Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

InPost schiet omhoog op somber Damrak, laadpalenmaker Alfen zakt

InPost schiet omhoog op somber Damrak, laadpalenmaker Alfen zakt

AMSTERDAM (ANP) - InPost maakte woensdag een opvallende koerssprong op het Damrak van 9,2 procent, goed voor de eerste plek in de MidKap. Het postkluisjesbedrijf zag de pakketvolumes en de resultaten gedurende het tweede kwartaal van dit jaar stijgen. Voor het huidige kwartaal rekent het in Amsterdam genoteerde Poolse bedrijf op een verdere groei. Analisten waren vooral te spreken over het sterke herstel van de winstgevendheid van het bedrijf.

Laadpalenmaker Alfen dook, zonder duidelijke reden, bijna 8 procent omlaag. Daarmee was het de grootste daler bij de middelgrote fondsen. Vorige maand publiceerde het bedrijf tegenvallende resultaten.

Beleggers namen verder een afwachtende houding aan in aanloop naar het zogeheten Beige Book. Dat is een verslag over de staat van de Amerikaanse economie dat na het slot van de Europese beurshandel wordt gepubliceerd door de Federal Reserve. Beleggers zijn benieuwd in hoeverre de Amerikaanse economie wordt afgeremd door de renteverhogingen van de centrale bank.

UMG in de plus

De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter in Amsterdam, sloot met een verlies van 0,2 procent op 745,43 punten. De MidKap daalde 0,5 procent tot 865,28 punten. De beurzen in Parijs en Londen zakten tot 0,8 procent. De DAX in Frankfurt verloor 0,2 procent, na een sterker dan verwachte daling van de Duitse fabrieksorders.

Muziekconcern UMG voerde de stijgers aan in de AEX, met een plus van 1,7 procent. Het bedrijf wil samen met streamingdienst Deezer een nieuw streamingmodel lanceren om artiesten eerlijker te belonen. Ahold Delhaize toonde een klein herstel van 0,7 procent. Het supermarktconcern zakte dinsdag nog ruim 6 procent door een verkoopadvies van zakenbank JPMorgan.

Koersdaling Randstad

Uitzender Randstad zakte 2 procent na een verkoopadvies door de Franse bank Société Générale. ASR (min 3,3 procent) noteerde ex dividend. Doordat het aandeel van de verzekeraar niet langer recht geeft op het dividend over de afgelopen periode daalt de koers doorgaans. Koffieconcern JDE Peet's won 0,6 procent bij de middelgrote bedrijven. De eigenaar van Douwe Egberts werd door Deutsche Bank van de kooplijst gehaald.

In Madrid eindigde Telefonica na een beweeglijke handelssessie bijna onveranderd. Dinsdagavond werd bekend dat Saudi Telecom een belang neemt in het Spaanse bedrijf van bijna 10 procent. Daarmee is een bedrag gemoeid van 2,5 miljard dollar.

Meer uit Financieel

AEX-index scherpt slotrecord iets aan, olieprijzen hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.

29 minuten geleden
Modemerk Ralph Lauren overtreft omzet- en winstverwachtingen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.

47 minuten geleden
AI-chipbedrijf Nvidia licht hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".

2 uur geleden
AWVN voorziet 'vervelende situaties' bij loontransparantie

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.

3 uur geleden
Air France en Airbus schuldig aan dood door schuld na crash 2009

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.

3 uur geleden
Stellantis schuift Opel naar de achtergrond in nieuwe strategie

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.

4 uur geleden
Meer klanten voor GAMMA en Karwei stuwen omzet en winst

LEUSDEN (ANP) - Klussers hebben meer uitgegeven bij GAMMA en Karwei. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de beide bouwmarkten. De doe-het-zelfketens profiteerden van meer klanten in de winkels, die volgens Intergamma kwamen voor persoonlijk advies en voor inspiratie.

4 uur geleden