ING hekkensluiter in nipt hogere AEX na adviesverlaging
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel ING stond vrijdag onderaan in een nipt hogere AEX-index na een adviesverlaging voor het financiële concern. Beleggers waren verder vooral in afwachting van het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat later op de dag verschijnt. Een sterke banengroei zou kunnen leiden tot speculatie dat de Federal Reserve zijn stimuleringsbeleid sneller dan verwacht zal gaan afbouwen. Donderdag wezen de banencijfers van loonstrookverwerker ADP en een daling van de uitkeringsaanvragen al op een sterk herstel van de Amerikaanse arbeidsmarkt.
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent in de plus op 717,62 punten. De MidKap won ook 0,1 procent, tot 1071,23 punten. De graadmeters in Londen en Parijs bleven vrijwel ongewijzigd. Frankfurt klom 0,2 procent.
ING kampte met een verkoopadvies door Barclays en zakte dik 2 procent. Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield behoorde ook tot de grootste dalers in de AEX met een verlies van 1 procent. Fintechbedrijf Adyen toonde herstel na de recente koersdalingen en ging aan kop met een plus van 1,5 procent. De chipbedrijven ASMI en Besi wonnen 0,3 procent na sterke resultaten van het Amerikaanse chipconcern Broadcom.
Pharming wint, net als Holland Colours
In de MidKap won Pharming 1,8 procent. Het biotechnologiebedrijf heeft overeenstemming bereikt met het Spaanse Ministerie van Volksgezondheid over de vergoeding voor Ruconest in Spanje. Ruconest wordt gebruikt voor de behandeling van acute aanvallen van erfelijk angio-oedeem. Galapagos klom 0,6 procent. De biotechnoloog maakte positieve resultaten bekend van het onderzoek naar het middel filgotinib bij patiënten met colitis ulcerosa, een ontsteking van de slijmvlieswand van de dikke darm en endeldarm.
Holland Colours steeg 2,7 procent na publicatie van de jaarcijfers. De verfspecialist boekte in het afgelopen boekjaar, dat liep tot eind maart, minder omzet. De winst viel wel hoger uit dankzij lagere kosten.
De luchtvaartmaatschappijen stonden onder druk na het besluit van de Britten om Portugal weer van de lijst van toegestane vakantiebestemmingen te halen en geen nieuwe landen toe te voegen. De budgetmaatschappijen easyJet en Ryanair verloren 2 en 1 procent. IAG, het moederbedrijf van British Airways en Iberia, zakte 2 procent. In Amsterdam daalde Air France-KLM 2 procent.
De euro was 1,2112 dollar waard, tegen 1,2120 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,4 procent tot 69,08 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 71,54 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartmaatschappijen in India hebben hun regering gevraagd om financiële steun tegen de hoge prijzen van vliegtuigbrandstof. Maatschappijen staan onder zo'n grote druk dat er mogelijk vluchten uitvallen of dat ze moeten stoppen.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - KPN behoorde woensdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Het telecomconcern zag de omzet en winst stijgen in het eerste kwartaal en handhaafde de verwachtingen voor het hele jaar. Beleggers hadden echter op meer gehoopt. KPN sloot wel meer huishoudens aan op zijn netwerk voor glasvezel. Volgens topman Joost Farwerck blijft het concern daarmee marktleider op het gebied van sneller internet in Nederland. Het aandeel zakte ruim 2 procent.
51 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Meta houdt zich niet aan EU-regels omdat het er niet in slaagt kinderen onder de 13 jaar van Instagram en Facebook te weren. Dat concludeert de Europese Commissie. In Meta's eigen voorwaarden staat een minimumleeftijd van 13 jaar, maar dit lijkt het bedrijf zelf niet te handhaven, aldus Brussel.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies beloont aandeelhouders na een flinke winststijging in het eerste kwartaal. Via een hoger dividend en nieuwe aandeleninkopen profiteren de aandeelhouders van het concern mee van de flink gestegen olie- en gasprijzen door de Iranoorlog.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - KPN heeft het afgelopen kwartaal tienduizenden huishoudens aangesloten op zijn netwerk voor glasvezel. In het eerste kwartaal heeft het telecombedrijf 86.000 huishoudens voorzien van een glasvezelaansluiting, meldt het bedrijf in zijn resultaten. Daarmee komt het totaalaantal, inclusief het samenwerkingsproject Glaspoort, waarin het telecombedrijf optrekt met pensioenfonds ABP, uit op bijna 5,9 miljoen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De veroordeelde oprichter van de failliete cryptobeurs FTX, Sam Bankman-Fried, krijgt geen nieuw proces. Hij had daartoe een verzoek ingediend bij een Amerikaanse rechtbank vanwege nieuw bewijsmateriaal. De federale rechter wees het verzoek af.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Nederlandse autoriteiten hebben deze maand minstens twee ladingen Argentijns sojameel geweigerd nadat niet-goedgekeurd genetisch gemodificeerd materiaal werd aangetroffen. Dat ontdekte persbureau Bloomberg op basis van meldingen op de site van de Europese Commissie. Volgens Bloomberg dreigt hierdoor een belangrijke handelsstroom te worden verstoord.
2 uur geleden