ING: omzet detailhandel verder omhoog in 2020
AMSTERDAM (ANP) - De omzet in de Nederlandse detailhandel zal in 2020 met 3 procent toenemen, net als dit jaar. Volgens het ING Economisch Bureau zal vooral omzetgroei te zien zijn bij webwinkels, supermarkten en de woon- en doe-het-zelfbranche. Elders is het beeld minder rooskleurig. ING denkt dat bij veel fysieke winkels in kleding, schoenen en elektronica de omzet zal haperen.
De bank stelt dat de economische omstandigheden in 2020 overwegend positief zijn voor winkeliers. De toenemende koopkracht en lichte verbetering van de werkgelegenheid geven consumenten ruimte om extra te besteden.
Woon- en doe-het-zelfzaken profiteren volgens de bank van het beperkte woningaanbod en de stijgende huizenprijzen. Door de krapte op de huizenmarkt gaan huizenbezitters vaker de eigen woning opknappen en herinrichten met nieuw meubilair. Voor webwinkels denkt ING dat 2020 het achtste jaar op rij met dubbele groeicijfers zal worden.
Kleding-, schoenen- en elektronicawinkels hebben het juist moeilijker omdat dit branches zijn met sterke aanwezigheid van webwinkels. De grootste negatieve uitschieter is de speelgoedbranche, denkt ING. Door concurrentie van internet en sluiting van winkels dalen de verkopen van fysieke speelgoedwinkels naar verwachting met ruim 15 procent in 2020, aldus de bank.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart grijpt harder in bij de geplaagde luchtvaartmaatschappij IndiGo, die onder leiding staat van de Nederlandse topman Pieter Elbers. De luchtvaartautoriteit heeft eigen personeel ingezet op het hoofdkantoor van IndiGo om de dagelijkse operatie en het herstel van de maatschappij na de massale vluchtuitval te volgen.
4 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - De door de rechter aangestelde beheerders van de Nijmeegse chipfabrikant Nexperia zijn uitgenodigd in Beijing voor een gesprek met het Chinese moederbedrijf Wingtech. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
1 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Nederlanders hebben tot en met oktober van dit jaar 5 procent minder vakanties naar de Verenigde Staten geboekt, meldt reisbranchevereniging ANVR. In september en oktober is echter een omslag te zien, de boekingen liggen in deze maanden juist "substantieel hoger" dan vorig jaar.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Meer bedrijven in Europa kunnen volgend jaar een gang naar de aandelenbeurs maken na de daling van het aantal Europese beursgangen dit jaar. Dat verwacht advies- en accountancybureau EY. Mede door de verminderde handelsspanningen zouden bedrijven meer vertrouwen hebben om de sprong naar de aandelenmarkt te wagen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat elektriciteitsnetwerken van lidstaten beter op elkaar aansluiten. Vergunningen voor elektriciteitsprojecten moeten makkelijker worden verleend, staat in een plan van de Europese Commissie. Daarmee hoopt de Commissie op meer ruimte op elektriciteitsnetwerken en lagere energieprijzen.
1 uur geledenHANNOVER (ANP) - Reisconcern TUI heeft het afgelopen boekjaar dankzij een groei van het aantal vakantiegangers meer winst gemaakt. Ook verwelkomde het Duitse bedrijf meer gasten in de hotels en op de cruises van de eigen merken, wat door hogere prijzen ook meer geld opleverde. TUI verwacht dat de groei de komende maanden aanhoudt, ook de eerste voortekenen voor komende zomer zijn positief.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Het Amerikaanse techbedrijf Amazon wil zijn investeringen in India bijna verdubbelen, in een wedloop tussen bedrijven om marktaandeel en technologische voorsprong op het gebied van AI. Het internetbedrijf, actief in onlineverkoop, cloudcomputing en digitale diensten, investeert tot 2030 meer dan 35 miljard dollar in zijn activiteiten in India.
2 uur geleden