Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

InPost schiet omhoog op somber Damrak, laadpalenmaker Alfen zakt

InPost schiet omhoog op somber Damrak, laadpalenmaker Alfen zakt

AMSTERDAM (ANP) - InPost maakte woensdag een opvallende koerssprong op het Damrak van 9,2 procent, goed voor de eerste plek in de MidKap. Het postkluisjesbedrijf zag de pakketvolumes en de resultaten gedurende het tweede kwartaal van dit jaar stijgen. Voor het huidige kwartaal rekent het in Amsterdam genoteerde Poolse bedrijf op een verdere groei. Analisten waren vooral te spreken over het sterke herstel van de winstgevendheid van het bedrijf.

Laadpalenmaker Alfen dook, zonder duidelijke reden, bijna 8 procent omlaag. Daarmee was het de grootste daler bij de middelgrote fondsen. Vorige maand publiceerde het bedrijf tegenvallende resultaten.

Beleggers namen verder een afwachtende houding aan in aanloop naar het zogeheten Beige Book. Dat is een verslag over de staat van de Amerikaanse economie dat na het slot van de Europese beurshandel wordt gepubliceerd door de Federal Reserve. Beleggers zijn benieuwd in hoeverre de Amerikaanse economie wordt afgeremd door de renteverhogingen van de centrale bank.

UMG in de plus

De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter in Amsterdam, sloot met een verlies van 0,2 procent op 745,43 punten. De MidKap daalde 0,5 procent tot 865,28 punten. De beurzen in Parijs en Londen zakten tot 0,8 procent. De DAX in Frankfurt verloor 0,2 procent, na een sterker dan verwachte daling van de Duitse fabrieksorders.

Muziekconcern UMG voerde de stijgers aan in de AEX, met een plus van 1,7 procent. Het bedrijf wil samen met streamingdienst Deezer een nieuw streamingmodel lanceren om artiesten eerlijker te belonen. Ahold Delhaize toonde een klein herstel van 0,7 procent. Het supermarktconcern zakte dinsdag nog ruim 6 procent door een verkoopadvies van zakenbank JPMorgan.

Koersdaling Randstad

Uitzender Randstad zakte 2 procent na een verkoopadvies door de Franse bank Société Générale. ASR (min 3,3 procent) noteerde ex dividend. Doordat het aandeel van de verzekeraar niet langer recht geeft op het dividend over de afgelopen periode daalt de koers doorgaans. Koffieconcern JDE Peet's won 0,6 procent bij de middelgrote bedrijven. De eigenaar van Douwe Egberts werd door Deutsche Bank van de kooplijst gehaald.

In Madrid eindigde Telefonica na een beweeglijke handelssessie bijna onveranderd. Dinsdagavond werd bekend dat Saudi Telecom een belang neemt in het Spaanse bedrijf van bijna 10 procent. Daarmee is een bedrag gemoeid van 2,5 miljard dollar.

Meer uit Financieel

Spaans oliebedrijf Repsol wil meer investeren in Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.

5 uur geleden
Europese boeren protesteren tegen Mercosur-deal

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.

7 uur geleden
Vluchten op Schiphol als vanouds, wel enkele mensen op veldbedden

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.

10 uur geleden
Indonesië blokkeert Grok na wereldwijde kritiek op uitkleed-AI

JAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.

11 uur geleden
Exxon-baas noemt Venezuela ongeschikt om in te investeren

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.

12 uur geleden
Trump: VS beslissen welke oliebedrijven in Venezuela mogen werken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.

23 uur geleden
Trump: focus gesprek oliebedrijven op Venezuela en lagere prijzen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.

1 dag geleden