ING: meeste woningzoekers willen alleen een energiezuinig huis
AMSTERDAM (ANP) - De meeste woningzoekers kijken alleen nog naar energiezuinige woningen met een hoog energielabel, meldt ING na onderzoek door marktvorser DVJ Insights. De onderzoekers hebben ruim 1100 mensen ondervraagd die binnen twee jaar een huis willen kopen of al een koopwoning bezitten. Sommige ondervraagden willen volgens de bank alleen een woning met label A of hoger.
Energielabels gaan van A tot en met G en geven aan hoe energiezuinig een woning is. Woningen met het label G zijn het minst energiezuinig en woningen met de labels A, B en C worden gezien als energiezuinige en duurzame huizen. Het allerhoogste label is A++++. Verreweg de meeste ondervraagden door DVJ Insights, 86 procent, vinden dat een woning minstens energielabel C moet hebben. Drie op de tien ondervraagden zeggen niet eens te kijken naar woningen die een lager label hebben dan A.
Veel mensen willen volgens ING een huis met een hoog energielabel om kosten te besparen. Een energiezuinige woning verbruikt vaak minder gas dan een woning met een laag label. Sinds de oorlog in Oekraïne is gas flink duurder geworden. Ook comfort en het milieu zijn voor ondervraagden belangrijke redenen om voor een energiezuinige woning te gaan of de woning duurzamer te maken. Dit kan bijvoorbeeld door de woning te isoleren of door zonnepanelen te installeren. Dergelijke maatregelen zorgen er ook voor dat een woning meer waard wordt.
Verder zijn veel ondervraagden bereid om extra te betalen voor een woning met het label C of hoger, aldus ING. De meerderheid wil hiervoor tussen de 2,5 procent en 7,5 procent meer neerleggen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, een belangenvereniging voor huurders, is kritisch op het voorstel van het kabinet om de Wet betaalbare huur te versoepelen. Met het voorstel worden "veel te hoge huren opnieuw mogelijk".
4 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten hebben maandag een uitnodiging gestuurd naar Elon Musk om hem vragen te stellen over zijn socialemediaplatform X. De autoriteiten in Frankrijk doen al langer onderzoek naar X waarbij in februari nog een inval werd gedaan bij het Parijse kantoor van het bedrijf.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland krijgt minder bezoekers uit Azië, zoals uit China, Japan en India, over de vloer door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat hoort het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen (NBTC) vanuit de sector. Door de oorlog is het vliegverkeer tussen Azië en Europa ernstig verstoord. Dat leidt tot minder bezoek aan bij Aziaten populaire toeristische trekpleisters als het waterrijke dorp Giethoorn, de molens van Kinderdijk en het bloemenpark Keukenhof, aldus het NBTC.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse export van bloemen en planten is in het eerste kwartaal van 2026 licht gekrompen. De totale waarde van de uitvoer van bloemen en planten bedroeg bijna 2,1 miljard euro. Dat is 0,6 procent minder dan een jaar geleden, meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB).
1 uur geledenMANILLA (ANP/RTR/DPA) - China is boos over militaire oefeningen van de Verenigde Staten, de Filipijnen en voor het eerst ook Japan. "De komst van troepen van buiten schept verdeeldheid en confrontatie", waarschuwt China.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil kijken hoe het de verdeling van vliegtuigbrandstof in de EU kan "optimaliseren", meldt Bloomberg op basis van concept-energiemaatregelen die het heeft ingezien. De Europese Commissie presenteert woensdag een pakket energiemaatregelen vanwege de hoge energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoopgolf van huurwoningen neemt nauwelijks af, ondanks versoepelingen van de Wet betaalbare huur die de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening (VRO) Elanor Boekholt-O'Sullivan heeft aangekondigd. Dat zegt Vastgoed Belang, de belangenvereniging voor particuliere verhuurders, na onderzoek onder ruim 1100 verhuurders naar aanleiding van die aangekondigde versoepelingen.
2 uur geleden