ING hekkensluiter in nipt hogere AEX na adviesverlaging
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel ING stond vrijdag onderaan in een nipt hogere AEX-index na een adviesverlaging voor het financiële concern. Beleggers waren verder vooral in afwachting van het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat later op de dag verschijnt. Een sterke banengroei zou kunnen leiden tot speculatie dat de Federal Reserve zijn stimuleringsbeleid sneller dan verwacht zal gaan afbouwen. Donderdag wezen de banencijfers van loonstrookverwerker ADP en een daling van de uitkeringsaanvragen al op een sterk herstel van de Amerikaanse arbeidsmarkt.
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent in de plus op 717,62 punten. De MidKap won ook 0,1 procent, tot 1071,23 punten. De graadmeters in Londen en Parijs bleven vrijwel ongewijzigd. Frankfurt klom 0,2 procent.
ING kampte met een verkoopadvies door Barclays en zakte dik 2 procent. Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield behoorde ook tot de grootste dalers in de AEX met een verlies van 1 procent. Fintechbedrijf Adyen toonde herstel na de recente koersdalingen en ging aan kop met een plus van 1,5 procent. De chipbedrijven ASMI en Besi wonnen 0,3 procent na sterke resultaten van het Amerikaanse chipconcern Broadcom.
Pharming wint, net als Holland Colours
In de MidKap won Pharming 1,8 procent. Het biotechnologiebedrijf heeft overeenstemming bereikt met het Spaanse Ministerie van Volksgezondheid over de vergoeding voor Ruconest in Spanje. Ruconest wordt gebruikt voor de behandeling van acute aanvallen van erfelijk angio-oedeem. Galapagos klom 0,6 procent. De biotechnoloog maakte positieve resultaten bekend van het onderzoek naar het middel filgotinib bij patiënten met colitis ulcerosa, een ontsteking van de slijmvlieswand van de dikke darm en endeldarm.
Holland Colours steeg 2,7 procent na publicatie van de jaarcijfers. De verfspecialist boekte in het afgelopen boekjaar, dat liep tot eind maart, minder omzet. De winst viel wel hoger uit dankzij lagere kosten.
De luchtvaartmaatschappijen stonden onder druk na het besluit van de Britten om Portugal weer van de lijst van toegestane vakantiebestemmingen te halen en geen nieuwe landen toe te voegen. De budgetmaatschappijen easyJet en Ryanair verloren 2 en 1 procent. IAG, het moederbedrijf van British Airways en Iberia, zakte 2 procent. In Amsterdam daalde Air France-KLM 2 procent.
De euro was 1,2112 dollar waard, tegen 1,2120 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,4 procent tot 69,08 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 71,54 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Eurocommissaris voor Handel heeft de Verenigde Staten opgeroepen de vorig jaar overeengekomen handelsdeal te respecteren. Eurocommissaris Maroš Šefčovič zei dat dinsdag volgens de Europese Commissie tegen de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.
2 uur geledenDELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.
4 uur geledenVELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Cryptobeurs Coinbase is dinsdag een winnaar op de beurs in New York na aankondiging van een reorganisatie. Beleggers zetten het aandeel hoger omdat een streep door 14 procent van het personeelsbestand betekent dat de kosten bij het Amerikaanse bedrijf omlaag zullen gaan.
5 uur geledenMARANELLO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De leveringen van sportwagenbouwer Ferrari zijn in het eerste kwartaal verstoord door de Iranoorlog. Normaal vinden Ferrari's gretig aftrek rond de Perzische Golf, maar de oorlog verhindert dit. Ferrari zegt dat het deze moeilijkheden wel kon pareren door meer auto's naar andere regio's te sturen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verpakkingsindustrie probeert mensen vanaf volgende week maandag met loterijen te verleiden om meer blikjes en flessen met statiegeld in te leveren. Ongeveer duizend inzamelpunten buiten supermarkten betalen uit via Tikkie en delen per 15 cent statiegeld een digitaal lot uit. Daarmee maken deelnemers kans op geldprijzen tot 400 euro, maakte de voor inzameling verantwoordelijke organisatie Verpact bekend.
6 uur geleden