ING: omzet detailhandel verder omhoog in 2020
AMSTERDAM (ANP) - De omzet in de Nederlandse detailhandel zal in 2020 met 3 procent toenemen, net als dit jaar. Volgens het ING Economisch Bureau zal vooral omzetgroei te zien zijn bij webwinkels, supermarkten en de woon- en doe-het-zelfbranche. Elders is het beeld minder rooskleurig. ING denkt dat bij veel fysieke winkels in kleding, schoenen en elektronica de omzet zal haperen.
De bank stelt dat de economische omstandigheden in 2020 overwegend positief zijn voor winkeliers. De toenemende koopkracht en lichte verbetering van de werkgelegenheid geven consumenten ruimte om extra te besteden.
Woon- en doe-het-zelfzaken profiteren volgens de bank van het beperkte woningaanbod en de stijgende huizenprijzen. Door de krapte op de huizenmarkt gaan huizenbezitters vaker de eigen woning opknappen en herinrichten met nieuw meubilair. Voor webwinkels denkt ING dat 2020 het achtste jaar op rij met dubbele groeicijfers zal worden.
Kleding-, schoenen- en elektronicawinkels hebben het juist moeilijker omdat dit branches zijn met sterke aanwezigheid van webwinkels. De grootste negatieve uitschieter is de speelgoedbranche, denkt ING. Door concurrentie van internet en sluiting van winkels dalen de verkopen van fysieke speelgoedwinkels naar verwachting met ruim 15 procent in 2020, aldus de bank.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Rundvlees, zoals biefstuk, hamburgers en rundergehakt, wordt volgend jaar opnieuw een stuk duurder, na de forse prijsstijgingen van dit jaar. Dit komt mede doordat in Nederland steeds meer boerenbedrijven verdwijnen door stikstofregels. "Het uitkopen van veehouderijen vindt nu plaats, dus de beschikbaarheid van vlees wordt hierdoor naar verwachting nog minder. Daardoor zullen de prijzen omhooggaan", zegt Marian Lemsom, directeur van Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS).
30 minuten geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techbedrijf Google gaat 40 miljard dollar investeren in drie nieuwe datacenters in Texas, in een wedloop tussen bedrijven om meer rekenkracht voor AI en dataverwerking te bemachtigen. Eerder investeerden concurrenten zoals OpenAI en Anthropic PBC al miljarden in datacenters in Texas.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Kruidnoten zijn de afgelopen jaren een stuk duurder geworden, maar ze worden er niet minder door gegeten. Fabrikanten pasten de grootte van de zakken aan om zo de prijsstijging te dempen en dat lijkt te hebben gewerkt: mensen kopen nu vaker kleinere zakjes. Daardoor verkopen de belangrijkste producenten Van Delft en Bolletje alsnog ongeveer evenveel als een jaar eerder, laten ze weten aan persbureau ANP.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een verordening getekend om importheffingen op producten als rundvlees, koffie, bananen en tomaten te verlagen. Hij doet dit onder druk van zijn aanhang, die worstelt om de eindjes aan elkaar te knopen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het Chinese webwinkelconcern Alibaba was vrijdag een stevige verliezer op de aandelenbeurs in New York. De onderneming achter onder meer AliExpress werd bijna 4 procent lager gezet na een bericht van de Financial Times over vermeende hulp aan Chinese militaire "operaties" tegen doelen in de Verenigde Staten.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Niet alleen de Chinese webwinkel Shein, maar ook andere onlineplatforms hebben illegale producten verkocht. Dat heeft de Franse consumententoezichthouder geconstateerd, nadat er pas al ophef was over op kinderen lijkende sekspoppen bij Shein. Die laatste ontliep ternauwernood een blokkade in Frankrijk omdat het bedrijf snel alle foute artikelen uit zijn assortiment verwijderde.
11 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Amerikaanse investeerder RedBird heeft vrijdag aangekondigd dat het na veel kritiek afziet van de overname van The Telegraph. Dat zorgt voor hernieuwde onzekerheid over de toekomst van de 170 jaar oude Britse krant.
12 uur geleden