Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING: omzet detailhandel verder omhoog in 2020

ING: omzet detailhandel verder omhoog in 2020

AMSTERDAM (ANP) - De omzet in de Nederlandse detailhandel zal in 2020 met 3 procent toenemen, net als dit jaar. Volgens het ING Economisch Bureau zal vooral omzetgroei te zien zijn bij webwinkels, supermarkten en de woon- en doe-het-zelfbranche. Elders is het beeld minder rooskleurig. ING denkt dat bij veel fysieke winkels in kleding, schoenen en elektronica de omzet zal haperen.

De bank stelt dat de economische omstandigheden in 2020 overwegend positief zijn voor winkeliers. De toenemende koopkracht en lichte verbetering van de werkgelegenheid geven consumenten ruimte om extra te besteden.

Woon- en doe-het-zelfzaken profiteren volgens de bank van het beperkte woningaanbod en de stijgende huizenprijzen. Door de krapte op de huizenmarkt gaan huizenbezitters vaker de eigen woning opknappen en herinrichten met nieuw meubilair. Voor webwinkels denkt ING dat 2020 het achtste jaar op rij met dubbele groeicijfers zal worden.

Kleding-, schoenen- en elektronicawinkels hebben het juist moeilijker omdat dit branches zijn met sterke aanwezigheid van webwinkels. De grootste negatieve uitschieter is de speelgoedbranche, denkt ING. Door concurrentie van internet en sluiting van winkels dalen de verkopen van fysieke speelgoedwinkels naar verwachting met ruim 15 procent in 2020, aldus de bank.

Meer uit Financieel

Beurzen New York gaan met kleine uitslagen lang weekend in

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen gesloten na de zware koersverliezen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hebben een lang weekend voor de boeg, want op maandag is de Amerikaanse beurshandel dicht voor President's Day.

1 uur geleden
Griekse boeren protesteren met tractoren in Athene

ATHENE (ANP/RTR) - Duizenden Griekse boeren protesteren in de hoofdstad Athene tegen de hoge kosten voor hun productie en de concurrentie van landbouwproducten uit het buitenland. Volgens de boeren doet de overheid te weinig om hen te helpen. Ze hebben tientallen tractoren meegenomen en willen de hele nacht doorbrengen voor het parlementsgebouw in Athene.

2 uur geleden
Italië verbiedt stakingen op luchthavens tijdens Winterspelen

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse overheid verbiedt stakingen door personeel op luchthavens tijdens de Olympische Spelen die in het noorden van het land worden gehouden. Transportminister Matteo Salvini wil voorkomen dat reizigers overlast ondervinden tijdens het internationale sportevenement.

4 uur geleden
Bouwer Heijmans fors hoger op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Bouwer Heijmans was vrijdag een uitblinker op de Amsterdamse aandelenbeurs dankzij jaarcijfers die goed werden ontvangen door beleggers. Het algehele sentiment op het Damrak was eveneens positief na de forse koersverliezen een dag eerder.

5 uur geleden
Arrest Hoge Raad kost kabinet dit jaar ruim kwart miljard euro

DEN HAAG (ANP) - Het oordeel van de Hoge Raad vorige maand dat de rente voor belastingschulden van bedrijven niet verhoogd mag worden, kost de schatkist dit jaar 264 miljoen euro. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Fiscaliteit) vrijdag aan de Tweede Kamer.

5 uur geleden
Tesla toont zelfrijdend systeem in afwachting van goedkeuring RDW

AMSTERDAM (ANP) - Tesla verwacht zijn geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) binnenkort naar Nederland te brengen. Daarmee kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. In eerste instantie gaat het wel nog om demonstraties. Tesla hoopt dat het zelfrijdende systeem ergens dit voorjaar ook echt door gewone automobilisten op de openbare weg mag worden gebruikt.

7 uur geleden
Chipbedrijf Applied Materials stijgt op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Applied Materials behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook gaf het bedrijf, dat een belang heeft in het Nederlandse Besi, een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Gary Dickerson profiteert het bedrijf van versnelde investeringen in AI en de grote vraag naar krachtige en energiezuinige chips. Het aandeel werd 14 procent hoger gezet.

7 uur geleden