje, spelen kinderen echt in de natuur, zijn auto’s uit het zicht geparkeerd, en woon je ook nog eens in een duurzame woning.
Planning
Het ontwerp bestemmingsplan is begin februari door het college beoordeeld en wordt binnenkort gepubliceerd. “De aankomende maanden gaan we hard aan de slag om de plannen verder uit te werken. De verwachting is dat dit najaar de verkoop van de eerste fase start. In de loop van de zomer volgt meer duidelijkheid over de woningtypes en de eerste conceptbeelden van de architect. De bouw van de eerste woningen start naar verwachting medio 2024.”
Meer uit Tholen
SINT ANNALAND - De politie heeft vrijdagmiddag een grote dumping van drugslabonderdelen aangetroffen rond een onverharde landweg aan de Molendijk. De brandweer heeft ter plekke metingen uitgevoerd om vast te stellen om wat voor materialen het ging.
13 uur geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 9: GroenLinks Tholen.
14 uur geledenTHOLEN - Leerlingen van zes basisscholen in de gemeente Tholen gaan op vrijdag 20 maart pannenkoeken bakken voor senioren. Onder het motto 'Jong bakt voor oud' bakken zij pannenkoeken voor opa's, oma's en andere ouderen uit de buurt.
16 uur geledenTHOLEN - Inwoners met betaalachterstanden wachten vaak te lang voordat ze hulp vragen. Om hen eerder te kunnen ondersteunen, is de gemeente Tholen dit jaar lid geworden van de Nederlandse Vereniging van Volkskredieten (NVVK). Zo kunnen inwoners op tijd hulp krijgen voordat ze dieper in de problemen raken.
1 dag geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 8: PvdA Tholen.
1 dag geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 7: Forum voor Democratie Tholen.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De nieuwe woonwijk Vroonstede II in Sint-Annaland krijgt straatnamen die verwijzen naar historische scheepstypen, zoals de Schoener, de Aak en de Blazer. De namen zijn een knipoog naar de maritieme geschiedenis in Zeeland.
1 dag geleden