Ingevallen Neres bezorgt Ajax eerste prijs van seizoen
ROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft voor de 20e keer de KNVB-beker gewonnen. De aanstaande kampioen van Nederland rekende in de finale af met Vitesse (2-1). David Neres maakte in blessuretijd het winnende doelpunt, een paar minuten nadat de club uit Arnhem verder moest met tien man na een rode kaart voor Jacob Rasmussen. De middenvelder maakte een harde overtreding op Antony. Scheidsrechter Björn Kuipers twijfelde geen moment en stuurde hem van het veld.
Ajax heeft de winst van de KNVB-beker dit seizoen niet cadeau gekregen, met eerdere tegenstanders als FC Utrecht, AZ, PSV en sc Heerenveen. Het elftal van trainer Erik ten Hag speelde donderdagavond nog in Rome en richtte het vizier pas vrijdag op de eindstrijd in De Kuip. Ajax trof met Vitesse een tegenstander die vorige week vrijdag voor het laatst in actie was gekomen. De formatie uit Arnhem speelde de wedstrijd van het jaar, In de hoofdstad van Gelderland was de bekerfinale al weken onderwerp in veel gesprekken.
Vitesse oogde alleen in de openingsfase feller en energieker dan Ajax. Daarna moest de geel-zwarte brigade steeds verder terug maar werd het op de been gehouden door een uitblinkende doelman Remko Pasveer. De aanvoerder van Vitesse had in de 23e minuut geen antwoord op een verwoestende uithaal van Ryan Gravenberch. Maar hij voorkwam wel dat Gravenberch nogmaals scoorde en kreeg ook een vuist tegen een schot van Davy Klaassen.
Paal
Ajax drong aan maar zag Vitesse in de 30e minuut op gelijke hoogte komen. Broja was veel te snel voor Edson Álvarez en zag Loïs Openda profiteren van een slippertje van Lisandro Martínez. Vitesse, dat op weg naar de finale afrekende met Willem II, ADO Den Haag, Excelsior en VVV-Venlo, wankelde in de openingsfase van de tweede helft. Maar Klaassen kreeg de bal opnieuw niet langs Pasveer en Antony raakte de buitenkant van de paal.
Vitesse kwam in de tweede helft tot geen enkele serieuze doelpoging, maar leek af te stevenen op een verlenging nadat Pasveer nogmaals een schot van Antony keerde. Na de rode kaart van Rasmussen ging het toch nog fout. Neres scoorde en bezorgde Ajax de eerste prijs van het seizoen. De club uit Amsterdam hoopt komende zondag, op de geboortedag van Johan Cruijff, met een zege op AZ de landstitel veilig te stellen. Daarvoor moet donderdag eerst FC Utrecht nog worden verslagen.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) gaat voor Oostenrijk voetballen. Dat heeft de middenvelder van de Eindhovense voetbalclub gezegd tegen het Duitse Sky Sport. Wanner laat daarmee een interlandloopbaan voor Duitsland schieten. Hij kwam op het EK onder 21 van afgelopen zomer wel uit voor Jong Duitsland.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
16 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
21 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
22 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
23 uur geleden