ING steekt minder geld in pijpleidingen voor olie- en gasvelden
AMSTERDAM (ANP) - ING stopt per direct geen geld meer in nieuwe leningen voor pijpleidingen en andere infrastructuur voor nieuwe olie- en gasvelden. Volgens het hoofd bedrijfsethiek van de bank, Arnaud Cohen Stuart, wil ING zo aanbevelingen volgen van het Internationaal Energie Agentschap (IEA) om geen nieuwe gas- en olievelden meer te ontwikkelen. Dat moet helpen de opwarming van de aarde te beperken tot 1,5 graad.
Er lopen nog leningen in de infrastructuur van nieuwe olie- en gasvelden. Na afloop worden die niet verlengd. Momenteel financiert ING de infrastructuur van olie en gas voor ongeveer 14 miljard euro, 10 procent van dit bedrag is voor nieuwe velden.
Verder meldde ING dinsdag minder geld te willen stoppen in de handel van olie en gas vanwege de aanbevelingen van het IEA. In 2030 moet het aantal liters dat ING financiert 19 procent minder zijn dan nu. Ook hier gaat het alleen om nieuwe leningen en zet de bank geen lopende leningen stop. Volgens Cohen Stuart kijkt ING momenteel naar een manier om het doel te kunnen halen. Hij zegt dat de bank nu 24 miljard euro uitleent aan handelsfinanciering, "waarvan een groot deel in olie en gas". Hij kon niet zeggen hoe groot dit deel is.
Fossiele industrie
Vorig jaar maakte ING bekend de zoektocht naar en ontwikkeling van nieuwe olie- en aardgasvelden niet meer te financieren. De bank blijft nog wel geld uitlenen aan de fossiele industrie, vertelt Cohen Stuart.
Actiegroepen voor het milieu Fossielvrij NL en Milieudefensie vinden het nieuwe klimaatbeleid van ING nog ruim onvoldoende. "Met de babystapjes die ING nu zet, komen we er niet. ING blijft nog steeds volop olie- en gasbedrijven financieren. Dit ketent ons vast aan een fossiele toekomst die een leefbare wereld bedreigt," zegt Liset Meddens, oprichtster van Fossielvrij NL. Een dag voor de aandeelhoudersvergadering van de bank, 23 april, voeren de organisaties gezamenlijk actie bij het hoofdkantoor van ING. Extinction Rebellion doet dan ook mee.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.
11 uur geleden