InPost schiet omhoog op somber Damrak, laadpalenmaker Alfen zakt
AMSTERDAM (ANP) - InPost maakte woensdag een opvallende koerssprong op het Damrak van 9,2 procent, goed voor de eerste plek in de MidKap. Het postkluisjesbedrijf zag de pakketvolumes en de resultaten gedurende het tweede kwartaal van dit jaar stijgen. Voor het huidige kwartaal rekent het in Amsterdam genoteerde Poolse bedrijf op een verdere groei. Analisten waren vooral te spreken over het sterke herstel van de winstgevendheid van het bedrijf.
Laadpalenmaker Alfen dook, zonder duidelijke reden, bijna 8 procent omlaag. Daarmee was het de grootste daler bij de middelgrote fondsen. Vorige maand publiceerde het bedrijf tegenvallende resultaten.
Beleggers namen verder een afwachtende houding aan in aanloop naar het zogeheten Beige Book. Dat is een verslag over de staat van de Amerikaanse economie dat na het slot van de Europese beurshandel wordt gepubliceerd door de Federal Reserve. Beleggers zijn benieuwd in hoeverre de Amerikaanse economie wordt afgeremd door de renteverhogingen van de centrale bank.
UMG in de plus
De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter in Amsterdam, sloot met een verlies van 0,2 procent op 745,43 punten. De MidKap daalde 0,5 procent tot 865,28 punten. De beurzen in Parijs en Londen zakten tot 0,8 procent. De DAX in Frankfurt verloor 0,2 procent, na een sterker dan verwachte daling van de Duitse fabrieksorders.
Muziekconcern UMG voerde de stijgers aan in de AEX, met een plus van 1,7 procent. Het bedrijf wil samen met streamingdienst Deezer een nieuw streamingmodel lanceren om artiesten eerlijker te belonen. Ahold Delhaize toonde een klein herstel van 0,7 procent. Het supermarktconcern zakte dinsdag nog ruim 6 procent door een verkoopadvies van zakenbank JPMorgan.
Koersdaling Randstad
Uitzender Randstad zakte 2 procent na een verkoopadvies door de Franse bank Société Générale. ASR (min 3,3 procent) noteerde ex dividend. Doordat het aandeel van de verzekeraar niet langer recht geeft op het dividend over de afgelopen periode daalt de koers doorgaans. Koffieconcern JDE Peet's won 0,6 procent bij de middelgrote bedrijven. De eigenaar van Douwe Egberts werd door Deutsche Bank van de kooplijst gehaald.
In Madrid eindigde Telefonica na een beweeglijke handelssessie bijna onveranderd. Dinsdagavond werd bekend dat Saudi Telecom een belang neemt in het Spaanse bedrijf van bijna 10 procent. Daarmee is een bedrag gemoeid van 2,5 miljard dollar.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De financiële situatie van Nederlandse huiseigenaren is verslechterd na een periode van herstel, meldt NHG (Nationale Hypotheek Garantie) na onderzoek onder ongeveer 2400 mensen.
2 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
10 uur geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
11 uur geleden