ING: vertrouwen particuliere belegger op hoogste niveau in 2023
AMSTERDAM (ANP) - Het vertrouwen van particuliere beleggers heeft deze maand het hoogste niveau van dit jaar bereikt. Ze kijken positiever naar de economische situatie, ondanks het nieuws dat Nederland technisch in een recessie is beland. Dat maakt ING op uit zijn maandelijkse onderzoek onder kleine beleggers.
De barometer waarmee ING de sentiment bij particuliere beleggers meet, steeg zes punten tot 119. Iedere stand boven de honderd wijst op optimisme, daaronder op pessimisme.
Volgens ING rekenen steeds minder kleine beleggers op een verslechtering van de economische situatie. Daarnaast zag meer dan 60 procent van de ondervraagde beleggers de eigen beleggingen meer waard worden. Bij de peiling in juli was dat nog maar 51 procent.
5,1 miljard euro
Eerder deze week meldde De Nederlandsche Bank al dat beleggingen van particuliere beleggers in Nederland in het tweede kwartaal 5,1 miljard meer waard zijn geworden. Uit de peiling van ING komt naar voren dat het beursjaar 2023 volgens veel particulieren beter is dan verwacht, na een voor velen slecht beursjaar in 2022.
"Ondanks de recente terugval laten de meeste beurzen dit jaar een dikke plus zien. De AEX-index verloor deze maand weliswaar een procent of 7, maar staat daarmee nog steeds 7 procent hoger dan op 31 december", zegt Bob Homan, hoofd van het ING Investment Office.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag lager gesloten, onder druk van een sterk opgelopen rente op Amerikaanse staatsobligaties. De beurshandel kreeg geen steun van de olieprijzen, die in de laatste handelsuren flink terugzakten vanaf hun hoogste niveau eerder op de dag. Dat gebeurde na mediaberichten dat president Donald Trump openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran in verband met het nucleaire programma.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat er een handelsakkoord met Canada komt, omdat Canada een akkoord wil. Dat zei hij maandag tegen verslaggevers in het Oval Office.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigde maandag plannen aan voor de bouw van een staalfabriek van 15 miljard dollar, die de grootste in zijn soort moet worden in de geschiedenis van de Verenigde Staten. De fabriek wordt gebouwd door het Amerikaanse staal- en mijnbouwbedrijf Mesabi Metallics in de staat Iowa, zo werd eerder op de dag bekend.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe rapport van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) laat volgens de Logistieke Alliantie zien dat "niets doen geen optie meer is". Het EIB becijferde dat achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen voor 20 miljard euro aan economische schade. Het rapport "bevestigt dat achterblijvende investeringen in infrastructuur niet langer een I&W probleem zijn, maar een vraagstuk van nationaal belang", aldus de alliantie waarin verschillende organisaties uit de logistieke sector verenigd zijn.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op het Damrak zijn maandag hoger gesloten, ondanks een stijging van de olieprijzen en een lagere start van de beurshandel in New York. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de winnaars bij de hoofdfondsen in Amsterdam door de opgelopen olieprijzen. Zo werd Shell 1,6 procent meer waard en klom SBM Offshore 2,9 procent, goed voor de eerste plek in de AEX.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.
8 uur geleden