Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Insectenhotel onthuld als startsein van ontwikkeling 'Wonen in Park Tholen'

Insectenhotel onthuld als startsein van ontwikkeling 'Wonen in Park Tholen'

THOLEN - De stad Tholen krijgt woninguitbreiding. Vorige maand tekenden wethouder Peter Hoek namens de gemeente Tholen, en Paul van den Heuvel, directeur Novaform Vastgoedontwikkelaars vestiging Eindhoven, een overeenkomst voor de ontwikkeling van een nieuwe woonwijk aan de noordzijde van Tholen: ‘Wonen in Park Tholen’.

Sinds het najaar van 2022 werken ontwikkelaar en gemeente samen aan de ontwikkeling van deze locatie. Zo ging het participatietraject van start, waarbij omwonenden kennis maakten met het plan en hun ideeën, wensen en zorgen konden delen. De volgende stap is het realiseren van een bestemmingsplan het Wonen in Park Tholen mogelijk te maken.

Wethouder Peter Hoek: “Het plan aan de Koningin Julianastraat krijgt terecht de naam Wonen in Park Tholen mee. Een prachtige natuurlijke invulling voor dit gebied!”

Insectenhotel
Nu wethouder Hoek op de projectlocatie een insectenhotel onthuld heeft, zijn de eerste ‘bewoners’ van Park Tholen welkom: de insecten. Het insectenhotel is ook een informatiebord om de projectlocatie aan te geven en voegt nog voor er een woning gebouwd is al waarde toe. Het insectenhotel krijgt pas een definitieve plek in het park als het project Wonen in Park Tholen voltooid is.

Van polder naar park met woningen
‘Wonen in Park Tholen’ staat straks in verbinding met de bestaande wijk Dalempolder. De woningen komen te liggen in het gebied tussen de Koningin Julianastraat en Nieuwe Postweg. Het plan biedt bovengemiddeld veel ruimte aan groen en water en kent een divers woonprogramma dat doorstroom in Tholen mogelijk maakt en aantrekkelijk is voor nieuwe aanwas van buitenaf. Het zal een mix van duurzame woningen worden, bedoeld voor starters, senioren, gezinnen en kleine huishoudens. Dat deze woningen met hun voeten in het park staan, maakt dit project uniek. Meer dan de helft van het plangebied wordt ingevuld als park. Een nieuw park voor heel Tholen met een mooie combinatie van water en groen, een variëteit aan wandelpaden en fietsvoorzieningen, en dit alles klimaatadaptief ingericht.

In Park Tholen loop je een rondje met je hondje, spelen kinderen echt in de natuur, zijn auto’s uit het zicht geparkeerd, en woon je ook nog eens in een duurzame woning. 

Planning
Het ontwerp bestemmingsplan is begin februari door het college beoordeeld en wordt binnenkort gepubliceerd. “De aankomende maanden gaan we hard aan de slag om de plannen verder uit te werken. De verwachting is dat dit najaar de verkoop van de eerste fase start. In de loop van de zomer volgt meer duidelijkheid over de woningtypes en de eerste conceptbeelden van de architect. De bouw van de eerste woningen start naar verwachting medio 2024.”

Meer uit Tholen

Vernieuwbouw Het Kompas was met jaar uitgesteld door wijziging in de plannen

ANNA JACOBAPOLDER - De verbouw van basisschool Het Kompas in Anna Jacobapolder is met een jaar uitgesteld omdat de plannen op het laatste moment zijn veranderd van renovatie naar vernieuwbouw. Daardoor is meer voorbereiding nodig en bleek uitvoering in de zomer van 2026 niet haalbaar. De start staat nu gepland voor 2027.

19 uur geleden
Zestien duo’s strijden om titel Thools kampioenschap jeu de boules

THOLEN - Zestien tweetallen uit verschillende woonkernen strijden van maandag 29 juni tot en met vrijdag 3 juli in Oud-Vossemeer weer om het Thools kampioenschap jeu de boules.

23 uur geleden
Herstelwerk na herstelwerk: De Spetter tijdelijk dicht door loslatende coating

THOLEN - Buitenzwembad De Spetter in Tholen gaat vanaf maandag tijdelijk dicht voor herstelwerkzaamheden. De coating die begin juni als tijdelijke oplossing op de tegels is aangebracht, laat op sommige plekken los. Hoelang het zwembad gesloten blijft, is onbekend. Dat kan volgens de gemeente enkele dagen of een week zijn.

1 dag geleden
Vrijdag code rood in een groot deel van Nederland in verband met extreme hitte

ZEELAND - Het is vandaag zeer warm en daarvoor geldt al code oranje, maar morgen wordt het nog warmer. En dus is na overleg tussen diverse instanties besloten code rood af te kondigen. Morgen is er namelijk in een groot deel van het land sprake van extreme hitte. Alleen voor het noorden en Zeeland geldt morgen code oranje, in de andere provincies geldt dus het rode weeralarm. Code rood geldt vanaf vannacht 0.00 uur tot 23.00 uur. 

1 dag geleden
Hitte duwt beton omhoog: Schade op weg tussen Poortvliet en Sint-Annaland

POORTVLIET/SINT-ANNALAND - Door de aanhoudende hitte is op de weg tussen Poortvliet en Sint-Annaland schade ontstaan. Delen van het wegdek zijn omhoog gekomen doordat het beton is uitgezet. Meerdere auto's raakten beschadigd en dus is de weg op twee plekken deels afgezet.

1 dag geleden
Met frisse energie wil nieuwe wethouder Knulst (36) werken aan de leefomgeving

THOLEN - Kees Knulst (36) is eind mei geïnstalleerd als nieuwe wethouder in de gemeente Tholen. De pas 36 jaar jonge Smerdiekenaar begint daarmee aan zijn eerste termijn als bestuurder. Hij wil zich inzetten voor een leefbare en goed verbonden gemeente. "Het draait niet om mij, maar om het grotere geheel."

1 dag geleden
Nieuw kunstgebit? Loop in juli vrijblijvend binnen en ontdek de mogelijkheden

[Advertorial] BERGEN OP ZOOM - Op dinsdag 26 mei vond de Dag van de Tandprotheticus plaats, een bijzondere dag waarop we onze deuren openden voor het publiek. Bezoekers konden vrijblijvend hun vragen stellen en zelf zien welke stappen er nodig zijn om een gebit te maken. Van de traditionele ambachtelijke methode tot de nieuwste digitale printtechnieken: het was er allemaal te zien.

2 dagen geleden