Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Insectenhotel onthuld als startsein van ontwikkeling 'Wonen in Park Tholen'

Insectenhotel onthuld als startsein van ontwikkeling 'Wonen in Park Tholen'

THOLEN - De stad Tholen krijgt woninguitbreiding. Vorige maand tekenden wethouder Peter Hoek namens de gemeente Tholen, en Paul van den Heuvel, directeur Novaform Vastgoedontwikkelaars vestiging Eindhoven, een overeenkomst voor de ontwikkeling van een nieuwe woonwijk aan de noordzijde van Tholen: ‘Wonen in Park Tholen’.

Sinds het najaar van 2022 werken ontwikkelaar en gemeente samen aan de ontwikkeling van deze locatie. Zo ging het participatietraject van start, waarbij omwonenden kennis maakten met het plan en hun ideeën, wensen en zorgen konden delen. De volgende stap is het realiseren van een bestemmingsplan het Wonen in Park Tholen mogelijk te maken.

Wethouder Peter Hoek: “Het plan aan de Koningin Julianastraat krijgt terecht de naam Wonen in Park Tholen mee. Een prachtige natuurlijke invulling voor dit gebied!”

Insectenhotel
Nu wethouder Hoek op de projectlocatie een insectenhotel onthuld heeft, zijn de eerste ‘bewoners’ van Park Tholen welkom: de insecten. Het insectenhotel is ook een informatiebord om de projectlocatie aan te geven en voegt nog voor er een woning gebouwd is al waarde toe. Het insectenhotel krijgt pas een definitieve plek in het park als het project Wonen in Park Tholen voltooid is.

Van polder naar park met woningen
‘Wonen in Park Tholen’ staat straks in verbinding met de bestaande wijk Dalempolder. De woningen komen te liggen in het gebied tussen de Koningin Julianastraat en Nieuwe Postweg. Het plan biedt bovengemiddeld veel ruimte aan groen en water en kent een divers woonprogramma dat doorstroom in Tholen mogelijk maakt en aantrekkelijk is voor nieuwe aanwas van buitenaf. Het zal een mix van duurzame woningen worden, bedoeld voor starters, senioren, gezinnen en kleine huishoudens. Dat deze woningen met hun voeten in het park staan, maakt dit project uniek. Meer dan de helft van het plangebied wordt ingevuld als park. Een nieuw park voor heel Tholen met een mooie combinatie van water en groen, een variëteit aan wandelpaden en fietsvoorzieningen, en dit alles klimaatadaptief ingericht.

In Park Tholen loop je een rondje met je hondje, spelen kinderen echt in de natuur, zijn auto’s uit het zicht geparkeerd, en woon je ook nog eens in een duurzame woning. 

Planning
Het ontwerp bestemmingsplan is begin februari door het college beoordeeld en wordt binnenkort gepubliceerd. “De aankomende maanden gaan we hard aan de slag om de plannen verder uit te werken. De verwachting is dat dit najaar de verkoop van de eerste fase start. In de loop van de zomer volgt meer duidelijkheid over de woningtypes en de eerste conceptbeelden van de architect. De bouw van de eerste woningen start naar verwachting medio 2024.”

Meer uit Tholen

Tweede aanvraagronde voor ontheffing Westerscheldetunnel start 5 oktober

ZEELAND - Organisaties kunnen vanaf maandag 5 oktober opnieuw een ontheffing aanvragen voor de periode waarin de Westerscheldetunnel wordt afgesloten. In deze tweede aanvraagronde kunnen voor het eerst ook organisaties die collectief personenvervoer verzorgen een aanvraag indienen. Daarnaast kunnen bedrijven en organisaties in het vracht- en goederenvervoer en noodzakelijk werkverkeer opnieuw een aanvraag doen.

10 uur geleden
Interkerkelijk Mannenkoor Tholen geeft zomerconcert in de Koorkerk

THOLEN - Op zaterdagmiddag 3 oktober verzorgt het Interkerkelijk Mannenkoor Tholen (IMT) een sfeervol zomerconcert in de Koorkerk in Tholen.

12 uur geleden
Hobbymarkt keert na een jaar afwezigheid terug in Oud-Vossemeer

OUD-VOSSEMEER - De Vosmeerse hobbymarkt keert na een jaar afwezigheid weer terug. In dorpshuis De Vossenkuil laten komende zaterdag een twintigtal creatievelingen met veel passie en plezier hun hobby zien aan bezoekers. De entree is gratis.

16 uur geleden
Thools Bierfestival maakt zich op voor nieuwe editie met regionale brouwers

THOLEN - Het Thools Bierfestival brengt dit weekend weer regionale brouwerijen samen voor een nieuwe editie. In de tuin van de Gasthuiskapel laten vijf brouwers bezoekers kennismaken met zo'n vijftig verschillende speciaalbieren.

1 dag geleden
ProRail werkt aan Zeeuwse Lijn: geen treinen tussen Bergen op Zoom en Goes

WEST-BRABANT/ZEELAND - ProRail voert van vrijdag 2 oktober tot maandag 5 oktober werkzaamheden uit aan de Zeeuwse Lijn. Op verschillende locaties in Zeeland wordt aan het spoor gewerkt. Daardoor rijden er tijdelijk geen treinen tussen Bergen op Zoom en Goes.

1 dag geleden
Nieuw Bravis trekt honderden bezoekers, maar vertrek uit Bergen op Zoom blijft gevoelig

WEST-BRABANT/THOLEN - Hoe bereikbaar wordt het nieuwe Bravis ziekenhuis en waar kunnen bezoekers straks parkeren? Dat waren zaterdag veelgestelde vragen tijdens een informatiemarkt over de nieuwbouw. Volgens Bravis kwamen enkele honderden belangstellenden naar de polikliniek in Roosendaal. In Bergen op Zoom en omstreken klinkt intussen ook teleurstelling over het verdwijnen van het ziekenhuis uit de stad.

1 dag geleden
Sint-Maartensdijk zingt opnieuw voor het goede doel in de Maartenskerk

SINT-MAARTENSDIJK - In de Maartenskerk in Sint-Maartensdijk wordt vrijdag 2 oktober voor de derde keer een samenzangavond gehouden. Tijdens de avond wordt geld ingezameld voor een goed doel.

2 dagen geleden