Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inloop over bouwplannen in Koningstraat Middelburg

Inloop over bouwplannen in Koningstraat Middelburg

MIDDELBURG - In de Stadsschouwburg in Middelburg vindt woensdag 10 april een inloopavond plaats over de woningbouwplannen voor de Koningstraat.

De bijeenkomst duurt van 19.30 tot 21.00 uur en is voor omwonenden en andere belangstellenden. Vertegenwoordigers van Zuiderdiep BV vertellen over hun plan om zes woningen te realiseren aan de Koningstraat. Ook medewerkers van de gemeente Middelburg staan de aanwezigen te woord.

Parkeergarage

Een deel van de grond, die ook grenst aan de Zuidsingel en Korte Noordstraat, is in het bezit van vastgoedonderneming Heijmans. Ook dit bedrijf wil bouwen op het perceel, maar die plannen zijn nog niet concreet genoeg om ze te kunnen voorleggen aan belanghebbenden. De komende tijd bekijkt Heijmans hoe zij omwonenden kan meenemen in het verdere proces, schrijft de gemeente Middelburg in een bewonersbrief.

Het bestemmingsplan staat voor dat gebied de bouw van veertig woningen en een parkeergarage met een inrit aan de Zuidsingel toe.

Tijdelijk

Met de nieuwe ontwikkelingen verdwijnt de tijdelijke inrichting van het gebied. ‘De tien parkeerplaatsen aan Achter het Hofplein verhuizen naar de Stoppelaarstuin’, staat in de bewonersbrief. De Stoppelaarstuin wordt hiervoor heringericht als de werkzaamheden in het plangebied aan de Zuidsingel klaar zijn.

De twaalf andere tijdelijke parkeerplaatsen in het projectgebied verdwijnen zodra het grondwerk start. ‘Het tijdelijke parkje verdwijnt zodra Heijmans begint met de bouwwerkzaamheden. Voor de speeltoestellen zoeken we een nieuwe bestemming.’

Meer uit Middelburg

Zomeravondconcert op historisch carillon in Veere

VEERE - Zaterdagavond 19 juli van 19.00 uur tot 20.00 uur zal beiaardier Rosemarie Seuntiëns het carillon van het stadhuis in Veere laten klinken. Dit concert is gratis te volgen in de luistertuin.

7 uur geleden
Broers Ruben en Daniël Saaman uit Zoutelande gaan op hangmatavontuur

ZOUTELANDE - Voor natuur en avontuur kun je Ruben (25) en Daniël (23) Saaman al van kleins af aan wakker maken. Sinds kort is daar een nieuwe liefde bijgekomen. De broers uit Zoutelande zijn verknocht geraakt aan de hangmat. Deze week gaan ze op pad voor de eerste reis met hun eigen bedrijf Hammock Haven. Zes dagen lang trekken door de bossen van Zweden met alles wat je nodig hebt op je rug. Natuurlijk zit daar een hangmat bij.

14 uur geleden
Nieuw College van Bestuur voor HZ University of Applied Sciences met Hendrik-Jan van Arenthals en Richard Liefting

MIDDELBURG - HZ University of Applied Sciences heeft een nieuw College van Bestuur. Hendrik-Jan van Arenthals is per 1 november de nieuwe voorzitter, Richard Liefting begint op 1 september als lid. "Met deze bestuurders hebben we een ervaren en zeer kundig bestuur", zegt Susana Menendez, voorzitter van de Raad van Toezicht van de HZ.

15 uur geleden
Zeeuwse Vliegdagen gaan niet door vanwege slechte weersverwachting

ARNEMUIDEN - De Zeeuwse Vliegdagen gaan niet door vanwege de slechte weersverwachting. De jaarlijkse vliegdagen zouden dit weekend gehouden worden. Het wordt broeierig warm en er kunnen onweersbuien voorkomen. Deelnemende vliegtuigen zouden daarom niet kunnen landen of opstijgen. De organisatie laat weten dat ze na overleg met Luchtvaart Meteodienst van Nederland en België heeft moeten besluiten het evenement af te lassen. Het programma zou op zaterdag én zondag een gevarieerd programma bieden voor jong en oud  met veel facetten tegen van de Luchtvaart zoals rondvluchten, zeefvluchten, helikopters, simulators, demonstraties, drones, braderie, muziek, en foodtrucks. 

16 uur geleden
Verkeerspolitie: ‘Acties tegen afleiding in verkeer blijven hard nodig’

MIDDELBURG/DOMBURG - De MONO-handhavingsactie van de politie heeft in de eerste helft van 2025 wederom de urgentie van het probleem van afleiding achter het stuur aangetoond. 'Tijdens 10 intensieve controledagen zijn 1.603 processen-verbaal opgemaakt, waarvan 1.312 voor het vasthouden van een telefoon tijdens het rijden', meldt de politie donderdag. 'Deze cijfers laten opnieuw zien dat afleiding in het verkeer een reëel gevaar vormt voor de verkeersveiligheid.'

1 dag geleden
Hardzeildag voor historische schepen op Veerse Meer

VEERE - Ben je gek op klassieke zeilschepen, zeilwedstrijden en een gezellige nautische sfeer? Kom dan naar Veere voor de 30e editie van de Hendrik Willem van Loon Hardzeildag op het Veerse Meer. Dit unieke maritieme evenement wordt op zaterdag 19 juli georganiseerd door de Stichting Behoud Hoogaars. Traditiegetrouw wordt de hardzeildag voorafgegaan door de aanbrengtocht op vrijdag 18 juli.

1 dag geleden
Oogsttijd: boeren kampen met droogte

DOMBURG - Wethouder René de Visser is gaan kijken bij de oogstactiviteiten in zijn agrarische gemeente Veere.

1 dag geleden