ING: meeste woningzoekers willen alleen een energiezuinig huis
AMSTERDAM (ANP) - De meeste woningzoekers kijken alleen nog naar energiezuinige woningen met een hoog energielabel, meldt ING na onderzoek door marktvorser DVJ Insights. De onderzoekers hebben ruim 1100 mensen ondervraagd die binnen twee jaar een huis willen kopen of al een koopwoning bezitten. Sommige ondervraagden willen volgens de bank alleen een woning met label A of hoger.
Energielabels gaan van A tot en met G en geven aan hoe energiezuinig een woning is. Woningen met het label G zijn het minst energiezuinig en woningen met de labels A, B en C worden gezien als energiezuinige en duurzame huizen. Het allerhoogste label is A++++. Verreweg de meeste ondervraagden door DVJ Insights, 86 procent, vinden dat een woning minstens energielabel C moet hebben. Drie op de tien ondervraagden zeggen niet eens te kijken naar woningen die een lager label hebben dan A.
Veel mensen willen volgens ING een huis met een hoog energielabel om kosten te besparen. Een energiezuinige woning verbruikt vaak minder gas dan een woning met een laag label. Sinds de oorlog in Oekraïne is gas flink duurder geworden. Ook comfort en het milieu zijn voor ondervraagden belangrijke redenen om voor een energiezuinige woning te gaan of de woning duurzamer te maken. Dit kan bijvoorbeeld door de woning te isoleren of door zonnepanelen te installeren. Dergelijke maatregelen zorgen er ook voor dat een woning meer waard wordt.
Verder zijn veel ondervraagden bereid om extra te betalen voor een woning met het label C of hoger, aldus ING. De meerderheid wil hiervoor tussen de 2,5 procent en 7,5 procent meer neerleggen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.
6 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.
8 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiële beloning.
11 uur geleden