Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING voert hogere AEX-index aan na strategie-update

ING voert hogere AEX-index aan na strategie-update

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers hebben ING maandag beloond voor de strategie-update van de bank, voorafgaand aan zijn investeerdersdag in Londen. Het aandeel won 2,9 procent, het meeste van alle fondsen in de AEX-index. De hoofdgraadmeter op het Damrak kreeg er 0,5 procent bij tot 923,12 punten, waarmee het verlies van 0,6 procent van vrijdag bijna helemaal werd goedgemaakt.

ING-topman Steven van Rijswijk zei bij de update dat de bank de winstgevendheid in de periode 2024-2027 structureel wil verbeteren, het klantenbestand wil vergroten en de groei wil versnellen. Op het gebied van duurzaamheid verklaarde ING te blijven streven naar een portefeuille die in 2050 klimaatneutraal is. De bank volgt daarbij per sector een wetenschappelijk onderbouwde aanpak.

De MidKap op het Damrak bleef nagenoeg gelijk op 878,76 punten, na een verlies van 1,8 procent op vrijdag. De beurs in Londen verloor een fractie, Frankfurt klom 0,4 procent. De beurs in Parijs steeg 0,9 procent, maar raakte maandag door de recente grote koersverliezen wel de status van grootste aandelenmarkt van Europa kwijt aan Londen.

Chipsector

Beleggers hielden de politieke ontwikkelingen in Frankrijk in de gaten. Vorige week zorgde het verrassende besluit van president Emmanuel Macron om vervroegde parlementsverkiezingen uit te schrijven, nog voor onrust op de beursvloeren. De Franse minister van Financiën Bruno Le Maire waarschuwde daarbij voor een financiële crisis in het land als extreemrechts de aanstaande parlementsverkiezingen wint.

Naast ING stonden de chipbedrijven ASMI en ASML in de kopgroep van de AEX, met winsten tot 2,3 procent. Chemicaliëndistributeur IMCD sloot de rij met een verlies van 1,6 procent.

Koersdaling Adidas

In de MidKap raakte de Duitse biotechnoloog Vivoryon Therapeutics zonder duidelijke reden ruim 7 procent kwijt. De koers van de biotechnoloog kent vaker grote schommelingen.

Adidas daalde 2,6 procent in Frankfurt. Volgens zakenkrant Financial Times doet het Duitse sportmerk onderzoek naar een grote fraudezaak in China, waarbij hoge managers van het bedrijf miljoenen euro's zouden hebben verduisterd.

Euro- en oliekoersen

De euro stond op 1,0722 dollar, na 1,0698 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 1 procent meer op 79,19 dollar per vat. Brentolie steeg 0,7 procent in prijs, tot 83,23 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ASML nodigt Elon Musk uit voor besloten technologie-evenement

VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.

11 uur geleden
Topman Rosneft: bedrijven VS profiteren van blokkade Hormuz

SINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.

12 uur geleden
Franse meelindustrie in problemen door goedkope import

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.

12 uur geleden
Netflix benoemt nieuwe voorzitter na vertrek medeoprichter

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.

14 uur geleden
Media: staten VS willen overname Warner door Paramount blokkeren

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.

16 uur geleden
Dieprode cijfers voor beurzen New York, Nasdaq keldert

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.

1 dag geleden
FT: Meta overweegt aandelenverkoop van tientallen miljarden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.

1 dag geleden