ING verwacht dat huizenprijzen tussen 5 en 8 procent stijgen
AMSTERDAM (ANP) - De ING verwacht dat de prijzen van koopwoningen dit jaar tussen de 5 en 8 procent stijgen. Aan het eind van 2024 zullen de prijzen volgens de bank al flink boven de piek van juli 2022 uitkomen. Belangrijkste oorzaken zijn de grote loonstijgingen en de toenemende krapte op de woningmarkt.
In het laatste kwartaal van 2023 lagen de lonen 6,9 procent hoger dan een jaar eerder. ING verwacht dat die stijging in 2024 wat afzwakt, maar dat de lonen wel blijven stijgen. Dit leidt tot een sterkere prijsstijging van de huizen dan tot dusver werd aangenomen.
De krapte op de woningmarkt neemt dit jaar verder toe. Het woningaanbod daalde het afgelopen jaar en woningen die te koop stonden, werden sneller verkocht. Dit heeft er volgens de ING toe geleid dat huizen steeds vaker boven de vraagprijs verkocht zijn. Tegelijkertijd nam de vraag naar woningen gestaag toe door de sterke groei van het aantal huishoudens, meldt de bank.
In de lift
Sinds juni zitten de huizenprijzen weer in de lift na een jaar van prijsdalingen. Ook de afgelopen maanden zijn ze gestegen. In januari van dit jaar gingen de huizenprijzen met 0,6 procent omhoog vergeleken met een maand eerder. In december waren de huizenprijzen met 0,8 procent gestegen en in november met 0,7 procent.
Omdat de rente op de kapitaalmarkt de afgelopen maanden is gedaald, wordt het bovendien iets makkelijker om een hypotheek af te sluiten. ING verwacht dat die rentedaling dit jaar doorzet.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
3 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.
7 uur geleden