Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING: meer koophuizen op warmtenet helpt verduurzamen sociale huur

ING: meer koophuizen op warmtenet helpt verduurzamen sociale huur

AMSTERDAM (ANP) - Als meer huiseigenaren een aansluiting nemen op een warmtenet kunnen woningcorporaties hun sociale huurhuizen beter verduurzamen. Woningcorporaties kunnen een belangrijke rol spelen bij de uitbreiding van warmtenetten in Nederland, maar alleen als de overstap betaalbaarder wordt voor hun huurders. Dit meldt ING in een nieuw rapport.

Momenteel worden vooral kleinere woningen in dichtbebouwde wijken aangesloten op een warmtenet, omdat dit volgens de onderzoekers vaak het goedkoopste alternatief is voor aardgas. Maar de vaste kosten voor de huurders liggen relatief hoger dan bij een cv-ketel op aardgas. Dit botst met de kerntaak van woningcorporaties om betaalbare woningen te bieden, aldus de bank. Corporaties zullen pas op grotere schaal woningen aansluiten op een warmtenet als de overstap betaalbaar is, stelt ING-sectorbankier Jan Willem Spijkman.

De kosten verlagen kan door het aantal aansluitingen op een warmtenet te verhogen. De onderzoekers stellen dat dit onder meer kan door te stimuleren dat meer woningeigenaren en Verenigingen van Eigenaren (VvE's) overstappen op een warmtenet. Ook kan het volgens ING helpen als huiseigenaren geen subsidies voor warmtepompen krijgen als in hun wijk een warmtenet wordt aangelegd.

Verder zou de overheid wat de onderzoekers betreft bestaande subsidieprogramma's voor warmtenetten moeten verbeteren. Daarnaast kan de overheid de investeringscapaciteit van woningcorporaties steunen door bijvoorbeeld de betaalbaarheid van wonen voor lage inkomens te verbeteren via inkomensbeleid.

Meer uit Financieel

Hogere staatsrente drukt Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag lager gesloten, onder druk van een sterk opgelopen rente op Amerikaanse staatsobligaties. De beurshandel kreeg geen steun van de olieprijzen, die in de laatste handelsuren flink terugzakten vanaf hun hoogste niveau eerder op de dag. Dat gebeurde na mediaberichten dat president Donald Trump openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran in verband met het nucleaire programma.

5 uur geleden
Trump: handelsakkoord met Canada komt er omdat Canada dat wil

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat er een handelsakkoord met Canada komt, omdat Canada een akkoord wil. Dat zei hij maandag tegen verslaggevers in het Oval Office.

5 uur geleden
Trump kondigt bouw grootste staalfabriek ooit in VS aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigde maandag plannen aan voor de bouw van een staalfabriek van 15 miljard dollar, die de grootste in zijn soort moet worden in de geschiedenis van de Verenigde Staten. De fabriek wordt gebouwd door het Amerikaanse staal- en mijnbouwbedrijf Mesabi Metallics in de staat Iowa, zo werd eerder op de dag bekend.

6 uur geleden
Logistieke Alliantie: niets doen aan infrastructuur is geen optie

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe rapport van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) laat volgens de Logistieke Alliantie zien dat "niets doen geen optie meer is". Het EIB becijferde dat achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen voor 20 miljard euro aan economische schade. Het rapport "bevestigt dat achterblijvende investeringen in infrastructuur niet langer een I&W probleem zijn, maar een vraagstuk van nationaal belang", aldus de alliantie waarin verschillende organisaties uit de logistieke sector verenigd zijn.

9 uur geleden
EIB: 20 miljard euro schade door achterstanden bruggen en sluizen

AMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.

9 uur geleden
Damrak omhoog, Shell en SBM Offshore profiteren van duurdere olie

AMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op het Damrak zijn maandag hoger gesloten, ondanks een stijging van de olieprijzen en een lagere start van de beurshandel in New York. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de winnaars bij de hoofdfondsen in Amsterdam door de opgelopen olieprijzen. Zo werd Shell 1,6 procent meer waard en klom SBM Offshore 2,9 procent, goed voor de eerste plek in de AEX.

9 uur geleden
EIB: 20 miljard euro schade door achterstanden bruggen en sluizen

AMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.

9 uur geleden