Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING voorziet lagere omzetgroei voor detailhandel in 2023

ING voorziet lagere omzetgroei voor detailhandel in 2023

AMSTERDAM (ANP) - De omzetgroei in de Nederlandse detailhandel zal in 2023 terugvallen tot ongeveer 2,5 procent. Dat is fors lager dan de verwachte groei van 7,5 procent in 2022. Dat melden de sectorkenners van ING Research in het nieuwe vooruitzicht voor de detailhandel.

De omzetgroei is volgens ING uitsluitend te danken aan prijsstijgingen. Deze zullen volgend jaar wel minder groot zijn dan dit jaar. De aanhoudende druk op de consumentenbestedingen door de hoge inflatie leidt daarbij volgend jaar tot een verdere volumekrimp van 1 procent.

In de voedingssector is de volumekrimp naar verwachting lager dan in het non-foodsegment. Hogere prijzen zorgen in beide segmenten wel voor omzetgroei. Door de aanhoudend hoge kosten voor energie-, inkoop-, transport en personeel staat de winstgevendheid van de detailhandel daarmee echter wel onder druk, waarschuwt ING.

Waarde transacties lager

Pindata van de bank laten zien dat de betalingen gemeten in euro's sinds juni een stapje terug hebben gedaan. De waarde van de transacties was in het derde kwartaal 1,5 procent lager dan in het tweede kwartaal. Dankzij doorgevoerde prijsverhogingen is een verdere daling echter voorkomen.

Positieve signalen uit de markt over de verkopen rond Black Friday stemmen volgens ING hoopvol. De sectoreconomen merken wel op dat die ook het gevolg kunnen zijn van naar voren gehaalde aankopen voor Sinterklaas en Kerstmis. Ook de aan vele huishoudens uitgekeerde 190 euro energiecompensatie zou daarbij een rol kunnen spelen. ING denkt wel dat de omzetkrimp van ongeveer 5 procent in het onlinesegment in 2022 volgend jaar zal omslaan in een groei van 5 tot 10 procent, deels dankzij de inflatie.

Sombere verwachtingen

De bank verwacht dat de steeds hogere energierekeningen de koopbereidheid van consumenten ook begin 2023 zullen temperen, ondanks het energieprijsplafond. Ook wijzen de sectoreconomen erop dat hoewel het aantal faillissementen nog altijd lager is dan voor de coronacrisis, het aantal faillissementen nu wel oploopt. ING waarschuwt dan ook dat de levensvatbaarheid van een toenemend aantal winkels onder druk zal komen te staan door de getemperde consumentenbestedingen, kostenstijgingen en de terugbetalingsverplichtingen van de steun tijdens de coronapandemie.

Meer uit Financieel

AEX-index begint met stevige winst ondanks aanval VS op Venezuela

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met een stevige winst begonnen aan de eerste volle handelsweek van het nieuwe jaar. Beleggers lijken zich niet van de wijs te laten brengen door de Amerikaanse aanval op Venezuela afgelopen weekend. Vrijdag won de Amsterdamse hoofdindex al 1,7 procent. Vooral de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML deden het goed op de eerste handelsdag van 2026. Ook de Europese defensiebedrijven stonden in de belangstelling door de oplopende geopolitieke spanningen.

1 uur geleden
Goudprijs stijgt na aanval VS op Venezuela, olie goedkoper

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van goud is maandag gestegen door de toegenomen geopolitieke spanningen als gevolg van de Amerikaanse aanval op Venezuela. Daarbij werden de Venezolaanse leider Nicolás Maduro en zijn vrouw gevangen genomen. Ook zilver werd duurder. De olieprijzen lieten daarentegen een kleine daling zien ondanks de spanningen in het olierijke Venezuela.

2 uur geleden
Aantal annuleringen Schiphol al rond 450 en aantal loopt nog op

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn maandag al zo'n 450 vluchten geannuleerd in verband met de sneeuwval. De verwachting is dat er nog meer annuleringen bijkomen, laat Schiphol maandagochtend weten. KLM liet zondag al weten maandag zeker 124 vluchten te schrappen. Inmiddels is dit aantal opgelopen tot 300. KLM waarschuwt dat dit nog kan oplopen.

2 uur geleden
VEB naar Ondernemingskamer om plannen kunstmestmaker OCI

AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) stapt naar de Ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam om de fusieplannen van kunstmestproducent OCI te laten blokkeren. Volgens de beleggersclub is deze stap nodig omdat het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf geen gehoor geeft aan oproepen van beleggers om de omstreden plannen te staken.

3 uur geleden
Detailhandel zet bijna 4 procent meer om, ook volume stijgt

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in november meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3,9 procent, na een stijging van 3,3 procent in oktober. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 2,6 procent hoger dan een jaar geleden. Online werd bijna 6 procent meer omgezet dan een jaar eerder.

3 uur geleden
Recordbedrag voor jaarlijks geveilde blauwvintonijn in Tokio

TOKIO (ANP/AFP) - Een blauwvintonijn van 243 kilo is op de vismarkt in Tokio voor een recordbedrag van 510,3 miljoen yen (bijna 2,8 miljoen euro) verkocht. De vis, die werd gevangen voor de kust van Japan, is gekocht door Kiyoshi Kimura, de eigenaar van de restaurantketen Sushi Zanmai.

4 uur geleden
'Superzondag' voor luchthaven Aruba: 78 vluchten gepland

ORANJESTAD (ANP) - De luchthaven van Aruba beleeft een "superzondag". Er worden naar verwachting meer dan 16.000 passagiers verwerkt. Naast de 68 aankomende en vertrekkende vluchten zijn er tien extra vluchten uit Amerika aangekondigd om passagiers te helpen die vast kwamen te zitten nadat zaterdag alle vluchten uit de VS waren geannuleerd, na de Amerikaanse aanval op Venezuela.

17 uur geleden