Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING: grote piek in pinomzet kappers na heropening

ING: grote piek in pinomzet kappers na heropening

AMSTERDAM (ANP) - Kappers hebben het druk sinds 3 maart. Dat merkt ook ING in de pinomzet. Vorige week mochten kappers na een aantal maanden weer gaan knippen nadat de coronamaatregelen werden versoepeld. De pinomzet in de sector persoonlijke verzorging schoot daardoor omhoog van 75 procent onder normaal, naar 50 procent erboven.

ING merkt verder op dat zowel bestellen en afhalen als winkelen op afspraak een positief effect lijken te hebben op de pinomzetten in de winkelstraat. Zo hebben onder meer sport- en speelgoedwinkels vanaf 10 februari gemiddeld zo'n 40 procent van de normale pinomzet teruggewonnen. Sinds die datum kunnen consumenten bestellingen plaatsen bij winkels en ze daar ook afhalen. De stijging is het sterkst sinds winkelen op afspraak mogelijk is. Dat was vanaf 3 maart.

De waarde van pinbetalingen en geldopnames is sinds de versoepelde coronamaatregelen van 10 februari gestegen van 31 procent onder normaal naar 17 procent onder normaal. De waarde van betalingen via iDeal is volgens ING wat gezakt doordat meer winkels de deuren openen. Toch wordt er nog steeds 57 procent meer via internet gekocht dan normaal.

Meer uit Financieel

Weer records op Wall Street ondanks uitspraken Trump over Iran

NEW YORK (ANP) - De toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters, de S&P 500 en de Nasdaq, hebben maandag hun recordstanden van afgelopen vrijdag iets verder aangescherpt. De stemming werd wel gedrukt door uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over het staakt-het-vuren met Iran. Volgens hem ligt het bestand "aan de beademing" nadat hij eerder het Iraanse vredesvoorstel had afgewezen.

4 uur geleden
MKB-voorman Jacco Vonhof wordt voorzitter van Deltalinqs

DEN HAAG (ANP) - Jacco Vonhof, voorman van MKB-Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van Deltalinqs. Dat is de ondernemersvereniging voor bedrijven in het Rotterdamse havengebied. Eind vorig jaar werd bekend dat Victor van der Chijs, destijds voorzitter van Deltalinqs, per maart zou vertrekken om een nieuwe universiteit in Dubai op te gaan zetten.

5 uur geleden
Moederbedrijf Facebook aangeklaagd om oplichtingsadvertenties

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Socialemediaconcern Meta Platforms, het bedrijf achter Facebook en Instagram, is aangeklaagd door Santa Clara County. De autoriteiten van de county in Californië beschuldigen het bedrijf van "het bewust faciliteren en profiteren" van een groot aantal oplichtingsadvertenties op zijn sociale netwerken.

6 uur geleden
Boete voor Spaanse ex-voetballer Piqué om handel met voorkennis

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse oud-voetballer Gerard Piqué heeft een boete van 200.000 euro opgelegd gekregen voor handel met voorkennis. Volgens de Spaanse toezichthouder CNMV kocht de oud-speler van Barcelona aandelen van een veiligheids- en gezondheidsbedrijf vlak voor een overnamebod om de aandelen vervolgens weer te verkopen.

6 uur geleden
GM ontslaat honderden kantoormedewerkers op IT-afdeling

DETROIT (ANP/BLOOMBERG) - General Motors gaat honderden kantoormedewerkers van zijn IT-afdeling ontslaan. De autofabrikant achter merken als Chevrolet, Cadillac en GMC wil op die manier de kosten drukken en de afdeling anders inrichten.

7 uur geleden
Minister: verplichte toegang regionale spelers tot netwerk PostNL

DEN HAAG (ANP) - PostNL moet kleinere, regionale postbedrijven tegen redelijke voorwaarden en tarieven toegang blijven verlenen tot zijn landelijke postnetwerk. Minister Heleen Herbert (Economische Zaken) wil die verplichting opnemen in de nieuwe postwet. De Autoriteit Consument en Markt (ACM) moet daarop gaan toezien.

8 uur geleden
Trump vraagt topmannen Musk en Cook mee naar bezoek aan Xi

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Tesla-topman Elon Musk, Apple-baas Tim Cook en Boeing-directeur Kelly Ortberg uitgenodigd om hem deze week te vergezellen tijdens zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Trump hoopt onder meer zakelijke deals te sluiten en heeft daarom ruim tien topbestuurders van grote bedrijven uitgenodigd. Chipbedrijf Nvidia, het waardevolste bedrijf ter wereld, ontbreekt op de lijst.

8 uur geleden